powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Postać gracza (11880 views - Game & Play & Gamification)

Postać gracza lub bohater gracza – osoba lub istota, w którą wciela się gracz podczas sesji gry fabularnej lub komputerowej. W grze fabularnej bohater od początku jest tworzony przez kierującego nim gracza – dotyczy to rasy, klasy, wyglądu, stylu ubierania, mówienia, a często także przeszłości postaci. W trakcie gry gracz steruje poczynaniami bohatera, podejmuje za niego wszystkie decyzje i kreuje jego osobowość. Zazwyczaj postać gracza, o ile nie ginie w trakcie sesji, jest przez długi czas odgrywana przez danego gracza, czasami w różnych kampaniach i u różnych mistrzów gry. Pozostałe postacie, w które wciela się mistrz gry nazywane są bohaterami niezależnymi. Podczas terenówek i LARP-ów gracze stosują charakteryzację, aby zewnętrznie przypominać odgrywaną postać i przez to pełniej ją wyrażać, a także by lepiej wczuwać się w rolę lub też ułatwiać to innym. W grach komputerowych w zależności od gry gracz może stworzyć własną postać za pomocą kreatora (np. serie Baldur's Gate, Neverwinter Nights i The Elder Scrolls, World of Warcraft), wcielić się w zdefiniowaną przez twórców gry (np. Wiedźmin, The Longest Journey: Najdłuższa podróż, serie BioShock, Call of Duty, Gothic i Hitman) lub wybrać jedną z kilku dostępnych, czasem z możliwością nadania imienia (np. Jade Empire, Borderlands, Torchlight, seria Diablo).
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Postać gracza

Postać gracza

Postać gracza lub bohater gracza – osoba lub istota, w którą wciela się gracz podczas sesji gry fabularnej lub komputerowej[1].

W grze fabularnej bohater od początku jest tworzony przez kierującego nim gracza – dotyczy to rasy, klasy, wyglądu, stylu ubierania, mówienia, a często także przeszłości postaci. W trakcie gry gracz steruje poczynaniami bohatera, podejmuje za niego wszystkie decyzje i kreuje jego osobowość. Zazwyczaj postać gracza, o ile nie ginie w trakcie sesji, jest przez długi czas odgrywana przez danego gracza, czasami w różnych kampaniach i u różnych mistrzów gry. Pozostałe postacie, w które wciela się mistrz gry nazywane są bohaterami niezależnymi. Podczas terenówek i LARP-ów gracze stosują charakteryzację, aby zewnętrznie przypominać odgrywaną postać i przez to pełniej ją wyrażać, a także by lepiej wczuwać się w rolę lub też ułatwiać to innym.

W grach komputerowych w zależności od gry gracz może stworzyć własną postać za pomocą kreatora (np. serie Baldur's Gate, Neverwinter Nights i The Elder Scrolls, World of Warcraft), wcielić się w zdefiniowaną przez twórców gry (np. Wiedźmin, The Longest Journey: Najdłuższa podróż, serie BioShock, Call of Duty, Gothic i Hitman) lub wybrać jedną z kilku dostępnych, czasem z możliwością nadania imienia (np. Jade Empire, Borderlands, Torchlight, seria Diablo).

Zobacz też


As (karta)Komputerowa gra akcjiFantastyka postapokaliptycznaArcade cabinetAutomat do gryRzeczywistość rozszerzonaAwatar (rzeczywistość wirtualna)TryktrakBalance bicycleBasket-hilted swordBattle royale (gry komputerowe)Goniec (szachy)Card countingGra karcianaKaruzelaKasynoOsadnicy z CatanuCzwórkiDartKość do gryDomek dla lalekDominoEdge sortingFidget spinnerPerspektywa pierwszej osobyStrzelanka pierwszoosobowaFortniteGraGame boyKontroler gierSilnik gryGamepadGameplay of PokémonGamerGaming houseGaming keypadGoogle CardboardHalo 3: ODSTImmersive technologyJob SimulatorDżojstikKról (szachy)Skoczek (szachy)Lego DuploLudzik LegoLightning McQueenList of magical weaponsList of most-played video games by player countMagic: The GatheringMMORPGMatrioszkaMetro 2033 (książka)Metro 2033 (gra komputerowa)Mini 4WDMonopolyMonopoly video gamesKomputerowa gra wieloosobowaOrigamiOriginal video animationPion (szachy)FlipperPlayer versus playerPlayerUnknown’s BattlegroundsPlac zabawPokémonPokerPortal (gra komputerowa)PuzzleHetman (szachy)Modelarstwo kolejoweSzaradaKoń na biegunachWieża (szachy)Kostka RubikaStrzelankaJednoręki bandytaSnookerSoma cubeSpinning coneSuper MarioSurvival horrorTangramMiś (zabawka)TetrisWieże HanoiZabawkaKlockiToy trainKonsola gier wideoVirtual assistantRzeczywistość wirtualnaVirtual reality headsetVirtual worldTory drewnianeWorld of WarcraftYukikaze (anime)Stress ballBaoding ballsTransformers DecepticonsWarhammer 40,000Gra bitewnaMiniature model (gaming)WargamingTabletop gameBattleMechBattleTechMapa heksagonalna

This article uses material from the Wikipedia article "Postać gracza", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Game & Play & Gamification

3d,model,playground,board games,computer,strategy,thinktank