powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Sanal dünya (12378 views - Game & Play & Gamification)

Sanal yaşam ortamı kullanıcıların çevrimiçi olarak 3 boyutlu modellenmiş bir dünyada işlerini yapabilmelerini sağlayan sistemlerdir. Kullanıcıların belirledikleri karakterlerle sokaklarda gezebilmelerini, gerçek alışveriş yapabilmelerini, sanal ortamlarda ders ya da etüt alabilmelerini, otellerde konaklama ya da reklam yapabilmelerini sağlayan, ve genellikle oyun amacı ile ortaya çıkmış ortamlardır. Bu ortamlar web tarayıcı ya da bir program aracılığı ile çalışmakta olup internet olan her laptop ya da PC'de kullanılabilmektedir. karakterler gerçek oldukları için etkileşim de birebirdir. Bu yüzden bir sınıf içinde ders anlatımı bunun gibi ortamlarda çok uygundur.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Sanal dünya

Sanal dünya

Sanal yaşam ortamı kullanıcıların çevrimiçi olarak 3 boyutlu modellenmiş bir dünyada işlerini yapabilmelerini sağlayan sistemlerdir.

Kullanıcıların belirledikleri karakterlerle sokaklarda gezebilmelerini, gerçek alışveriş yapabilmelerini, sanal ortamlarda ders ya da etüt alabilmelerini, otellerde konaklama ya da reklam yapabilmelerini sağlayan, ve genellikle oyun amacı ile ortaya çıkmış ortamlardır. Bu ortamlar web tarayıcı ya da bir program aracılığı ile çalışmakta olup internet olan her laptop ya da PC'de kullanılabilmektedir. karakterler gerçek oldukları için etkileşim de birebirdir. Bu yüzden bir sınıf içinde ders anlatımı bunun gibi ortamlarda çok uygundur.


AceAksiyon oyunuKıyamet sonrası bilimkurgusuArcade cabinetArcadeArtırılmış gerçeklikTavlaBalance bicycleBasket-hilted swordBattle royale oyunlarıFil (satranç)Card countingİskambil oyunuAtlıkarıncaKumarhaneCatanConnect FourDartZarDollhouseDominoEdge sortingStres çarkıFirst-person (gaming)Birinci şahıs nişancıFortniteOyunGame boyOyun kumandasıOyun motoruGamepadGameplay of PokémonGamerGaming houseGaming keypadGoogle CardboardHalo 3: ODSTImmersive technologyJob SimulatorOyun çubuğuŞah (satranç)At (satranç)Lego DuploLego minifigureŞimşek McQueenList of magical weaponsList of most-played video games by player countMagic: The GatheringDevasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunuMatruşkaMetro 2033Metro 2033 (video oyunu)Mini 4WDMixed realityMonopolyMonopoly video gamesÇok oyunculu oyunOrigamiOrijinal video animasyonuPiyonTilt (oyun)Player versus playerPlayerUnknown's BattlegroundsÇocuk parkıPokémonPokerPortal (video oyunu)BulmacaVezir (satranç)Minyatür raylı taşımacılıkBilmeceRocking horseKale (satranç)Rubik KüpüNişancı oyunuSlot machineSnookerSoma küpüSpinning coneSuper Mario serisiHayatta kalma-korku oyunuTangramOyuncak ayıTetrisHanoi kuleleriOyuncakToy blockToy trainVideo oyunu konsoluVirtual assistantSanal gerçeklikVirtual reality headsetWooden toy trainWorld of WarcraftYukikaze (anime)Computer simulationAvatar (computing)Oynanabilir karakterStres topuBaoding KüreleriHouse of mirrorsWarhammer 40000Miniature wargamingMiniature model (gaming)WargameTabletop gameBattleMechBattleTechHex mapVirtual cinematographyBilgisayar grafikleri3D renderingÇevrimiçi alışverişPazarlamaSiber uzay

This article uses material from the Wikipedia article "Sanal dünya", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Game & Play & Gamification

3d,model,playground,board games,computer,strategy,thinktank