powered by CADENAS

Social Share

Harley Quinn (16048 views - Science Fiction - Fantasy - Cartoon)

Harley Quinn właśc. "Harleen Frances Quinzel" — fikcyjna postać pojawiająca się w komiksach i filmach związanych z postacią Batmana. Zazwyczaj przedstawiana jest w czerwono-czarnym stroju z wielkim młotem albo kijem bejsbolowym. Kiedyś psychiatra, później pomocnica i dziewczyna Jokera. Jest postacią silnie emocjonalną, szaloną i zarazem sprytną, inteligentną i trochę wredną.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Harley Quinn

Harley Quinn

Harley Quinn

Licensed under Creative Commons Attribution 2.0 (ViNull).

Harley Quinn
Harleen Frances Quinzel
Pierwsze wystąpienie debiut postaci: BatmanPrzysługa Jokera (wrzesień 1992)
komiks: The Batman Adventures #12 (wrzesień 1993)
komiks głównego nurtu: Batman: Harley Quinn #1 (październik 1999)
Twórca Paul Dini, Bruce Timm
Grany przez Mia Sara, Margot Robbie
Dubbing Anna Smolowik
Dane biograficzne
Przynależność Injustice Gang, Suicide Squad, Gotham City Sirens
Płeć żeńska
Inne informacje
Specjalność psychiatria
Zajęcie przestępczyni; dawniej psychiatra w Azylu Arkham
Umiejętności • umiejętności atletyczne
• ekspertka w walce wręcz
• odporność na toksyny
Atrybuty • kostium arlekina
• wszelkiego rodzaju broń obuchowa i palna

Harley Quinn właśc. "Harleen Frances Quinzel" — fikcyjna postać pojawiająca się w komiksach i filmach związanych z postacią Batmana. Zazwyczaj przedstawiana jest w czerwono-czarnym stroju z wielkim młotem albo kijem bejsbolowym. Kiedyś psychiatra, później pomocnica i dziewczyna Jokera. Jest postacią silnie emocjonalną, szaloną i zarazem sprytną, inteligentną i trochę wredną.

Życiorys

Harley już od dziecka interesowała się psychologią. Studiowała na uniwersytecie w Gotham. Doktor Harleen Quinzel była psychiatrą w szpitalu Arkham, o którym mówili, że każdego człowieka może uczynić szaleńcem. Harleen jest tego żywym przykładem. Wszystko zaczęło się od tego, gdy po raz pierwszy poznała Jokera i zamiast uciekać, zakochała się w nim. Jej imię przykuło uwagę szaleńca, gdyż kojarzyło mu się z imieniem "Arlekin". Łatwowierność Harleen tylko ułatwiła niecne plany Jokera. Myślała, że otwiera się przed nią, ale tak naprawdę nią manipulował. Opowiadał o jego nieszczęśliwym dzieciństwie przez co z czasem Harley zaczęła postrzegać go jako ofiarę. Użył on dziewczyny, by uwolnić wielu więźniów, ale nie trwało to długo. Administrator Jeremiasz Arkham cofnął Harleen licencję lekarską, a ona sama została umieszczona w Arkham pośród szaleńców, których niegdyś leczyła.

Zanim Gotham odcięto od reszty kraju, wszyscy zostali uwolnieni z Arkham — między innymi Harley. Dziewczyna wędrowała trochę podczas No Man's Land, aż znalazła odpowiedni kostium i przywdziała go, następnie wytropiła Jokera. Ten rozpoznał w niej dawną lekarkę i trzymał siłą w pobliżu, dopóki go bawiła (myślała, że robi to dobrowolnie, by uszczęśliwić Jokera). Kiedy Harley zaczęła już nudzić "Pana J" (tak nazywała Jokera), to wtedy przykuł ją do rakiety i wystrzelił. Pocisk miał eksplodować i zabić dziewczynę, ale została ona uratowana przez Poison Ivy, która uleczyła ją jednym ze swych chemicznych "koktajli". Napój nie tylko pozwolił jej wyzdrowieć, wzmocnił jej system immunologiczny, ale także zwiększył siłę i refleks. Harley postanowiła wrócić i zemścić się na Jokerze, ale wybaczyła mu, gdy ten ją przeprosił i została przy nim, pomagając we wszelkich szalonych przedsięwzięciach w trakcie No Man's Land.

Po skończeniu No Man's Land, wróciła do "Pana J." Szaleniec ponownie postanowił się jej pozbyć, ale Harley zdecydowała, że będzie to ostatni raz. Wraz z Poison Ivy udała się do Metropolis, ale w wyniku interwencji Supermana dziewczyny zostały rozdzielone. Później dziewczyna zginęła w eksplozji odrzutowego plecaka. Jednak wróciła do życia i wraz z Poison Ivy i Catwoman stworzyła grupę Gotham Sirens.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Harley Quinn", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Science Fiction - Fantasy - Cartoon

3d,starwars,startreck,odysee 2000,science fiction,future,movie, superman,batman,south gate,superhero,harry potter,knight rider,cartoon,comic