powered by CADENAS

Social Share

DiMarzio (6662 views - Brands)

DiMarzio – amerykańska firma produkująca osprzęt do gitar elektrycznych, basowych i akustycznych. Założona przez Larrego Dimarzio w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. Znana jest głównie ze swych wysokiej jakości przetworników. Jest to pierwsza na świecie firma oferująca zamienniki przetworników gitarowych. Pierwsze modele jakie zostały wyprodukowane to – Dimarzio Super Distorion DP 100, oraz Dimarzio Dual Sound DP 101, różniące się jedynie możliwością rozłączania cewek i łączenia ich w przeciwfazie. W ofercie znajdują się także kable do instrumentów i urządzeń scenicznych, paski oraz elementy wyposażenia elektrycznego i mechanicznego do gitar. Z przetworników firmy DiMarzio korzystają m.in. tacy artyści jak Dave Murray, Steve Vai, David Gilmour, Joe Satriani, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson, Paul Gilbert, Billy Sheehan. Jednym z pierwszych użytkowników nowej na rynku firmy był gitarzysta Jimmy Page. DiMarzio wszystkie przetworniki wytwarza w swojej fabryce w Nowym Jorku, USA.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

DiMarzio

DiMarzio

DiMarzio – amerykańska firma produkująca osprzęt do gitar elektrycznych, basowych i akustycznych. Założona przez Larrego Dimarzio w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. Znana jest głównie ze swych wysokiej jakości przetworników. Jest to pierwsza na świecie firma oferująca zamienniki przetworników gitarowych. Pierwsze modele jakie zostały wyprodukowane to – Dimarzio Super Distorion DP 100, oraz Dimarzio Dual Sound DP 101, różniące się jedynie możliwością rozłączania cewek i łączenia ich w przeciwfazie. W ofercie znajdują się także kable do instrumentów i urządzeń scenicznych, paski oraz elementy wyposażenia elektrycznego i mechanicznego do gitar.

Z przetworników firmy DiMarzio korzystają m.in. tacy artyści jak Dave Murray, Steve Vai, David Gilmour, Joe Satriani, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson, Paul Gilbert, Billy Sheehan. Jednym z pierwszych użytkowników nowej na rynku firmy był gitarzysta Jimmy Page. DiMarzio wszystkie przetworniki wytwarza w swojej fabryce w Nowym Jorku, USA.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "DiMarzio", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good