powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Hurricane bardak (8648 views - Food Drinks Beverages)

Hurricane (Türkçe: kasırga, fırtına), genellikle 400-600 mililitre hacme sahip ayaklı bir bardak çeşididir. Çoğunlukla kokteylleri ve bazı karışımları servis etmek için kullanılır. Bunlardan en bilineniyse kuşkusuz bardağa da adını veren Hurricane kokteylidir. Ayrıca Singapure Sling, June Bug, Piña Colada ve Blue Hawaii gibi kokteyller de hurricane bardağıyla servis edilir. Vazoya benzeyen şekliyle hurricane bardaklar, genellikle highball bardaklardan daha geniş ve uzun olurlar. New Orleans yasaları kamusal alanda alkollü içecek tüketmeye ve bardan bir içkiyle ayrılmaya kısmen izin verir. Hurricane kokteyli bu nedenle bazen tek kullanımlık plastik bardaklarla da servis edilir. Hurricane bardağa oldukça benzeyen Poco Grande adlı başka bir bardak daha vardır. Ancak Poco Grande'nin derinliği daha az, ayağı daha uzundur. Hacimce 350 mililitre civarında olup, hurricane bardaktan daha küçüktür.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Hurricane bardak

Hurricane bardak

Hurricane (Türkçe: kasırga, fırtına), genellikle 400-600 mililitre[1] hacme sahip ayaklı bir bardak çeşididir. Çoğunlukla kokteylleri ve bazı karışımları servis etmek için kullanılır. Bunlardan en bilineniyse kuşkusuz bardağa da adını veren Hurricane kokteylidir. Ayrıca Singapure Sling, June Bug, Piña Colada ve Blue Hawaii gibi kokteyller de hurricane bardağıyla servis edilir.

Vazoya benzeyen şekliyle hurricane bardaklar, genellikle highball bardaklardan daha geniş ve uzun olurlar.

New Orleans yasaları kamusal alanda alkollü içecek tüketmeye ve bardan bir içkiyle ayrılmaya kısmen izin verir. Hurricane kokteyli bu nedenle bazen tek kullanımlık plastik bardaklarla da servis edilir.

Hurricane bardağa oldukça benzeyen Poco Grande adlı başka bir bardak daha vardır. Ancak Poco Grande'nin derinliği daha az, ayağı daha uzundur. Hacimce 350 mililitre civarında olup, hurricane bardaktan daha küçüktür.[2]

Galeri

Ayrıca bakınızThis article uses material from the Wikipedia article "Hurricane bardak", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Food Drinks Beverages

food,liquor,alcohol,drink,beverage,coke