powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Su kaydırağı (9190 views - Entertainment)

Su kaydırağı eğlence parklarında kullanılan bir kaydırak türüdür. Kayma yöntemi ve büyüklük açısından farklılık göstermektedir. Suyu bir pompa yardımıyla kaydırağın en üst kısmına ulaştırma ve onun buradan yüzeye doğru serbest biçimde düşmesi ilkesine dayanmaktadır. Suyun sürtünmeyi azaltması kaydırak üzerindeki aşağı yönlü devinimi hızlandırmaktadır. Su kaydırağı genellikle bir havuzda sonlanmaktadır.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Su kaydırağı

Su kaydırağı

Su kaydırağı

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 (Koala:Bear).

Su kaydırağı eğlence parklarında kullanılan bir kaydırak türüdür. Kayma yöntemi ve büyüklük açısından farklılık göstermektedir.

Suyu bir pompa yardımıyla kaydırağın en üst kısmına ulaştırma ve onun buradan yüzeye doğru serbest biçimde düşmesi ilkesine dayanmaktadır. Suyun sürtünmeyi azaltması kaydırak üzerindeki aşağı yönlü devinimi hızlandırmaktadır. Su kaydırağı genellikle bir havuzda sonlanmaktadır.This article uses material from the Wikipedia article "Su kaydırağı", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Entertainment

Entertainment