powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Plecak (9564 views - Fashion)

Plecak – torba z dwoma paskami, noszona na plecach. Szczególnie popularny w turystyce. Duże plecaki zazwyczaj wyposażone są w stelaż, który rozkłada ciężar plecaka bardziej równomiernie na plecach człowieka. Pojemność plecaka zazwyczaj określa się w litrach. Rodzaje plecaków: miejski – nieduży, o pojemności do 30 l, wykorzystywany w mieście i na krótkich wycieczkach, często także jako tornister szkolny.wycieczkowy – o pojemności rzędu 30 do 50 l. Przeznaczony do użytkowania na krótkich, kilkudniowych wyjazdach, często posiada stelaż wewnętrzny i pas biodrowy oraz kieszenie zewnętrzne, w których mogą być umieszczone napoje dostępne w łatwy sposób bez potrzeby otwierania plecaka (przy pomocy drugiej osoby także bez potrzeby jego zdejmowania).turystyczny – o pojemności rzędu 40 do 90 l. Wykonany z mocnych materiałów (np. cordura), przeznaczony na dłuższe wyjazdy. W większości wypadków wyposażony w stelaż (dawniej zewnętrzny, obecnie wewnętrzny) i regulowany system nośny z szerokim pasem biodrowym (po odpowiednim spakowaniu przenosi on na biodra większą część masy plecaka, znacznie zmniejszając obciążenie ramion i kręgosłupa), dwie komory z osobnym dostępem (górna i dolna), komin pozwalający powiększyć pojemność plecaka o dodatkowe kilka litrów, dużą liczbę kieszeni bocznych, tylnych i górnych zapinanych na zamek, odpowiednią liczbę troków służących do przymocowania rozmaitych przedmiotów na zewnątrz komory, a także zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy.wyprawowy – o pojemności rzędu 85-120 l. Przeznaczony na długie wyprawy w rejony bardziej niedostępne, gdzie większość wyposażenia trzeba dostarczyć na własnych plecach. Budowa podobna do plecaka turystycznego.specjalistyczny: wspinaczkowy – nieduży, o zwartej budowie, bez zbędnych troków zewnętrznych. camelbak – plecak z elastycznym wkładem na wodę. kurierski – wodoodporny, wyposażony w elementy odblaskowe, wykorzystywany przez kurierów rowerowych. dostawczy – służący np. do przewozu pizzy. nosidełko dziecięce – przeznaczone do bezpiecznej wędrówki z małymi dziećmi. kostka – plecak wojskowy, o kształcie kwadratowym, wycofany z WP w 1989 roku i popularny dzięki demobilowi. fotograficzny – przeznaczony od transportu sprzętu fotograficznego. Wewnątrz posiada przegrody z miękkiej pianki pozwalające na wygodne i bezpieczne ułożenie sprzętu. Przegrody umieszczone są na rzepach, co pozwala na dowolną konfigurację plecaka w zależności od sprzętu jaki ma być do niego załadowany.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


  

Plecak

Plecak

Plecaktorba z dwoma paskami, noszona na plecach. Szczególnie popularny w turystyce. Duże plecaki zazwyczaj wyposażone są w stelaż, który rozkłada ciężar plecaka bardziej równomiernie na plecach człowieka. Pojemność plecaka zazwyczaj określa się w litrach.

Rodzaje plecaków:

 • miejski – nieduży, o pojemności do 30 l, wykorzystywany w mieście i na krótkich wycieczkach, często także jako tornister szkolny.
 • wycieczkowy – o pojemności rzędu 30 do 50 l. Przeznaczony do użytkowania na krótkich, kilkudniowych wyjazdach, często posiada stelaż wewnętrzny i pas biodrowy oraz kieszenie zewnętrzne, w których mogą być umieszczone napoje dostępne w łatwy sposób bez potrzeby otwierania plecaka (przy pomocy drugiej osoby także bez potrzeby jego zdejmowania).
 • turystyczny – o pojemności rzędu 40 do 90 l. Wykonany z mocnych materiałów (np. cordura), przeznaczony na dłuższe wyjazdy. W większości wypadków wyposażony w stelaż (dawniej zewnętrzny, obecnie wewnętrzny) i regulowany system nośny z szerokim pasem biodrowym (po odpowiednim spakowaniu przenosi on na biodra większą część masy plecaka, znacznie zmniejszając obciążenie ramion i kręgosłupa), dwie komory z osobnym dostępem (górna i dolna), komin pozwalający powiększyć pojemność plecaka o dodatkowe kilka litrów, dużą liczbę kieszeni bocznych, tylnych i górnych zapinanych na zamek, odpowiednią liczbę troków służących do przymocowania rozmaitych przedmiotów na zewnątrz komory, a także zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy.
 • wyprawowy – o pojemności rzędu 85-120 l. Przeznaczony na długie wyprawy w rejony bardziej niedostępne, gdzie większość wyposażenia trzeba dostarczyć na własnych plecach. Budowa podobna do plecaka turystycznego.
 • specjalistyczny:
  • wspinaczkowy – nieduży, o zwartej budowie, bez zbędnych troków zewnętrznych.
  • camelbak – plecak z elastycznym wkładem na wodę.
  • kurierski – wodoodporny, wyposażony w elementy odblaskowe, wykorzystywany przez kurierów rowerowych.
  • dostawczy – służący np. do przewozu pizzy.
  • nosidełko dziecięce – przeznaczone do bezpiecznej wędrówki z małymi dziećmi.
  • kostka – plecak wojskowy, o kształcie kwadratowym, wycofany z WP w 1989 roku i popularny dzięki demobilowi.
  • fotograficzny – przeznaczony od transportu sprzętu fotograficznego. Wewnątrz posiada przegrody z miękkiej pianki pozwalające na wygodne i bezpieczne ułożenie sprzętu. Przegrody umieszczone są na rzepach, co pozwala na dowolną konfigurację plecaka w zależności od sprzętu jaki ma być do niego załadowany.
This article uses material from the Wikipedia article "Plecak", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Fashion

3d,fashion,clothes,shoes,hat,glasses,wearables,iot,hardware