powered by CADENAS

Social Share

Polestar Racing (8851 views - Brands)

Polestar Racing – szwedzki zespół wyścigowy założony w 1996 roku jako Flash Engineering. Jest oficjalnym zespołem fabrycznym Volvo z bazą w Göteborgu. Polestar podzielony jest na dwie dywizje: Polestar Racing zajmującą się wyścigami oraz Polestar Performance konstruujący i rozbudowujący prototypy i silniki samochodów wyścigowych. Zespół powstał w 1996, kiedy to utworzono Swedish Touring Car Championship. Volvo, mające za sobą dwa sezony w British Touring Car Championship dołączyło do stawki Mistrzostw Szwecji przy pomocy zespołu Flash Engineering kierowanego przez Jana Nilssona. Pierwsza baza zespołu znajdowała się w Halmstad, a w 2000 roku przeniesiono ją do Karlstad. W 2005 roku nowym dyrektorem ekipy został Christian Dahl, a nazwę zmieniono na obecną. W historii startów ekipa pojawiała się w stawce European Touring Car Championship, Swedish Touring Car Championship, Scandinavian Touring Car Championship oraz World Touring Car Championship. W 2014 roku ekipa zawarła współpracę z australijskim zespołem Garry Rogers Motorsport, wprowadzając markę Volvo do mistrzostw V8 Supercars.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Polestar Racing

Polestar Racing

Polestar Racing

Robert Dahlgren w samochodzie zespołu Polestar Racing w 2011 roku
Pełna nazwa Polestar Racing
Aktywna od 1996 roku
Siedziba Göteborg
Ważni ludzie
Dyrektor Christian Dahl
Inne
Debiut 1996
Strona internetowa

Polestar Racingszwedzki zespół wyścigowy założony w 1996 roku jako Flash Engineering. Jest oficjalnym zespołem fabrycznym Volvo z bazą w Göteborgu. Polestar podzielony jest na dwie dywizje: Polestar Racing zajmującą się wyścigami oraz Polestar Performance konstruujący i rozbudowujący prototypy i silniki samochodów wyścigowych.

Zespół powstał w 1996, kiedy to utworzono Swedish Touring Car Championship. Volvo, mające za sobą dwa sezony w British Touring Car Championship dołączyło do stawki Mistrzostw Szwecji przy pomocy zespołu Flash Engineering kierowanego przez Jana Nilssona. Pierwsza baza zespołu znajdowała się w Halmstad, a w 2000 roku przeniesiono ją do Karlstad. W 2005 roku nowym dyrektorem ekipy został Christian Dahl, a nazwę zmieniono na obecną.

W historii startów ekipa pojawiała się w stawce European Touring Car Championship, Swedish Touring Car Championship, Scandinavian Touring Car Championship oraz World Touring Car Championship.

W 2014 roku ekipa zawarła współpracę z australijskim zespołem Garry Rogers Motorsport, wprowadzając markę Volvo do mistrzostw V8 Supercars.

Sukcesy zespołu

1996 - Volvo 850
1997 - Volvo 850
2002 - Volvo S60 (w klasyfikacji zespołów)
2003 - Volvo S60 (w klasyfikacji zespołów)
2009 - Volvo C30 (Robert Dahlgren, Tommy Rustad) i w klasyfikacji zespołów
2010 - Volvo C30 (w klasyfikacji zespołów)
2012 - Volvo S60 TTA (Fredrik Ekblom, Thed Björk) i w klasyfikacji zespołów
2013 - Volvo S60 TTA (Fredrik Ekblom, Thed Björk) i w klasyfikacji zespołów
2017[1]Volvo S60 (Thed Björk) i w klasyfikacji zespołów

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Polestar Racing", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good