powered by CADENAS

Social Share

Irma Kasırgası (16678 views - Environmental Protection)

Irma Kasırgası, Leeward Adaları ve Porto Riko'yu etkileyen ve Küba ile Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğusunu tehdit eden son derece güçlü bir kasırgadır. Karayipler ve Meksika Körfezi dışında Atlantik havzasında şimdiye kadar kaydedilen en güçlü kasırgadır. 5. kategori kasırga sınıfında yer almaktadır. Hızı, saatte 185 mil olarak ölçülmüştür. Irma'nın alçak basıncı, kasırgayı 2017'de görülen en güçlü kasırga haline getirmektedir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Irma Kasırgası

Irma Kasırgası

Irma Kasırgası
Kasırganın 5 Eylülde Leeward Adalarına yaklaşmasını gösteren kızılötesi görüntü
Irma Kasırgası, Leeward Adaları ve Porto Riko'yu etkileyen ve Küba ile Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğusunu tehdit eden son derece güçlü bir kasırgadır.[1] Karayipler ve Meksika Körfezi dışında Atlantik havzasında şimdiye kadar kaydedilen en güçlü kasırgadır. 5. kategori kasırga sınıfında yer almaktadır. Hızı, saatte 185 mil olarak ölçülmüştür.[2] Irma'nın alçak basıncı, kasırgayı 2017'de görülen en güçlü kasırga haline getirmektedir.

KaynakçaThis article uses material from the Wikipedia article "Irma Kasırgası", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Environmental Protection

Environment Ecology