powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Elektroskop Lauritsena (6804 views - Mechanism & Kinematics)

Elektroskop Lauritsena – rodzaj elektroskopu. Składa się z komory jonizacyjnej z elektrodą wykonaną z pozłacanej nici kwarcowej. W stanie naładowanym nić odchylona jest maksymalnie. W miarę rozładowywania się, opada, a jej położenie można śledzić na skali. Stopień rozładowania jest miarą ilości promieniowania powodującego rozładowanie. Skonstruowany w latach 30. XX wieku przez Charlesa Lauritsena. Stanowi podstawę działania osobistego dozymetru z nicią kwarcową.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Elektroskop Lauritsena

Elektroskop Lauritsena

Elektroskop Lauritsena – rodzaj elektroskopu. Składa się z komory jonizacyjnej z elektrodą wykonaną z pozłacanej nici kwarcowej. W stanie naładowanym nić odchylona jest maksymalnie. W miarę rozładowywania się, opada, a jej położenie można śledzić na skali. Stopień rozładowania jest miarą ilości promieniowania powodującego rozładowanie.

Skonstruowany w latach 30. XX wieku przez Charlesa Lauritsena. Stanowi podstawę działania osobistego dozymetru z nicią kwarcową.

  1. Ryszard Szepke: 1000 słów o atomie i technice jądrowej. Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1982. ISBN 83-11-06723-6. (pol.)


This article uses material from the Wikipedia article "Elektroskop Lauritsena", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Mechanism & Kinematics

3D,Geneva double,mechanism,kinematics,rotation,translation