powered by CADENAS

Social Share

Dragon Ball Z (23496 views - Science Fiction - Fantasy - Cartoon)

Dragon Ball Z (jap. ドラゴンボールZ(ゼット) Doragon Bōru Zetto) – japoński serial animowany, kontynuacja anime Dragon Ball opartego na mandze o tym samym tytule stworzonej przez Akirę Toriyamę. Seria opowiada o kolejnych przygodach Son Goku i jego przyjaciół. Bohaterowie stają się coraz silniejsi i muszą stawiać czoła coraz to silniejszym przeciwnikom. Wyprodukowane przez Toei Animation anime było oryginalnie emitowane na kanale Fuji TV od 26 kwietnia 1989 do 31 stycznia 1996 i liczyło łącznie 291 odcinków. Według rankingu filmweb.pl Dragon Ball Z jest najlepszym serialem animowanym w historii.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Dragon Ball Z

Dragon Ball Z

Dragon Ball Z
Dragon Ball Z
ドラゴンボールZ(ゼット)
(Doragon Bōru Zetto)
Manga
Telewizyjny serial anime
Dragon Ball Z
ReżyserDaisuke Nishio
StudioToei Animation
Stacja telewizyjna Fuji TV, Animax
RTL 7, TVN Siedem
Premierowa emisja19 kwietnia 198931 stycznia 1996
Liczba odcinków291
Film animowany
Dragon Ball Z: Fuzja
ReżyserDaisuke Nishio
StudioToei Animation
Wydany4 marca 1995
Czas trwania50 minut
Film animowany
Dragon Ball Z: Atak smoka
ReżyserDaisuke Nishio
StudioToei Animation
Wydany15 lipca 1995
Czas trwania51 minut
Telewizyjny serial anime
Dragon Ball Kai
Studio Toei Animation
Stacja telewizyjna Fuji TV
Premierowa emisja5 kwietnia 2009 –
27 marca 2011
Kontynuacja
6 kwietnia 2014
28 czerwca 2015
Liczba odcinków167

Dragon Ball Z (jap. ドラゴンボールZ(ゼット) Doragon Bōru Zetto) – japoński serial animowany, kontynuacja anime Dragon Ball opartego na mandze o tym samym tytule stworzonej przez Akirę Toriyamę. Seria opowiada o kolejnych przygodach Son Goku i jego przyjaciół. Bohaterowie stają się coraz silniejsi i muszą stawiać czoła coraz to silniejszym przeciwnikom. Wyprodukowane przez Toei Animation anime było oryginalnie emitowane na kanale Fuji TV od 26 kwietnia 1989 do 31 stycznia 1996 i liczyło łącznie 291 odcinków.

Według rankingu filmweb.pl Dragon Ball Z jest najlepszym serialem animowanym w historii.

Fabuła

Fabuła Dragon Ball Z pokrywa się z rozdziałami 195-519 mangi Dragon Ball. W oryginalnej wersji japońskiej podzielona jest ona na 4 sagi, jednak można również spotkać się z innymi podziałami.

Saga Saiyan (odcinki 1-35)

