powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Walt Disney Pictures (21665 views - Brands)

Walt Disney Pictures – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1983 roku w Los Angeles, wchodzące w skład The Walt Disney Company. Studio zajmuje się tworzeniem i dystrybucją głównie filmów i bajek dla dzieci i młodzieży. W ostatnich latach skupiło swoją uwagę również na produkcjach dla starszych widzów, nie zaprzestając dystrybuowania animacji z serii klasyki Disneya produkowanej przez Walt Disney Animation Studios. Firma należy do grupy sześciu największych wytwórni filmowych w Hollywood.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Walt Disney Pictures

Walt Disney Pictures

Walt Disney Pictures
Walt Disney Pictures
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Kalifornia
Siedziba Burbank
Data założenia od 1929 (Walt Disney Productions) od 1983 (Walt Disney Pictures)
Forma prawna Spółka publiczna
Prezes Oren Aviv (szef Disneya)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Walt Disney Picturesamerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1983 roku w Los Angeles, wchodzące w skład The Walt Disney Company. Studio zajmuje się tworzeniem i dystrybucją głównie filmów i bajek dla dzieci i młodzieży. W ostatnich latach skupiło swoją uwagę również na produkcjach dla starszych widzów, nie zaprzestając dystrybuowania animacji z serii klasyki Disneya produkowanej przez Walt Disney Animation Studios.

Firma należy do grupy sześciu największych wytwórni filmowych w Hollywood.

Historia

Walt Disney Pictures zostało wyodrębnione z The Walt Disney Company (wówczas nazywanej Walt Disney Productions), a tym samym w rzeczywistości odłączyło się od Walt Disney Animation Studios (studia animacyjnego powstałego w 1934 roku), w wyniku czego zapoczątkowano produkcję filmów z rzeczywistymi aktorami. Od tamtego momentu wytwórnia wyprodukowała wiele filmów z udziałem aktorów, m.in. w filmach Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003), Ultrapies (2007), High School Musical 3: Ostatnia klasa (2008), Góra Czarownic (2009) czy Alicja w Krainie Czarów (2010).

Ponadto zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów wspólnie z innymi wytwórniami filmowymi, czyli z Pixar Animation Studios, Walt Disney Animation Studios, Studio Ghibli, ImageMovers Digital oraz DisneyToon Studios.

Produkcja filmowa

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Walt Disney Pictures", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good