powered by CADENAS

Social Share

Napster (9332 views - Brands)

Napster – aplikacja pozwalająca na wyszukiwanie, zakup oraz pobieranie plików mp3. Pracuje na porcie 8888. Posiada wbudowany czat, który umożliwia komunikację pomiędzy jego użytkownikami. Napster działa na zasadzie udostępniania przez każdego z użytkowników plików mp3, dzięki czemu tworzy się ogromna baza utworów. Obecnie jest około 600 000 plików o łącznej objętości ponad 2500 GB. Został napisany przez 19-letniego studenta Shawna Fanninga oraz Seana Parkera, niemal natychmiast po premierze (czerwiec 1999) zdobył ogromną popularność, na początku głównie wśród studentów. Pierwotnie był darmową aplikacją, jak typowe oprogramowanie P2P. Z czasem, pod naciskiem wytwórni fonograficznych przekształcił się w obecną, płatną postać. W roku 2000 perkusista zespołu Metallica, Lars Ulrich, wytoczył proces Napsterowi.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Napster

Napster

Napster

Licensed under GNU General Public License (DBGthekafu).

Napsteraplikacja pozwalająca na wyszukiwanie, zakup oraz pobieranie plików mp3. Pracuje na porcie 8888. Posiada wbudowany czat, który umożliwia komunikację pomiędzy jego użytkownikami. Napster działa na zasadzie udostępniania przez każdego z użytkowników plików mp3, dzięki czemu tworzy się ogromna baza utworów. Obecnie jest około 600 000 plików o łącznej objętości ponad 2500 GB. Został napisany przez 19-letniego studenta Shawna Fanninga oraz Seana Parkera, niemal natychmiast po premierze (czerwiec 1999) zdobył ogromną popularność, na początku głównie wśród studentów. Pierwotnie był darmową aplikacją, jak typowe oprogramowanie P2P. Z czasem, pod naciskiem wytwórni fonograficznych przekształcił się w obecną, płatną postać.

W roku 2000 perkusista zespołu Metallica, Lars Ulrich, wytoczył proces Napsterowi.

Linki zewnętrzne

Strona główna NapsteraThis article uses material from the Wikipedia article "Napster", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good