powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Orijinal video animasyonu (12765 views - Game & Play & Gamification)

Orijinal video animasyonu (オリジナル・ビデオ・アニメーション, Orijinaru bideo animēshon), kısaca OVA (オーヴィエー, ōviē), özellikle ev videosu formatında sürülmek için yapılan Japon kökenli filmler ve serilerdir. Büyük birçoğu televizyon'da veya sinemalarda gösterilmeden doğrudan video olarak çıkarılır; promosyon amaçlı olarak OVA serisinin ilk kısmının TV yayını olması gibi çok nadiren görülen özel durumlar olabilir. OVAlar başlangıçta VHS olarak bulunmaktaydı, daha sonra LaserDisc'te ve son olarak da DVD'de çok daha popüler hale gelmeye başladı. Benzer kısaltması olan OAV ("Orijinal Animasyonlu Video") bazen, özellikle de Japonca olmayan yazılarda kullanılır; anlamı aynı kabul edilir. Bunun olası bir nedeni de "OAV"'nin "AV" (Adult Video [Yetişkin Videousu]) kısaltmasına benzediğinin düşünülmesi ve "Original Adult Video" olarak yanlış çevrilmesidir. 2006'dan beri "OAV" ifadesi, Gakken tarafından yayınlanan aylık dergi Animedia haricinde, Japonya'da nadiren kullanılmaktadır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Orijinal video animasyonu

Orijinal video animasyonu

Orijinal video animasyonu (オリジナル・ビデオ・アニメーション, Orijinaru bideo animēshon), kısaca OVA (オーヴィエー, ōviē), özellikle ev videosu formatında sürülmek için yapılan Japon kökenli filmler ve serilerdir. Büyük birçoğu televizyon'da veya sinemalarda gösterilmeden doğrudan video olarak çıkarılır; promosyon amaçlı olarak OVA serisinin ilk kısmının TV yayını olması gibi çok nadiren görülen özel durumlar olabilir. OVAlar başlangıçta VHS olarak bulunmaktaydı, daha sonra LaserDisc'te ve son olarak da DVD'de çok daha popüler hale gelmeye başladı.

Benzer kısaltması olan OAV ("Orijinal Animasyonlu Video") bazen, özellikle de Japonca olmayan yazılarda kullanılır; anlamı aynı kabul edilir. Bunun olası bir nedeni de "OAV"'nin "AV" (Adult Video [Yetişkin Videousu]) kısaltmasına benzediğinin düşünülmesi ve "Original Adult Video" olarak yanlış çevrilmesidir. 2006'dan beri "OAV" ifadesi, Gakken tarafından yayınlanan aylık dergi Animedia haricinde, Japonya'da nadiren kullanılmaktadır.This article uses material from the Wikipedia article "Orijinal video animasyonu", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Game & Play & Gamification

3d,model,playground,board games,computer,strategy,thinktank