powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Snoopy (3870 views - Animation & Rendering & Toon)

Snoopy – postać fikcyjna z komiksów (kilkuobrazkowych comic stripes) pt. Fistaszki (Peanuts); przedstawiony jest jako sympatyczny pies rasy beagle, którego właścicielem jest Charlie Brown. Postać stworzona została przez Charlesa M. Schulza w 1950 roku. Komiks w ciągu 50. lat pojawił się w ponad 2300 gazetach i 1400 książkach, nieomal na całym świecie. Do włoskiego wydania książkowego komiksów o Snoopym przedmowę napisał Umberto Eco.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Snoopy

Snoopy

Snoopy – postać fikcyjna z komiksów (kilkuobrazkowych comic stripes) pt. Fistaszki (Peanuts); przedstawiony jest jako sympatyczny pies rasy beagle, którego właścicielem jest Charlie Brown. Postać stworzona została przez Charlesa M. Schulza w 1950 roku.

Komiks w ciągu 50. lat pojawił się w ponad 2300 gazetach i 1400 książkach, nieomal na całym świecie. Do włoskiego wydania książkowego komiksów o Snoopym przedmowę napisał Umberto Eco.

Charakterystyka Snoopy’ego

Po raz pierwszy Snoopy pojawił się w komiksie 4 października 1950 roku. Według informacji ujawnianych regularnie w kolejnych odcinkach, czytelnik mógł się dowiedzieć, że jego miejscem urodzenia była ferma Daisy Hill Puppy; posiada siedmioro rodzeństwa o imionach: Spike, Andy, Olaf, Marbles, Rover, Belle i Moll.

Snoopy chodzi na dwóch łapach (od lat 1960.), zwykle sypia na stromym dachu swojej budy. Snoopy posiada ambicje pisarskie; jego powieść zaczyna się zwykle od wariacji na temat zdania "...It was a dark and stormy night[1]"

W 1968 roku NASA użyła Snoopy’ego jako reklamowej maskotki[2]. Od 1985 roku Snoopy jest maskotką firmy ubezpieczeniowej MetLife[3].


  1. Zdanie pochodzi z powieści wiktoriańskiego pisarza Edwarda Bulwer-Lyttona, pt. Paul Clifford (1830).
  2. Snoopy w New York Times (ang.)
  3. metlife.com: Maximizing Snoopy (ang.). [dostęp 2015-01-15].


This article uses material from the Wikipedia article "Snoopy", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Animation & Rendering & Toon

Blender, Autodesk Maya, 3D Studio MAX (.3DS, .MAX), Maxwell, Animation, 3D Model, Autodesk Softimage, Cinema 4D, Rendering, Animation, 3Dartist, c4d, maxon, lowpoly, 3Dart, blender3D, toon, cartoon