powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Original video animation (12792 views - Game & Play & Gamification)

Original video animation (jap. オリジナル・ビデオ・アニメーション Orijinaru bideo animēshon), w skrócie OVA (jap. オーブイエー or オーヴィーエー ōbuiē lub ōvīē) – anime wydane bezpośrednio na rynek video, z pominięciem dystrybucji kinowej i telewizyjnej. Obecnie pojawiają się głównie na DVD, kiedyś pojawiały się na LD i VHS. Typowa seria OVA składa się z 6 odcinków po ok. 30 min. każdy, jednak dość często można się spotkać z inną ilością odcinków. Podobnie ich długość może być różna. Poszczególne odcinki zazwyczaj nie pojawiają się wszystkie naraz, a co pewien czas pojawia się nowy nośnik z kolejnym odcinkiem. Produkcje OVA zazwyczaj swoim poziomem artystycznym przewyższają seriale telewizyjne i filmy pełnometrażowe[potrzebny przypis], tym ostatnim zazwyczaj ustępują tylko jakością samej animacji. Dzieje się tak z kilku powodów. Nie trzeba sztucznie przedłużać scenariusza, aby rozciągnąć serię do 13 albo 26 odcinków. Nie trzeba też za wszelką cenę dotrzymywać terminów i można dopracować wiele aspektów. Specyfika rynku video pozwala też na większą swobodę, przez co serie OVA mają możliwość używania dowolnej ilości brutalności i treści erotycznych.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Original video animation

Original video animation

Original video animation (jap. オリジナル・ビデオ・アニメーション Orijinaru bideo animēshon), w skrócie OVA (jap. オーブイエー or オーヴィーエー ōbuiē lub ōvīē)anime wydane bezpośrednio na rynek video, z pominięciem dystrybucji kinowej i telewizyjnej. Obecnie[kiedy?] pojawiają się głównie na DVD, kiedyś[kiedy?] pojawiały się na LD i VHS.

Typowa seria OVA składa się z 6 odcinków po ok. 30 min. każdy, jednak dość często można się spotkać z inną ilością odcinków. Podobnie ich długość może być różna. Poszczególne odcinki zazwyczaj nie pojawiają się wszystkie naraz, a co pewien czas pojawia się nowy nośnik z kolejnym odcinkiem.

Produkcje OVA zazwyczaj swoim poziomem artystycznym przewyższają seriale telewizyjne i filmy pełnometrażowe[potrzebny przypis], tym ostatnim zazwyczaj ustępują tylko jakością samej animacji. Dzieje się tak z kilku powodów. Nie trzeba sztucznie przedłużać scenariusza, aby rozciągnąć serię do 13 albo 26 odcinków. Nie trzeba też za wszelką cenę dotrzymywać terminów i można dopracować wiele aspektów. Specyfika rynku video pozwala też na większą swobodę, przez co serie OVA mają możliwość używania dowolnej ilości brutalności i treści erotycznych.This article uses material from the Wikipedia article "Original video animation", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Game & Play & Gamification

3d,model,playground,board games,computer,strategy,thinktank