powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Samowar (10200 views - Foodservice / Horeca)

Samowar (ros. самовар) – urządzenie do przygotowywania herbaty, charakterystyczne szczególnie dla Rosji i Iranu. Klasyczna konstrukcja składa się ze zbiornika na wodę, przez który przechodzi pionowo rura na węgiel drzewny, z rusztem u dołu. W dolnej części zbiornika samowara znajduje się kranik do spuszczania wody, a u góry miejsce na czajniczek na esencję. Znane w świecie wytwórnie samowarów znajdują się w Tule, Moskwie i Petersburgu. Współczesne samowary zamiast podgrzewania wody węglem drzewnym wykorzystują do tego celu elektryczne grzałki. W Tule, przy tamtejszej fabryce samowarów, znajduje się muzeum tulskich samowarów. "Złoty Samowar" był główną nagrodą przyznawaną na Festiwalu Piosenki Radzieckiej, obecnie przyznawany jest na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Samowar turystyczny jest to lekka wersja samowara przeznaczona do gotowania wody w warunkach obozowych, przy użyciu turystycznego paliwa stałego lub też drobnych gałązek, szyszek i podobnych rozdrobnionych materiałów palnych. Podobnie jak tradycyjny samowar składa się on z paleniska, kominka (płomienicy) i otaczającego kominek płaszcza wodnego. Spotykane nazwy handlowe to Kelly Kettle, Storm Kettle, Thermette, Volcano Kettle. W Nowej Zelandii ten rodzaj samowara znany jest pod nazwą Benghazi boiler.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Samowar

Samowar

Samowar
Srebrny samowar – dar sekretarza KPZR, Breżniewa dla prezydenta USANixona
Samowar turystyczny

Samowar (ros. самовар) – urządzenie do przygotowywania herbaty, charakterystyczne szczególnie dla Rosji i Iranu. Klasyczna konstrukcja składa się ze zbiornika na wodę, przez który przechodzi pionowo rura na węgiel drzewny, z rusztem u dołu. W dolnej części zbiornika samowara znajduje się kranik do spuszczania wody, a u góry miejsce na czajniczek na esencję. Znane w świecie wytwórnie samowarów znajdują się w Tule, Moskwie i Petersburgu.

Współczesne samowary zamiast podgrzewania wody węglem drzewnym wykorzystują do tego celu elektryczne grzałki.

W Tule, przy tamtejszej fabryce samowarów, znajduje się muzeum tulskich samowarów[1].

"Złoty Samowar" był główną nagrodą przyznawaną na Festiwalu Piosenki Radzieckiej, obecnie przyznawany jest na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze.

Samowar turystyczny jest to lekka wersja samowara przeznaczona do gotowania wody w warunkach obozowych, przy użyciu turystycznego paliwa stałego lub też drobnych gałązek, szyszek i podobnych rozdrobnionych materiałów palnych. Podobnie jak tradycyjny samowar składa się on z paleniska, kominka (płomienicy) i otaczającego kominek płaszcza wodnego. Spotykane nazwy handlowe to Kelly Kettle, Storm Kettle, Thermette, Volcano Kettle. W Nowej Zelandii ten rodzaj samowara znany jest pod nazwą Benghazi boiler.

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Samowar", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Foodservice / Horeca

FCSI, HKI, EFCEBIM, food services, food equipement, hotel, recreation, catering, kitchen appliances, dining, cooking, baking, furniture, oven, cafeterias, hospital