powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Balon (9417 views - Interior Design)

Balon; helyum, hidrojen gibi havadan hafif gazlar ya da havayla doldurulmuş, genelde kauçuktan yapılan esnek oyuncak. Bazı yörelerde balona şişirgen olarak da bilinir. Bu terim balon için kullanılan ilk terimdir. Son zamanlarda balon denildiği zaman daha farklı nesnelerde akıllara gelmektedir. Fakat tabii ki doğruca balon olarak adlandırılmazlar. Balon çeşitlerinden bahsedecek olursak; Balon Çocuk balonları Sıcak hava balonları Reklam balonları Sağlık alanında kullanılan balonlarBahsedilen balon çeşitleri kendi aralarında farklılıklar göstermektedir. Normal balonlar helyum gazı ile şişirilebilirken reklam balonlarının bazıları helyum gazı ile şişirilir, bazılarında ise gaz kullanılamaz. Bunun sebebi ise balonların dikişli üretimleridir. Sağlık alanlarındaki balonlar ise tamamen farklıdır. Sağlık alanında kullanılan balonlar genel olarak ameliyat ve insan vücudundan görüntü almak için kullanılan balonlardır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Balon

Balon

Balon; helyum, hidrojen gibi havadan hafif gazlar ya da havayla doldurulmuş, genelde kauçuktan yapılan esnek oyuncak. Bazı yörelerde balona şişirgen olarak da bilinir. Bu terim balon için kullanılan ilk terimdir. Son zamanlarda balon denildiği zaman daha farklı nesnelerde akıllara gelmektedir. Fakat tabii ki doğruca balon olarak adlandırılmazlar.

Balon çeşitlerinden bahsedecek olursak;

  • Balon
  • Çocuk balonları
  • Sıcak hava balonları
  • Reklam balonları
  • Sağlık alanında kullanılan balonlar

Bahsedilen balon çeşitleri kendi aralarında farklılıklar göstermektedir. Normal balonlar helyum gazı ile şişirilebilirken reklam balonlarının bazıları helyum gazı ile şişirilir, bazılarında ise gaz kullanılamaz. Bunun sebebi ise balonların dikişli üretimleridir. Sağlık alanlarındaki balonlar ise tamamen farklıdır. Sağlık alanında kullanılan balonlar genel olarak ameliyat ve insan vücudundan görüntü almak için kullanılan balonlardır.

Tarihçe

Tarihte ilk balonlar hayvanların mesanelerinin şişirilmesi ile elde edilmiştir. Günümüz balonlarının ilk örneği 1800'lerde Michael Faraday tarafından icat edilmişse de günlük hayatta kullanıma geçmesi ancak 1930'larda gerçekleşebilmiştir.

GaleriThis article uses material from the Wikipedia article "Balon", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Interior Design

3D,interior,architecture,furniture,kitchen,sanitary,bath,design,art