powered by CADENAS

Social Share

Citizen (12320 views - Brands)

Citizen Watch Co., Ltd. (Shichizun Tokei Kabushiki-gaisha) jest rdzennie japońskim, międzynarodowym przedsiębiorstwem z siedzibą w Tokio. Jego początki sięgają 1918 r., kiedy to powstał Instytut Shokosha prowadzący badania nad precyzyjnymi instrumentami i przyrządami pomiarowymi, a przede wszystkim zaś czasomierzami. Obecnie firma należy do największych światowych producentów zegarków, a pochodząca z języka angielskiego nazwa Citizen, co znaczy obywatel, wywodzi się od nazwy kieszonkowego zegarka z 1924 r. Do najbardziej znanych produktów firmy należy precyzyjna tokarka CINCOM. W Stanach Zjednoczonych Citizen najbardziej znany jest z naręcznych zegarków serii Eco-Drive, zasilanymi za pomocą słonecznych ogniw. Ponadto specjalnością firmy są zegarki kolekcjonerskie, jak na przykład te w barwach i z logo Blue Angels - zespołu akrobatycznego Marynarki USA. W mniejszym zakresie Citizen wytwarza również kalkulatory oraz drukarki. Przedsiębiorstwo jest notowane na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie należy do indeksu Nikkei 225.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Citizen

Citizen

Citizen

Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (Original uploader was To-emon at ja.wikipedia).

Citizen Watch Co., Ltd.
Data założenia 1924
Państwo  Japonia
Siedziba Tokio
Ważni pracownicy Makoto Umehara
Branża elektronika
Produkty zegarki
Giełda TYO: 7762
brak współrzędnych
Strona internetowa

Citizen Watch Co., Ltd. (Shichizun Tokei Kabushiki-gaisha) jest rdzennie japońskim, międzynarodowym przedsiębiorstwem z siedzibą w Tokio. Jego początki sięgają 1918 r., kiedy to powstał Instytut Shokosha prowadzący badania nad precyzyjnymi instrumentami i przyrządami pomiarowymi, a przede wszystkim zaś czasomierzami.

Obecnie firma należy do największych światowych producentów zegarków, a pochodząca z języka angielskiego nazwa Citizen, co znaczy obywatel, wywodzi się od nazwy kieszonkowego zegarka z 1924 r. Do najbardziej znanych produktów firmy należy precyzyjna tokarka CINCOM.

W Stanach Zjednoczonych Citizen najbardziej znany jest z naręcznych zegarków serii Eco-Drive, zasilanymi za pomocą słonecznych ogniw.

Ponadto specjalnością firmy są zegarki kolekcjonerskie, jak na przykład te w barwach i z logo Blue Angels - zespołu akrobatycznego Marynarki USA.

W mniejszym zakresie Citizen wytwarza również kalkulatory oraz drukarki.

Przedsiębiorstwo jest notowane na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie należy do indeksu Nikkei 225.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Citizen", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good