powered by CADENAS

Social Share

Catan (31703 views - Game & Play & Gamification)

Catan (veya eski sürümünde Catan Yerleşimcileri), Klaus Teuber tarafından tasarlanmış, ilk 1995'de Almanya'da Kosmos tarafından Die Siedler von Catan olarak yayınlanmış çok oyunculu tahta oyunu. Oyuncular yerleşimci rolünü üstlenerk kaynak ticareti ve elde etmesi ile her biri arazi parçasını inşa etmeye ve geliştirmeye çalışır. Yerleşimleri geliştikçe oyuncular puan ile mükafaatlanır, belirli bir puana ilk erişen oyuncu, ki genellikle 10 puandır, oyunu kazanır. Oyun ve birçok genişlemeleri Mayfair Games, Filosofia, Capcom, 999 Games, Κάισσα ve Devir tarafından da yayımlanır. Catan Yerleşimcileri Avrupa dışında popüler olan ilk Alman stili tahta oyunu olmuştur. Oyun 30 ayrı dile tercüme edilmiştir. 2015 itibarı ile, 30 dilde 22 milyon'dan fazla nüshası satılmıştır. ABD'de popüler olup Washington Post gazetesi tarafından "zamanımızın tahta oyunu" olarak hitap edilmiştir. Oyun çok fazla strateji içermekle beraber öğrenilmesi gayet kolaydır. Böylece stratejik tahta oyunlarına girmek isteyenelr için mükemmel bir oyun olarak görülmektedir. Catan 2016 senesinde Türkiye'de raflardaki yerini almış ve dağıtımı NeoTroy Games tarafından yapılmaktadır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Catan

Catan

Catan (veya eski sürümünde Catan Yerleşimcileri), Klaus Teuber tarafından tasarlanmış, ilk 1995'de Almanya'da Kosmos tarafından Die Siedler von Catan olarak yayınlanmış çok oyunculu tahta oyunu. Oyuncular yerleşimci rolünü üstlenerk kaynak ticareti ve elde etmesi ile her biri arazi parçasını inşa etmeye ve geliştirmeye çalışır. Yerleşimleri geliştikçe oyuncular puan ile mükafaatlanır, belirli bir puana ilk erişen oyuncu, ki genellikle 10 puandır, oyunu kazanır. Oyun ve birçok genişlemeleri Mayfair Games, Filosofia, Capcom, 999 Games, Κάισσα ve Devir tarafından da yayımlanır.

Catan Yerleşimcileri Avrupa dışında popüler olan ilk Alman stili tahta oyunu olmuştur.[1] Oyun 30 ayrı dile tercüme edilmiştir.[2] 2015 itibarı ile, 30 dilde 22 milyon'dan fazla nüshası satılmıştır.[3] ABD'de popüler olup Washington Post gazetesi tarafından "zamanımızın tahta oyunu" olarak hitap edilmiştir.[4] Oyun çok fazla strateji içermekle beraber öğrenilmesi gayet kolaydır. Böylece stratejik tahta oyunlarına girmek isteyenelr için mükemmel bir oyun olarak görülmektedir.

Catan 2016 senesinde Türkiye'de raflardaki yerini almış ve dağıtımı NeoTroy Games tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca bakınızThis article uses material from the Wikipedia article "Catan", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Game & Play & Gamification

3d,model,playground,board games,computer,strategy,thinktank