powered by CADENAS

Social Share

Heineken (piwo) (8306 views - Brands)

Heineken - marka piwa warzonego od 1873 r. przez browar Heineken z Holandii oraz na licencji przez browary należące do Grupy Heineken w kilkudziesięciu państwach. W Polsce są to będące własnością Grupy Żywiec zakłady piwowarskie w Żywcu i Warce.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Heineken (piwo)

Heineken (piwo)

Heineken (piwo)
Heineken

Logotyp marki Heineken
Rodzaj piwo
Zawartość alkoholu 5%
Wytwórca Browar Heineken
Dystrybutor Grupa Żywiec
Pochodzenie Amsterdam, Holandia
Data wprowadzenia 1873
Odmiany Lager, Dark, Extra Cold, Oud Bruin, Premium Light, Tarwebok
Powiązania Amstel, Birra Moretti, Krušovice, Murphy's, Starobrno, Warka, Zlatý Bažant, Żywiec
Strona internetowa

Heineken - marka piwa warzonego od 1873 r. przez browar Heineken z Holandii oraz na licencji przez browary należące do Grupy Heineken w kilkudziesięciu państwach. W Polsce są to będące własnością Grupy Żywiec zakłady piwowarskie w Żywcu i Warce.

Charakterystyka

Heineken jest najsłynniejszą marką holenderskiej grupy. Piwo ma bladożółtą barwę (7 EBC) oraz "lekki, nieskomplikowany smak"[1], cechuje je „duża stabilność i swoista szlachetna subtelność”[2]. Warzone jest z brzeczki o ekstrakcie 11,4%, zawiera 5% alkoholu i 23 jednostki goryczy IBU[3]. Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku browar zaprzestał wytwarzania piwa z udziałem kukurydzy jako zamiennika słodu i ponownie zaczął warzyć piwo jedynie ze słodów jęczmiennych z domieszką pszenicznego[4]. Nad zachowaniem identycznego smaku piwa we wszystkich filiach grupy czuwa Heineken Technisch Beheer (HTB) - centrum zarządzania jakością, które nadzoruje proces produkcji[5]. Od lipca 2001 roku Heineken warzony jest w browarze w Żywcu, a od 2008 również w browarze w Warce[6]. Dostępny jest w butelkach 0,33 l, 0,5 l oraz 0,65 l, puszkach 0,5 l oraz kegach 20 l i 30 l. Marka słynie z innowacyjnych rozwiązań, m.in. 5-litrowej beczki DraughtKeg z systemem ciśnienia, dzięki któremu piwo zachowuje świeżość 30 dni po otwarciu. Innym autorskim patentem Heinekena jest system Extra Cold pozwalający serwować piwo o znacznie obniżonej temperaturze[7].

Wyróżnienia i nagrody

Etykieta piwa informuje o czterech najważniejszych nagrodach, jakie otrzymał Heineken:

  • Medaille d'Or (Złoty Medal) w Paryżu w 1875 r.
  • Diplome d'Honneur (Dyplom Honorowy) na Międzynarodowej Wystawie Kolonialnej w Amsterdamie w 1883 r.
  • Grand Prix (Główna Nagroda) na Wystawie Światowej w Paryżu w 1889 r.
  • Hors Concours Membre du Jury w Paryżu w 1900 r.

Sponsoring

Pod patronatem i przy finansowym wsparciu Heinekena odbywają się m.in.

Od 2003 do 2013 roku Heineken sponsorował Open'er Festival w Gdyni, wcześniej pod patronatem marki odbywały się m.in. imprezy z cyklu Heineken Music Thirst i Greenzone.

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Heineken (piwo)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good