powered by CADENAS

Social Share

Marussia Motors (16469 views - Brands)

Marussia Motors – rosyjska firma produkująca samochody sportowe, istniejąca w latach 2007–2014. Pod koniec 2010 roku przedsiębiorstwo zaangażowało się w zespół Virgin Racing startujący w Formule 1, zostając jego udziałowcem większościowym. Później zespół ten przemianowano na Marussia F1 Team. Spółkę założyło trzech wspólników: osobowość telewizyjna i były kierowca wyścigowy Nikołaj Fomienko, filozof i strateg marketingowy Jefim Ostrowski, oraz biznesmen działający w branży elektronicznej Andriej Czegłakow. Firma nie osiągnęła jednak sukcesu rynkowego i uległa likwidacji w 2014 roku, przy czym ekipa biorącą udział w wyścigach Formuły 1 pod szyldem Marussii znalazła nowego właściciela i przekształciła się w Manor Racing. Marussia stworzyła dwa bliźniacze modele samochodu typu coupé z silnikiem umieszczonym centralnie i napędzającym tylną oś pojazdu: model B1 o bardziej klasycznie poprowadzonych liniach, oraz B2 z agresywniejszą stylistyką. Obydwa modele napędzane były silnikami V6 firmy Cosworth, do wyboru w specyfikacji wolnossącej o pojemności 3,5 litra i mocy 300 KM, bądź z turbodoładowaniem o pojemności 2,8 litra i mocy 360 lub 420 KM. Najmocniejsza specyfikacja miała przyspieszać do 100 km/h w czasie 3,8 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 250 km/h. W kolekcji firmy znalazł się również model F2 typu SUV. == Przypisy ==
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Marussia Motors

Marussia Motors

Marussia Motors
Forma prawna Sp. z o.o.
Założyciel(e) Nikołaj Fomienko
Jefim Ostrowski
Andriej Czegłakow
Data założenia 2007
Data likwidacji 2014
Państwo  Rosja
Siedziba Moskwa
Branża motoryzacja
Produkty samochody sportowe
brak współrzędnych

Marussia Motorsrosyjska firma produkująca samochody sportowe, istniejąca w latach 2007–2014. Pod koniec 2010 roku przedsiębiorstwo zaangażowało się w zespół Virgin Racing startujący w Formule 1, zostając jego udziałowcem większościowym. Później zespół ten przemianowano na Marussia F1 Team.

Spółkę założyło trzech wspólników: osobowość telewizyjna i były kierowca wyścigowy Nikołaj Fomienko, filozof i strateg marketingowy Jefim Ostrowski, oraz biznesmen działający w branży elektronicznej Andriej Czegłakow[1]. Firma nie osiągnęła jednak sukcesu rynkowego i uległa likwidacji w 2014 roku, przy czym ekipa biorącą udział w wyścigach Formuły 1 pod szyldem Marussii znalazła nowego właściciela i przekształciła się w Manor Racing.

Marussia stworzyła dwa bliźniacze modele samochodu typu coupé z silnikiem umieszczonym centralnie i napędzającym tylną oś pojazdu: model B1 o bardziej klasycznie poprowadzonych liniach, oraz B2 z agresywniejszą stylistyką. Obydwa modele napędzane były silnikami V6 firmy Cosworth, do wyboru w specyfikacji wolnossącej o pojemności 3,5 litra i mocy 300 KM, bądź z turbodoładowaniem o pojemności 2,8 litra i mocy 360 lub 420 KM. Najmocniejsza specyfikacja miała przyspieszać do 100 km/h w czasie 3,8 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 250 km/h[2]. W kolekcji firmy znalazł się również model F2 typu SUV.

Modele samochodów Marussii
Marussia B1
Marussia B2
Marussia F2


  1. Joe Saward: From Russia with cash.... joesaward.wordpress.com, 14 grudnia 2010.
  2. Jacek Bereźnicki: Marussia B1 – rosyjski samochód supersportowy. biztok.pl, 16 lutego 2011.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Marussia Motors", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good