powered by CADENAS

Social Share

Başlangıç (20886 views - Movie)

Başlangıç (İng: Inception), Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki ABD filmidir. 8 Temmuz 2010 tarihinde İngiltere prömiyeri yapılmıştır. Film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Başlangıç

Başlangıç

Başlangıç

Licensed under Adil kullanım (Unkown).

Başlangıç
Inception
Film afişi
Yönetmen Christopher Nolan
Yapımcı Christopher Nolan
Emma Thomas
Senarist Christopher Nolan
Oyuncular Leonardo DiCaprio
Marion Cotillard
Joseph Gordon-Levitt
Ellen Page
Cillian Murphy
Ken Watanabe
Tom Hardy
Michael Caine
Müzik Hans Zimmer
Görüntü yönetmeni Wally Pfister
Kurgu Lee Smith
Dağıtıcı Warner Bros.
Çıkış tarih(ler)i 8 Temmuz 2010 (2010-07-08) (Birleşik Krallık)[1]
Süre 148 dakika
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
 Birleşik Krallık
Dil İngilizce
Bütçe 160,000,000 $
Hasılat 825,448,067 $

Başlangıç (İng: Inception), Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki ABD filmidir. 8 Temmuz 2010 tarihinde İngiltere prömiyeri yapılmıştır.[1] Film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir.

Oyuncular

Yapım

Warner Bros., 11 Şubat 2009 tarihinde Christopher Nolan'ın yazdığı senaryoyu satın aldı.[6] Çekimler 19 Temmuz 2009 tarihinde Tokyo'da başlamıştır. Çekimlere Los Angeles, Londra, Paris, Tanca ve Calgary'de devam edilmiştir.[7]

Filmin konusu

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Olay yeri ise zihniniz.

Kaynakça

Dış bağlantılarThis article uses material from the Wikipedia article "Başlangıç", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Movie

Movie, Animation, Cartoon