powered by CADENAS

Social Share

MG Cars (20125 views - Brands)

MG (Morris Garages), 1924'ten 2005'e kadar spor arabaları üreten Britanyalı otomotiv markası. İki kapılı üstü açık spor arabalarıyla tanınır. Temmuz 2005`te Çinli Nanjing Otomobil Grubu MG ismini ve üretim tesislerini satın aldı.Aynı zamanda "MG" isim hakkını ve fabrikayı satın alan 2. Çin firması olan Nanjing de NAC MG ismi ile hem Çin'de hem de İngiltere'de üretim çalışmalarına başladı.2007'den itibaren diğer çinli SAÍC grubu ile birleşerek üretime devam ettiler.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

MG Cars

MG Cars

MG Car Company
Kader Morris Motor Company ile birleştirildi
Ardılı Nuffield Organisation
Kuruluş 1924
Kurucu Cecil Kimber
Feshedilme 1952 (marka ismi 2005 yılına kadar kullanılmıştır)
Konum Oxford, İngiltere
Alan Otomotiv endüstrisi
Ürün Otomobiller

MG (Morris Garages), 1924'ten 2005'e kadar spor arabaları üreten Britanyalı otomotiv markası. İki kapılı üstü açık spor arabalarıyla tanınır.

Temmuz 2005`te Çinli Nanjing Otomobil Grubu MG ismini ve üretim tesislerini satın aldı.Aynı zamanda "MG" isim hakkını ve fabrikayı satın alan 2. Çin firması olan Nanjing de NAC MG ismi ile hem Çin'de hem de İngiltere'de üretim çalışmalarına başladı.2007'den itibaren diğer çinli SAÍC grubu ile birleşerek üretime devam ettiler.

Markanın sahipleri

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "MG Cars", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good