powered by CADENAS

Social Share

Vauxhall (19089 views - Brands)

Vauxhall Motors Ltd. – brytyjskie przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej, zajmujące się produkcją samochodów osobowych, od 1925 roku należące do koncernu General Motors, a od marca 2017 do koncernu Groupe PSA. Firma, założona w 1857 roku w dzielnicy Vauxhall w Londynie jako fabryka pomp i silników dla statków, w 1903 skonstruowała swój pierwszy samochód, napędzany silnikiem o mocy 5 KM. Obecna siedziba Vauxhall Motors znajduje się w Luton. Począwszy od lat 70. XX wieku większość samochodów sprzedawanych pod marką Vauxhall jest odpowiednikami modeli Opla przeznaczonymi na rynek brytyjski. Przedsiębiorstwo posiada dwa zakłady produkcyjne – w Luton, gdzie produkowany jest model Opel/Vauxhall Vivaro, oraz w Ellesmere Port, będący miejscem produkcji modelu Opel/Vauxhall Astra. Pozostałe modele sprzedawane pod marką Vauxhall sprowadzane są z innych krajów, głównie z fabryk Opla w Niemczech. Wielkość produkcji w Wielkiej Brytanii w 2011 roku wyniosła 137 971 samochodów osobowych.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Vauxhall

Vauxhall

Ten artykuł dotyczy marki samochodów. Zobacz też: inne znaczenia.
Vauxhall Motors Ltd.

Siedziba przedsiębiorstwa w Luton
Forma prawna Spółka kapitałowa (Ltd.)
Data założenia 1857
Państwo  Wielka Brytania
Lokalizacja Luton, Anglia
Akcjonariusze/
udziałowcy
General Motors (1925-2017)
Groupe PSA
Branża motoryzacja
Produkty samochody osobowe
brak współrzędnych
Strona internetowa

Vauxhall Motors Ltd.brytyjskie przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej, zajmujące się produkcją samochodów osobowych, od 1925 roku należące do koncernu General Motors, a od marca 2017 do koncernu Groupe PSA. Firma, założona w 1857 roku w dzielnicy Vauxhall w Londynie jako fabryka pomp i silników dla statków, w 1903 skonstruowała swój pierwszy samochód, napędzany silnikiem o mocy 5 KM. Obecna siedziba Vauxhall Motors znajduje się w Luton.

Począwszy od lat 70. XX wieku większość samochodów sprzedawanych pod marką Vauxhall jest odpowiednikami modeli Opla przeznaczonymi na rynek brytyjski.

Przedsiębiorstwo posiada dwa zakłady produkcyjne – w Luton, gdzie produkowany jest model Opel/Vauxhall Vivaro, oraz w Ellesmere Port, będący miejscem produkcji modelu Opel/Vauxhall Astra. Pozostałe modele sprzedawane pod marką Vauxhall sprowadzane są z innych krajów, głównie z fabryk Opla w Niemczech[1]. Wielkość produkcji w Wielkiej Brytanii w 2011 roku wyniosła 137 971 samochodów osobowych[2].

Modele

Obecne

Samochody osobowe

Samochody dostawcze

Dawne (produkowane po II wojnie światowej)

Samochody osobowe

Samochody dostawcze

  1. At a glance (ang.). Opel. [dostęp 2014-02-28].
  2. Vauxhall's Ellesmere Port plant to build new Astra (ang.). BBC News, 2012-05-17. [dostęp 2014-02-28].

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Vauxhall", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good