powered by CADENAS

Social Share

Tukan (14734 views - Animals)

Tukan, Ramfastos ailesine bağlı Latin Amerika'ya özgün Neotropik kuş. Göze çarpan parlak renkli ve büyük gagalı olurlar. Bu kuş gurubunun adı Portekizce yoluyla Tupi dilindeki tukana kelimesinden geçmiştir. Pteroglossus cinsinden olan Arakari kuşu ile akrabadır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Tukan

Tukan

Tukan, Ramfastos ailesine bağlı Latin Amerika'ya özgün Neotropik kuş.

Göze çarpan parlak renkli ve büyük gagalı olurlar. Bu kuş gurubunun adı Portekizce yoluyla Tupi dilindeki tukana kelimesinden geçmiştir.[1] Pteroglossus cinsinden olan Arakari kuşu ile akrabadır.

Kaynakça

  1. ^ "Vocabulário Tupi-Português do Curso Elementar de Tupi Antigo" (Portuguese). Universidade de São Paulo. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160303193419/http://tupi.fflch.usp.br/node/5. Erişim tarihi: 1 Haziran 2015. 

Dış bağlantılar

Wikispecies'de Tukan ile ilgili taksonomi bilgileri bulunur.


This article uses material from the Wikipedia article "Tukan", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Animals

3D,data,libary,model,catalog,rendering,skull,bone,animal,reptile,bird,insect,mammal,class,classification,order,family,species,genus