powered by CADENAS

Social Share

Flatiron Building (17819 views - Monuments - Famous Buildings)

Flatiron Building – budynek w Nowym Jorku. Wybudowany w 1902 r., nazywany był wówczas "Fuller Building" i był jednym z najwyższych budynków w Nowym Jorku. Wieżowiec zajmuje trójkątną działkę u zbiegu ulic Broadway, Ulicy 23 i Piątej Alei. Sąsiedztwo dookoła budynku jest często nazywane "Flatiron District". Flatiron Building jest jednym z pięciu najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku. Nazwa "Flatiron" pochodzi od podobieństwa bryły budynku do żelazka. Flatiron Building został zaprojektowany przez Daniela Burnhama z Chicago. Był jednym z pierwszych budynków o szkielecie stalowym.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Flatiron Building

Flatiron Building

Flatiron Building
Flatiron Building

Flatiron Building (widok z Empire State Building)
Państwo  Stany Zjednoczone
Miejscowość Nowy Jork
Adres 175 Fifth Avenue, New York, USA
Typ budynku Wieżowiec
Styl architektoniczny Renesansowy, wieżowiec
Architekt Daniel Burnham
John Wellborn Root
Wysokość całkowita 87 m
Kondygnacje 22
Ukończenie budowy 1902
Położenie na mapie Manhattanu
Flatiron Building
Położenie na mapie Nowego Jorku
Flatiron Building
Położenie na mapie stanu Nowy Jork
Flatiron Building
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Flatiron Building
40°44′28″N 73°59′23″W/40,741111 -73,989722

Flatiron Building – budynek w Nowym Jorku. Wybudowany w 1902 r., nazywany był wówczas "Fuller Building" i był jednym z najwyższych budynków w Nowym Jorku. Wieżowiec zajmuje trójkątną działkę u zbiegu ulic Broadway, Ulicy 23 i Piątej Alei. Sąsiedztwo dookoła budynku jest często nazywane "Flatiron District".

Flatiron Building jest jednym z pięciu najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku. Nazwa "Flatiron" pochodzi od podobieństwa bryły budynku do żelazka.

Flatiron Building został zaprojektowany przez Daniela Burnhama z Chicago. Był jednym z pierwszych budynków o szkielecie stalowym.This article uses material from the Wikipedia article "Flatiron Building", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Monuments - Famous Buildings

3D - 3D Model - 3D CAD - 3D Building - 3D monument - 3D Map - 3D City - 3D GIS - LIDAR - CityGML - Paris London Berlin Rome Sydney Barcelona Vienna Wien Budapest Madrid London