Od pokonania odrodzonego Piccolo przez Son Goku na 23 Tenkaichi Budōkai mija 5 lat. Goku ożenił się z Chichi i wraz z jej ojcem zamieszkał w pobliżu swojej starej chatki. W międzyczasie rodzi się mu syn, którego na cześć swojego adopcyjnego dziadka nazwał Son Gohanem. Gdy Gohan ma 4 lata Goku postanawia wraz z nim pojechać na spotkanie ze starymi przyjaciółmi do Żółwiej Chaty. Tego dnia na Ziemię przybywa kosmiczny wojownik Raditz, który odkrywa, że populacja ziemska nadal istnieje, co oznaczało, że zawiódł wojownik wysłany w celu jej eksterminacji. Goku i Piccolo odkrywają jego ogromną moc, zaś rozwścieczony kosmita przybywa do Żółwiej Chaty, gdzie bez problemu obezwładnia Krillina i pyta się głównego bohatera, dlaczego nie wybił on Ziemian. Goku w tym momencie poznaje prawdę o sobie - jest tak naprawdę kosmitą z wojowniczej rasy Saiyan wysłanym na Ziemię w celu wymordowania jej populacji, a jego prawdziwa tożsamość to Kakarot, brat Raditza. Genialny Żółw wspomina, że gdy stary Son Gohan odnalazł małego Goku leżał on w tajemniczym statku kosmicznym o kształcie kuli i że był on bardzo agresywnym dzieckiem do czasu kiedy uderzył się w głowę co spowodowało, że zapomniał o sobie i o swojej misji. Raditz porywa małego Gohana i stawia Goku ultimatum, że zabije mu syna jeśli ten nie przyniesie mu do następnego dnia stu trupów. Goku postanawia ścigać brata, jednak do Żółwiej Chaty przybywa Piccolo twierdzący, że Goku nie dałby sobie rady z kosmitą w pojedynkę. Dwaj śmiertelni wrogowie postanawiają połączyć siły i powstrzymać Raditza. Goku odnosi sporo ran, co doprowadza Gohana do furii i ujawnienia się jego ogromnej siły. Saiyanin jednak okazuje się zbyt potężny jak na siły Goku i Piccolo. Ostatecznie bohaterowie odnoszą pyrrusowe zwycięstwo. Piccolo, choć zabił Raditza, pozbawił życia też Goku, który postanowił się poświęcić przytrzymując brata by nie uciekł przed zabójczą techniką. Przed dobiciem Saiyana Piccolo mówi mu, że Goku zostanie wskrzeszony przez spełniające życzenia Smocze Kule, jednak Raditz mówi, że informacja ta trafia przez komunikator do dwóch innych Saiyan - Nappy i Vegety, którzy decydują się zdobyć je by osiągnąć nieśmiertelność. Saiyanie ci mają być jeszcze silniejsi, jednak przybyć mogą dopiero za rok.

Wojownicy postanawiają trenować do czasu przybycia kosmitów. Piccolo porywa Gohana by wyzwolić jego potencjał bojowy, Bóg i Mr. Popo chcą wyszkolić Krillina, Yamchę, i innych ludzkich wojowników, zaś przebywający w Zaświatach Goku ma przebiec Drogę Węża, którą dotrze do swojego kolejnego mistrza - Króla Światów. Po kilku zabawnych perypetiach Król Światów decyduje się nauczyć Goku techniki zwanej Kaiōkenem, która zwiększy jego siłę, a także techniki o nazwie Genkidama, która pozwala mu wytworzyć potężną kulę mocy złożoną z mocy istot żyjących na planecie.

Okazuje się, że Saiaynie przybyli na Ziemię wcześniej, niż powiedziano. Do walki z nimi stają Gohan, Piccolo, Krillin, Yamcha, Tenshinhan i Jiaozi, jednak wskrzeszony Goku musi się wydostać z Zaświatów, przez przyjaciele co będą musieli na niego poczekać. Niestety do przybycia Goku giną Yamcha, Jiaozi, Tenshinhan i osłaniający Gohana Piccolo, co doprowadza również do śmierci Boga i zniknięcia Smoczych Kul. Po przybyciu na Ziemię Goku rozprawia się z Nappą, który zostaje dobity przez Vegetę. Zdając sobie sprawę z potencjału drugiego Saiyana Goku nakazuje Gohanowi i Krilinowi uciec, jednak ci czując ich niebezpieczną walkę postanawiają wrócić i pomóc Goku. Vegeta wytwarza sztuczny księżyc i zmienia się w Ōzaru co stanowi śmiertelne zagrożenie, jednak zostaje mimo wszystko pokonany przez Goku i Yajirobe, który odcina kataną Saiyanowi ogon. Obolały Vegeta nie daje za wygraną i postanawia walczyć dalej, przez co Goku jest zmuszony do użycia Genkidamy, jednak jest na tyle obolały, że pomóc musi mu w tym Krillin, który tworzy ją i rzuca w Vegetę. Saiyanin omija kulę, która leci w kierunku Gohana, jednak ten odbija ją prosto we wroga. Mimo to Vegeta nadal pozostał przy życiu. Gohan, który odzyskuje ogon, przypadkowo spojrzał na sztuczny księżyc, co doprowadza go do przemiany w Ōzaru. Gohan walczy z Vegetą i choć temu drugiemu udało się obciąć mu ogon, to jednak ogromne małpie ciało spadło na Saiyana ostatecznie go pokonując. Ledwo żywy Vegeta dociera do swojego statku. Krillin postanawia go dobić, jednak ostatecznie na prośbę Goku nie robi tego pozwalając Vegecie uciec.

