powered by CADENAS

Social Share

Memristor (14271 views - Computer)

Memristor, gerilim ve voltaj arasındaki zaman integral ilişkisini kontrol eden elektronik bileşendir. Bu yapılan işleme memristans denir. Rezistans ile hemen hemen aynı işlevdedir. Özel olarak üretilmiş hafıza dirençleri kontrol edilebilir rezistans işlevi sağlar. Öte yandan, bu tarz aygıtlar henüz halkın kullanımına sunulmamıştır. Pil, batarya ve türevi aygıtlar hafıza direnci içerirler, ancak bu dirençler onların çalışmasını kontrol etmezler. Hafıza direncini sadece temel devre elemanları olan rezistans, kapasitör veya indüktör ile olan benzer yönleriyle tanımlanabilir. Hafıza dirençleri doğrusal olmayan ve zamana bağlı işlevlerde net gerilimleri farklılık gösterebilen bir aygıtlardır. Her bir aygıt üstlendiği görevi (örn. voltaj değişimine bağlı olarak gerilimin ayarlanması) yerine getirir.
Go to Article

Memristor

Memristor

Memristor, gerilim ve voltaj arasındaki zaman integral ilişkisini kontrol eden elektronik bileşendir. Bu yapılan işleme memristans denir. Rezistans ile hemen hemen aynı işlevdedir. Özel olarak üretilmiş hafıza dirençleri kontrol edilebilir rezistans işlevi sağlar. Öte yandan, bu tarz aygıtlar henüz halkın kullanımına sunulmamıştır.

Pil, batarya ve türevi aygıtlar hafıza direnci içerirler, ancak bu dirençler onların çalışmasını kontrol etmezler. Hafıza direncini sadece temel devre elemanları olan rezistans, kapasitör veya indüktör ile olan benzer yönleriyle tanımlanabilir. Hafıza dirençleri doğrusal olmayan ve zamana bağlı işlevlerde net gerilimleri farklılık gösterebilen bir aygıtlardır. Her bir aygıt üstlendiği görevi (örn. voltaj değişimine bağlı olarak gerilimin ayarlanması) yerine getirir.This article uses material from the Wikipedia article "Memristor", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Computer

Computer, Hardware, Software