powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Kamienie szlachetne (13298 views - Jewelry)

Kamienie szlachetne, kamienie jubilerskie – wartościowe i rzadko spotykane, czyste, jednorodne i przezroczyste odmiany niektórych minerałów i skał. Kamienie te odznaczają się silnym połyskiem, efektownym zabarwieniem (lub są zupełnie bezbarwne), dużą trwałością i twardością powyżej 7 w skali Mohsa. Stosuje się je w jubilerstwie, oprawia w złoto, srebro i inne metale szlachetne. Przykładami kamieni szlachetnych mogą być: diament (odpowiednio oszlifowany nosi nazwę brylantu) szmaragd rubin szafir topaz aleksandryt akwamaryn heliodor morganit turmaliny biksbit beryl goshenit cymofan skapolity spinelKamienie o nieco mniejszej twardości i trwałości, a w związku z tym o mniejszej wartości jubilerskiej bywają nazywane kamieniami półszlachetnymi. Są to m.in. jaspis, agat, malachit i lapis lazuli.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 (Claudia Anna Aponte, claudia@aponte.at, www.edelstein.eu).

Kamienie szlachetne, kamienie jubilerskie – wartościowe i rzadko spotykane, czyste, jednorodne i przezroczyste odmiany niektórych minerałów i skał. Kamienie te odznaczają się silnym połyskiem, efektownym zabarwieniem (lub są zupełnie bezbarwne), dużą trwałością i twardością powyżej 7 w skali Mohsa. Stosuje się je w jubilerstwie, oprawia w złoto, srebro i inne metale szlachetne.

Przykładami kamieni szlachetnych mogą być:

Kamienie o nieco mniejszej twardości i trwałości, a w związku z tym o mniejszej wartości jubilerskiej bywają nazywane kamieniami półszlachetnymi[1]. Są to m.in. jaspis, agat, malachit i lapis lazuli.

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Kamienie szlachetne", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Jewelry

3D, jewellery,jewelry