Saga Freezera (odcinki 36-107)

Po walce z Vegetą Goku, Gohan, Krillin i Yajirobe zostają hospitalizowani, zaś zwłoki ich poległych przyjaciół zostają zachowane. Z powodu śmierci Piccolo znikają Smocze Kule, zaś bohaterowie szukają wyjścia by przywrócić poległych do życia. Krillin wspomina, że Nappa nazwał Piccolo Nameczaninem, co wraz z informacją od Króla Światów o istnieniu planety Namek doprowadza grupę do przekonania, że muszą istnieć drugie Smocze Kule. Grupa zaczyna szukać sposobu na dotarcie na Namek. Z pomocą wojownikom przychodzi Mr. Popo, który znalazł statek jakim Piccolo przyleciał z Namek na Ziemię. Po przebudowie statku w kosmos wyruszają Bulma, Krillin oraz Gohan, który poleciał wbrew woli matki by pomścić Piccolo. Przebywający w szpitalu Goku prosi ojca Bulmy aby odnalazł i przerobił dla niego statek, którym przyleciał na Ziemię będąc bobasem. Po wizycie Genialnego Żółwia i Yajirobe oraz otrzymaniu fasolki Senzu Goku wyruszył na Namek w statku dostosowanym do treningów w wysokiej grawitacji.

O Smoczych Kulach z Namek dowiaduje się zły i niewiarygodnie silny książę Freezer, który wraz ze swoim wojskiem przybywa na ową planetę w celu osiągnięcia nieśmiertelności. Ma jednak jedną obawę, a mianowicie boi się Saiyan, gdyż w jego rodzie była przekazywana legenda o potężnym Super Saiyanie o złotych włosach. W pogoń za nim udaje się odratowany Vegeta. Kiedy Krillin, Gohan i Bulma dotarli na Namek odkryli obecność wojsk Freezera zabijających stawiających im opór Nameczan by przejąć kule. Bohaterowie dają im o sobie znać poprzez furię Gohana. Krillin i Gohan uratowali małego Nameczanina Dende, który opowiedział im, że Smocze Kule zostały stworzone przez Guru Nameczan przechowującego jedną z nich. Krillin udaje się do Guru po Kulę aby ukryć ją przed Freezerem i Vegetą, którego obecność również odkryli. W międzyczasie Vegeta pozbywa się swojego rywala Kiuiego oraz pomagiera Freezera - Dodorię. Ten wyjawia mu, że to Freezer, a nie meteoryt zniszczył planetę Vegeta i wymordował większość Saiyan, gdyż bał się, że któryś z nich przybierze formę złotowłosego wojownika. Vegeta postanawia zemścić się na Frezerze przy okazji kradnąc przejęte przez niego Smocze Kule i zabijając drugiego pomocnika Freezera - Zarbona. W międzyczasie Goku trenując pod zwiększoną grawitacją otrzymuje od Króla Światów informację o Freezerze i prośbę, aby się do niego nie zbliżał. Mimo to Goku ignoruje go.

