powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Oynanabilir karakter (11747 views - Game & Play & Gamification)

Oynanabilir karakter, bir video oyununda, eylemleri oyunun bir oyuncusu tarafından doğrudan kontrol edilen karakterdir. Oynanabilir karakter, onu kontrol eden oyuncu için kurgusal, alternatif bir gövde olarak işlev görür.Video oyunları genelde oyunu oynayan her kişi için bir oynanabilir karaktere sahiptir. Bazı oyunlar, oyuncunun seçebileceği bir grup oynanabilir karakter sunabilir; bu da oyuncunun her karakteri ayrı ayrı kontrol etmesini sağlar. Birden fazla oynanabilir karakter mevcutsa, karakterlerin oyun tarzını farklı kılmak için farklı yetenekleri, güçlü yönleri ve zayıf yönleri olabilir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Oynanabilir karakter

Oynanabilir karakter

Oynanabilir karakter, bir video oyununda, eylemleri oyunun bir oyuncusu tarafından doğrudan kontrol edilen karakterdir. Oynanabilir karakter, onu kontrol eden oyuncu için kurgusal, alternatif bir gövde olarak işlev görür.[1][2][3]

Video oyunları genelde oyunu oynayan her kişi için bir oynanabilir karaktere sahiptir. Bazı oyunlar, oyuncunun seçebileceği bir grup oynanabilir karakter sunabilir; bu da oyuncunun her karakteri ayrı ayrı kontrol etmesini sağlar. Birden fazla oynanabilir karakter mevcutsa, karakterlerin oyun tarzını farklı kılmak için farklı yetenekleri, güçlü yönleri ve zayıf yönleri olabilir.

Kaynakça

  1. ^ La Farge, Paul (Eylül 2006). "Destroy All Monsters". The Believer Magazine. 4 Ekim 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ TSR Hobbies, Understanding Dungeons & Dragons, 1979. Quoted in Gary Alan Fine, Shared Fantasy: Role-Playing Games as Social Worlds (Chicago: U Chicago Press, 1983)
  3. ^ Waggoner, Zack (2009). My Avatar, My Self: Identity in Video Role-Playing Games. University of Michigan. s. 8. ISBN 978-0-7864-4109-9. Erişim tarihi: 28 Şubat 2018. 

AceAksiyon oyunuKıyamet sonrası bilimkurgusuArcade cabinetArcadeArtırılmış gerçeklikAvatar (computing)TavlaBalance bicycleBasket-hilted swordBattle royale oyunlarıFil (satranç)Card countingİskambil oyunuAtlıkarıncaKumarhaneCatanConnect FourDartZarDollhouseDominoEdge sortingStres çarkıFirst-person (gaming)Birinci şahıs nişancıFortniteOyunGame boyOyun kumandasıOyun motoruGamepadGameplay of PokémonGamerGaming houseGaming keypadGoogle CardboardHalo 3: ODSTImmersive technologyJob SimulatorOyun çubuğuŞah (satranç)At (satranç)Lego DuploLego minifigureŞimşek McQueenList of magical weaponsList of most-played video games by player countMagic: The GatheringDevasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunuMatruşkaMetro 2033Metro 2033 (video oyunu)Mini 4WDMonopolyMonopoly video gamesÇok oyunculu oyunOrigamiOrijinal video animasyonuPiyonTilt (oyun)Player versus playerPlayerUnknown's BattlegroundsÇocuk parkıPokémonPokerPortal (video oyunu)BulmacaVezir (satranç)Minyatür raylı taşımacılıkBilmeceRocking horseKale (satranç)Rubik KüpüNişancı oyunuSlot machineSnookerSoma küpüSpinning coneSuper Mario serisiHayatta kalma-korku oyunuTangramOyuncak ayıTetrisHanoi kuleleriOyuncakToy blockToy trainVideo oyunu konsoluVirtual assistantSanal gerçeklikVirtual reality headsetSanal dünyaWooden toy trainWorld of WarcraftYukikaze (anime)Stres topuBaoding KüreleriTransformers DecepticonsWarhammer 40000Miniature wargamingMiniature model (gaming)WargameTabletop gameBattleMechBattleTechHex map

This article uses material from the Wikipedia article "Oynanabilir karakter", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Game & Play & Gamification

3d,model,playground,board games,computer,strategy,thinktank