powered by CADENAS

Social Share

Subwoofer (5732 views - Music)

Subwoofer düşük frekanslı seslerin üretimi için kullanılan hoparlördür, genelde ev sinema sistemlerinde etkileyici efektleri üretebilmek amacı ile kullanılır. Aktif ve pasif olarak 2 türü vardır; aktif subwoofer kendi kasasının içinde ampliye sahiptir, pasif subwoofer ise kasasında amfi bulundurmaz ve diğer hoparlörleri besleyen ses kaynağından beslenmesi gerekir. Pasif subwoofer genelde set halinde satılan ev sineması sistemlerinde kullanılır. Müzik sistemlerinde subwoofer kullanımı yer kaplamayan küçük hoparlörler ile derin baslara sahip ses üretimini sağlar .
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Subwoofer

Subwoofer

Subwoofer düşük frekanslı seslerin üretimi için kullanılan hoparlördür[1], genelde ev sinema sistemlerinde etkileyici efektleri üretebilmek amacı ile kullanılır. Aktif ve pasif olarak 2 türü vardır; aktif subwoofer kendi kasasının içinde ampliye sahiptir, pasif subwoofer ise kasasında amfi bulundurmaz ve diğer hoparlörleri besleyen ses kaynağından beslenmesi gerekir. Pasif subwoofer genelde set halinde satılan ev sineması sistemlerinde kullanılır. Müzik sistemlerinde subwoofer kullanımı yer kaplamayan küçük hoparlörler ile derin baslara sahip ses üretimini sağlar[2] .

Kaynakça

  1. ^ "Hifi Sözlük". www.stereomecmuasi.com. 3 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160503064912/http://stereomecmuasi.com/2011/09/hifi-sozluk.html. Erişim tarihi: 20 Nisan 2015. 
  2. ^ Önen, Ufuk. "Referans Monitörleri ve Subwoofer". www.ufukonen.com. 4 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160604233639/http://www.ufukonen.com/tr/referans-monitorleri-ve-subwoofer.html. Erişim tarihi: 20 Nisan 2015. 


This article uses material from the Wikipedia article "Subwoofer", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Music

3d,printed,3dprinting,3dprint,music,song,dvd,dcrom,schellak,top hit