Freezer po stracie wszystkich żołnierzy oraz skauterów rozkazuje elitarnemu Oddziałowi Ginyu przybyć na Namek i dostarczyć nowe urządzenia. Ich innym zadaniem jest odnalezienie skradzionych przez Vegetę Smoczych Kul. Vegeta postanowił sprzymierzyć się z Krillinem i Gohanem, gdyż jedynym wyjściem na pokonanie Freezera jest stanie się nieśmiertelnym. Na nieszczęście bohaterów Ginyu przejmuje ich Kule dostarczając cały komplet Freezerowi, zaś swoim czterem kompanom nakazuje rozprawić się z Vegetą i Ziemianami. Pierwszy do walki staje zdolny do manipulacji czasem Gurt, jednak zostaje zabity przez Vegetę. W dalszej kolejności bohaterów atakuje Recoome, który stanowi nie lada wyzwanie dla Vegety. Na pomoc trójce zdążył przybyć Goku, który właśnie wylądował na Namek. Rozprawia się on z Recoomem i Burterem, których następnie dobija Vegeta, zaś Jeice'owi nakazuje poinformować Ginyu by opuścili planetę. Tymczasem Freezer ponosi porażkę w aktywacji Kul i rozkazuje Ginyu znaleźć sposób na wezwanie smoka. Ginyu staje do walki z Goku i zamienia się z nim ciałami, jednak odkrywa, że nie jest w stanie kontrolować pełnej mocy Goku. Vegeta zabija Jeice'a, a Goku cudem udaje się wrócić do swego ciała zamieniając ciałami Ginyu i żabę. Guru Nameczan nakazuje Dende przekazać bohaterom, że ich smok spełni 3 życzenia, ale muszą być wypowiedziane po nameczańsku. Goku po raz kolejny musi zostać uleczony.

Kiedy Freezer odkrywa nieobecność Ginyu postanawia samemu udać się do Guru Nameczan o zdradzenie tajemnicy Kul. Guru odmawia i nakazuje swojemu najlepszemu wojownikowi Nailowi walczyć z Freezerem, jednak Freezer go pokonuje i zostawia konającego. Bohaterowie wraz z Dende aktywują Smocze Kule i okazuje się, że nameczański smok spełni aż trzy życzenia, jednak jednym życzeniem może przywrócić do życia tylko jedną osobę. Kiedy nie wiedzą, o co poprosić smoka na początku, przez Króla Swiatów kontaktuje się z nimi Piccolo, który obmyśla plan, aby wskrzesić najpierw jego, a następnie przenieść go na Namek. Poprzez jego odrodzenie odrodzi się również Bóg, co oznacza odzyskanie mocy przez ziemskie kule. Kiedy bohaterowie tak czynią Piccolo przybywa na Namek, a Vegeta żąda od Dende aby żądał dla niego nieśmiertelności, jednak w ostatnim momencie nameczańskie Kule tracą moc, gdyż w tamtym momencie umarł Guru. Bohaterów atakuje Freezer, jednak Vegeta daje radę stawić mu opór z uwagi na saiyańską zdolność do zwiększania swej siły będąc odratowanym po stanie bliskim śmierci. Freezer jest zmuszony przemienić się w swoją drugą formę przypominającą ogromnego humanoida z rogami i walcząc z bohaterami poważnie rani Krillina, którego uzdrawia Dende. W międzyczasie Piccolo odnalazł konającego Naila i postanawia połączyć się z nim. Kiedy wzmocniony przybywa do walki z Freezerem i również stawia mu poważny opór, złoczyńca aktywuje swą trzecią formę przypominającą kosmitę. Jednak i tu bohaterowie stawili mu opór, przez co Freezer aktywuje swoją ostatnią, czwartą i najsilniejszą formę. Goku odzyskuje siły i staje z nim do walki, jednak kosmita zabija Dende, a następnie Vegetę. Zły kosmita poważnie rani Piccolo, a następnie zabija Krillina. Druga śmierć najlepszego przyjaciela, który nie może już być wskrzeszony doprowadza Goku do furii i przemiany w Super Saiyanina. Goku nakazuje synowi i pozostałym uciekać, a sam postanawia się zemścić walcząc z Freezerem, który niszczy planetę.

