powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Fantezi (11893 views - Movie)

Fantezi, sinema, resim gibi çeşitli sanat dalları ve edebiyatta gerçek olmayan hikâyelerin anlatımıdır. Fantezi hayale dayalı anlatım tarzı olup, retorikte dört temel durumdan biridir. Bilimkurgu fantezi tarzının en bilinen türlerinden olup genelde gelecek bir zaman diliminde gecen olayları veya bugün olmayan bilim ve teknoloji unsurlarını temel alır. Bu tarza ait biçimler hikâye, roman gibi edebi biçimlerle beraber film ve çizgi romanı da içerir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Fantezi

Fantezi

Fantezi, sinema, resim gibi çeşitli sanat dalları ve edebiyatta gerçek olmayan hikâyelerin anlatımıdır. Fantezi hayale dayalı anlatım tarzı olup, retorikte dört temel durumdan biridir.

Bilimkurgu fantezi tarzının en bilinen türlerinden olup genelde gelecek bir zaman diliminde gecen olayları veya bugün olmayan bilim ve teknoloji unsurlarını temel alır.

Bu tarza ait biçimler hikâye, roman gibi edebi biçimlerle beraber film ve çizgi romanı da içerir.

Edebiyatta fantezi

Fantezi edebiyatı, gerçeğe dayalı olmayan yazılı anlatım tarzıdır. Genelde hikâye, roman, oyun ve drama gibi yazım biçimlerini içerir. Klasik fantezi edebiyatının en tanınmış örnekleri arasında Alis Harikalar Diyarında yer alır. Modern fantezi edebiyatının tanınmış örnekleri arasında J.K. Rowling'in Harry Potter ve J.R.R. Tolkien'in Hobbit, Yüzüklerin Efendisi gibi eserleri sayılabilir.This article uses material from the Wikipedia article "Fantezi", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Movie

Movie, Animation, Cartoon