powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Tek kanatlı uçak (13209 views - Transportation - Air Water Earth)

Tek kanatlı uçak, tek bir kanada sahip sabit kanatlı uçaktır. Tek kanatlı uçaklar doğal olarak herhangi bir kanat konfigürasyonunun en yüksek verimliliğine ve en düşük sürüklenmesine sahiptir ve inşa edilmesi en kolay olanıdır. Bununla birlikte, ilk modelleri daha ağır ve daha düşük manevra kabiliyetine sahip olması nedeniyle 1930'lu yıllara kadar nispeten az sayıda üretilmekteydi. Bu zamandan beri tek kanatlı uçaklar en yaygın sabit kanatlı uçaklar oldu.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Tek kanatlı uçak

Tek kanatlı uçak

Tek kanatlı uçak

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (The original uploader was Bryan Fury75 at Fransızca Vikipedi.).

Tek kanatlı uçak, tek bir kanada sahip sabit kanatlı uçaktır.

Tek kanatlı uçaklar doğal olarak herhangi bir kanat konfigürasyonunun en yüksek verimliliğine ve en düşük sürüklenmesine sahiptir ve inşa edilmesi en kolay olanıdır. Bununla birlikte, ilk modelleri daha ağır ve daha düşük manevra kabiliyetine sahip olması nedeniyle 1930'lu yıllara kadar nispeten az sayıda üretilmekteydi.[1] Bu zamandan beri tek kanatlı uçaklar en yaygın sabit kanatlı uçaklar oldu.

Kaynakça

Dış bağlantılar

  • "High wing, low wing", Flight 20 March 1975, Pages 453454


This article uses material from the Wikipedia article "Tek kanatlı uçak", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Transportation - Air Water Earth

3D,CAD,Model,Libary,Railway, Train, Ship, Marine, Submarine, Automotive, Locomotive, Bike, Car, Formula 1, Space, Aircraft, Aerospace, Satelite, Automobile, Yacht