Król Światów wraz z Bogiem obmyślają plan, aby uratować obecnych na Namek Ziemian i wskrzesić pozostałych. Bóg nakazuje Mr. Popo zebrać ziemskie Kule i wskrzesić wszystkich, którzy zginęli zabici przez armię Freezera na Namek, co doprowadziłoby do ożywienia także i Guru Nameczan i odzyskania mocy przez tamtejsze Kule. Aby wykorzystać ostatnie życzenie Król Światów nakazał Guru i Dende aby przenieśli wszystkie osoby z Namek na Ziemię, jednak na prośbę Goku uczynić wyjątek odnośnie dwójki walczących. Po długiej walce Goku śmiertelnie rani Freezera przez jego nieuwagę i decyduje się na ucieczkę. Nie udaje mu się i pozornie ginie w eksplozji Namek. Pozostali obecni zostają przeniesieni na Ziemię na której umiera Guru czyniąc swoim następcą Mooriego. Wraz z Nameczanami, Ziemianami i Vegetą przybyły też Smocze Kule, które po trzech miesiącach przenoszą duszę Krilina i wskrzeszają go oraz Yamchę. Okazuje się, że Goku przeżył, jednak z niewyjaśnionych powodów nie chce wracać na Ziemię. Po następnych trzech miesiącach do życia wracają Tenshinhan i Jiaozi, a Nameczanie przenoszą się na nową planetę Namek.

Saga Komórczaka (odcinki 108-199)

Pół roku po destrukcji Namek bohaterowie wiodą spokojne życie wyczekując powrotu Goku, lecz pewnego dnia wyczuwają przybywające na Ziemię dwie potężne energie, z których jedna wydaje się należeć do Freezera. Okazuje się, że ledwo przeżył on walkę z Goku na Namek i został połączony z mechanicznymi częściami. Freezer przybywa wraz ze swoim ojcem na Ziemię w celu zemsty na Wojownikach Z, jednak obydwaj wraz ze swoim wojskiem zostają zabici przez młodego chłopaka, który umie zmieniać się w Super Saiyana. Spotyka on wojowników i informuje, że Goku ma przybyć tego dnia, jednak sam o sobie nie mówi nic. Kiedy Goku przybywa wyjawia, że od eksplozji Namek przebywał na planecie Yadrat, gdzie miejscowi nauczyli go sztuki teleportacji. Tajemniczy chłopak prosi Goku o chwilę rozmowy na osobności wyjawiając mu, że nazywa się Trunks i pochodzi z przyszłości, a jego rodzicami są Bulma i Vegeta, co wyjaśniało, dlaczego może stać się Super Saiyaninem. Celem jego podróży w czasie było ostrzeżenie bohaterów o nowym zagrożeniu, jakim będą dwa potężne cyborgi, które za 3 lata doprowadzą do śmierci wszystkich wojowników prócz jego i Gohana, zaś Goku umrze na serce zanim cyborgi się aktywują. Po przekazaniu leku Trunks wraca do swoich czasów, zaś bohaterowie postanawiają trenować do walki z cyborgami.

W filerze, Goku startuje w TB, i walczy Paikuhanem

Saga Buu (odcinki 200-291)

7 lat po pokonaniu Komórczaka, Gohan zaczyna chodzić do szkoły średniej „Orange Star” i spotyka tam Videl, córkę Herkulesa. Żeby ukryć swoją tożsamość Gohan przybiera postać Great Saiyamana żeby walczyć ze złem, ale i tak Videl go rozpoznaje. Bohaterowie dowiadują się od Goku, że ten może wrócić na 24 godziny na Ziemię. Mówi, że dokona tego podczas 25 Tenkaichi Budokai. Na 25 TB spotykają Shina, który mówi im o Majin Buu. Okazuje się, że dwóch zawodników jest pod wpływem magii czarnoksiężnika Babidiego. Babidi potrzebuje energii, aby obudzić Majin Buu ze snu. Ofiarą kontrolowanych przez maga wojowników staje się Gohan. Kradną oni energię i uciekają na statek Babidiego. Na statek Babidiego lecą również Goku, Vegeta, Gohan, Shin, Kibito, Piccolo, Krillin oraz Videl, która z powodu braku energii wraca. Za nimi podążają Trunks i Goten. Po przylocie i małej konfrontacji z Daburą - królem demonów - Piccolo oraz Krillin zostają zamienieni w kamień oraz zabija Kibito. Następnie Dabura ucieka na statek, a Shin wyjawia, że trzeba zabić Daburę, aby przywrócić kolegom życie. Do statku Babidiego wchodzą Shin, Goku, Vegeta oraz Gohan. Okazuje się, że żeby dojść do Babidiego i Dabury trzeba pokonać 3 poziomy pokonując przeciwników. Vegeta oraz Goku bez problemu pokonują wrogów z pierwszych dwóch poziomów, na trzecim poziomie przeciwnikiem okazuje się być Dabura. Do walki z nim staje Gohan. Dabura zostaje odwołany przez Babidiego, który zaczął opanowywać umysł Vegety. Ten staje do walki z Goku. Podczas walki wyjawia wszystko, co tak naprawdę o nim myśli m.in. to, że nie może pojąć tego, że wojownik niskiej klasy może lepiej przyswajać trening, niż elita Saiyan. Walka kończy się ogłuszeniem Goku przez Vegetę. W czasie walki zostali oni przeniesieni na TB 25, gdzie Vegeta w celu prowokacji Son'a zabił kilkudziesięciu widzów na trybunach. Jakby tego było mało, podczas walki pod wpływem energii wojowników obudził się Majin Buu. Babidi w celu sprawdzenia go, kazał zabić Daburę. Buu zmienił go w czekoladę i zjadł. Potem bez problemu pokonał Gohana i Shina. Na miejsce przebył Vegeta, który chcąc ratować świat postanawia się zabić generując wybuch, który ma pokonać Majin Buu. Niestety Majin Buu przeżył. Chwilę przed walką Vegety z Buu, Bulma wezwała Shenrona, aby ożywić zabitych przez Vegetę (przez co też do życia wrócił Kibito). Kibito odnalazł Shina oraz Gohana i ich uzdrowił, potem przenieśli się na planetę Kaioshinów. Bulma przybyła na miejsce śmierci Vegety. Kiedy dowiedziała się od Piccolo, że ten umarł wpadła w histerię. Goku się pozbierał i dołączył do reszty.

W tym samym czasie Buu i Babidi zaczęli swoją destrukcję planety. Zaczęli wybijać mieszkańców wszystkich miast. Goku pokładał nadzieję w Gotenie i Trunksie, mianowicie na technice fuzji, której nauczył się w zaświatach. Bohaterowie zdali sobie sprawę, że po pokonaniu Buu będzie można znaleźć smocze kule i ożywić mieszkańców Ziemi. Problemem okazał się brak smoczego radaru. Po ten przedmiot poleciał Trunks do swoich dziadków, a Goku chcąc zapewnić mu czas zajął się na chwilę Buu i Babidim. Goku zaprezentował również poziom Super Saiyana 3, którego moc była tak silna, że czuł ją nawet Północny Kai. Po walce Goku poprosił wrogów, aby nic nie niszczyli przez 2 dni, a potem przybędzie wojownik, który pokona Buu. Trunks i Goku wrócili do boskiego pałacu. Goku nauczył Trunksa i Gotena techniki fuzji. Krótko po tym Son musiał wracać do zaświatów (swój czas na Ziemi skrócił przez używanie SSJ3). Po pożegnaniu się Trunks i Goten dokonali fuzji tworząc przy tym nowego wojownika - Gotenksa. Nie zważając na uwagi Piccolo polecieli walczyć z Buu, który pokonał ich bez problemu. Poddali się treningowi. W tym czasie Herkules został wysłany, by pokonać Buu. Jednak ten zaprzyjaźnił się z nim i zaadoptowali psa przez co Buu złagodniał. Problemy wróciły, kiedy jakiś człowiek postrzelił Herkulesa. Buu kazał mu uciekać. Potwór wypluł z siebie innego Buu - było to czyste zło które w nim siedziało. Po krótkiej walce gruby Buu strzelił w złego Buu promieniem, który miałby go zmienić w czekoladę. Zły Buu odbija ten promień, a następnie zjada czekoladkę z grubego Buu i tak tworzy się Super Buu. W tym czasie Gohan trenuje na planiecie Kaioshinów. Wyciągnął on miecz Z, który ma mu dać energię potrzebną do pokonania Buu. Goku wyczuł jego energię i teleportował się do Gohana i jego towarzyszy. W trakcie prób Gohan wraz z Shinem łamią miecz, przez co uwalniają Starszego Kaioshina. Był on tam zamknięty, ponieważ pokłócił się z bogiem zniszczenia Beerusem. Okazuje się, że ma on dar wyzwalania ukrytego potencjału, co robi z Gohanem. W międzyczasie Buu zabił prawie wszystkich przebywających w Boskim Pałacu. Przeżyli Goten, Trunks oraz Piccolo. Stają oni do walki z Buu, lecz ten ich pochłania, a w tym czasie przybywa na Ziemię Gohan. Buu nie stanowi dla niego wyzwania, lecz i on zostaje pochłonięty przez potwora. Starszy Kaioshin oddaje swoje życie Goku, aby ten mógł pokonać Buu. Na prośbę Goku na Ziemię wraca też Vegeta. Goku, który otrzymał od Starszego Kaioshina kolczyki potary namawia Vegetę do fuzji. W końcu do tego dochodzi i powstaje Vegetto. Goku z Vegetą przewidują to, że Buu chce ich wchłonąć. Chwilę przed tym osłaniają się tarczą. Zostają rozdzieleni w środku potwora. Idą oni do jego mózgu i odnajdują wchłonięte postacie. Wyrywają je wszystkie i uciekają. Z powodu wyrwania również grubego Buu, Super Buu zmienia się w Kid Buu. Ten niszczy Ziemię, ale Goku, Vegetę, Herkulesa i Dende w porę ratuje Kibitoshin (fuzja Shina i Kibito). Przenieśli się oni na planetę Kaioshinów, co po chwili zrobił też Buu. Dende wraz z bogami przenieśli się na planetę Namek. Goku i Vegeta stanęli z nim do walki na zmianę. W końcu Vegeta zaproponował stworzenie Genki-Damy (znaną również jako Kula Życia). Dende będący na Namek wezwał Porungę i przywrócił do życia Ziemian wraz z ich planetą. Vegeta wraz z Goku proszą ziemian o przekazanie energii do Genki-Damy, jednakże robi to tylko garstka ludzi. Wtedy odezwał się Herkules, którego wszyscy posłuchali i oddali energię. Kula została rzucona przez Goku w stronę Kid Buu, jednakże ten ją odparł. Goku, który nie miał już siły postanowił się poddać, lecz Dende ostatnim życzeniem przywrócił mu energię. Goku odbił kulę i ostatecznie pokonał Kid Buu. Na planetę przybyli bogowie wraz z Dende. Dende dzięki swojej mocy uleczania przywrócił do sił Vegetę. Ten chciał zabić grubego Buu, który został oddzielony od Super Buu, jednakże Goku uświadomił mu, że to jego dobra część. Herkules postanowił się opiekować grubym Buu u siebie w domu. Potem wszyscy wrócili na Ziemię.

Następnie akcja przenosi się o 10 lat do przodu. Widzimy już starsze postacie. Gohan ożenił się z Videl i mają córkę - Pan. Goku trenuje wraz z Gotenem w celu przygotowania się do kolejnego Tenkaichi Budokai. Goku chce koniecznie wziąć w nim udział, ponieważ wypowiedział życzenie, które ma sprawić, że Majin Buu wróci jako dobry człowiek i liczy na spotkanie go na turnieju. Po rozpoczęciu się turnieju Goku staje do walki z reinkarnacją Buu - Uub'em. Prowokuje Uub'a, by ten go zaatakował. Goku poddaje walkę. Postanawia wziąć Uub'a na trening i mianuje go nowym obrońcą Ziemi. Ostatnia scena całej serii to odlot Goku i Uub'a na trening.

Obsada głosowa wersji oryginalnej

Odcinki

W Polsce wyemitowano wszystkie odcinki serialu z francuskim dubbingiem i polskim lektorem na kanale RTL7.
Wersja polskaRTL7
Opracowanie i udźwiękowienieSaga Studio
Lektorzy

Inne media powiązane z serią

W 2008 roku powstał odcinek specjalny pt. „Yo! The Return of Son Goku and Friends!!” (jap. Doragon Bōru Ossu! Kaette Kita Son Gokū to Nakama-tachi!!). Następnie został wydany odcinek specjalny mangi „Narodziny Super Saiyana” opowiadająca o walce Bardocka z Chilledem.. Od 5 kwietnia 2009 do 28 czerwca 2015 emitowana była w Japonii odświeżona wersja serii „Dragon Ball Z” pod tytułem „Dragon Ball Kai”. W latach 2002-2003 serial emitowano w TVN Siedem. W 2013 roku został wyemitowany film kinowy pt. „Dragon Ball Z : Battle of Gods”. Kontynuacja filmu pt. „Dragon Ball Z: Resurrection ‘F’ „ została wydana w kwietniu 2015 r.

W Polsce wydano 5 filmów kinowych:

Seria DBZ zawiera:

  • 291 odcinków serialu,
  • 15 filmów kinowych,
  • 3 odcinki specjalne

Filmy kinowe z polskim dubbingiem

Dragon Ball Z: Fuzja

Zasłuchany w przeboje z walkmana młody chłopak odpowiedzialny za maszynę oczyszczającą ze zła dusze skierowane do piekła, nie zauważa awarii urządzenia. Następuje wybuch i całe zło wydostaje się na wolność, po czym kumuluje w ciele chłopca i przybiera postać żółtego potwora – Janemba. Wszyscy zmarli, nawet ci przed wiekami – ożywają i wracają na Ziemię. Z pomocą przychodzą jednak Son Goku i Paikuhan.

Wersja polska

Wersja polskaMaster Film
Wystąpili:

i inni

Dystrybucja w Polsce: ITI Cinema

Dragon Ball Z: Atak smoka

Wersja polskaMaster Film
Wystąpili:

i inni

Dystrybucja w Polsce: ITI Cinema

Odbiór

Według rankingu przeprowadzonego przez opiniotwórczy serwis IGN, Dragon Ball Z znalazł się na 78. miejscu wśród 100 najlepszych telewizyjnych seriali animowanych wszech czasów[1]. W dorocznym cyklu Anime Grand Prix miesięcznika Animage, Dragon Ball Z uplasował się na czwartym miejscu w roku 1990, natomiast w dwóch kolejnych latach zajął miejsca trzecie[2][3][4]. W 1994 roku został zaklasyfikowany jako szósty[5]. Recenzenci i redakcja polskojęzycznego serwisu tanuki.pl wystawiła anime ocenę 6/10[6].

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Dragon Ball Z", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Science Fiction - Fantasy - Cartoon

3d,starwars,startreck,odysee 2000,science fiction,future,movie, superman,batman,south gate,superhero,harry potter,knight rider,cartoon,comic