powered by CADENAS

Social Share

Skrzynia (opakowanie) (18727 views - Basics)

Skrzynia - rodzaj opakowania, zazwyczaj drewnianego, stosowanego do transportu towarów, szczególnie na dalekie odległości. Opakowanie w skrzynię zabezpiecza przewożone towary przed uderzeniami, na co szczególnie narażone są transporty morskie. Prostopadłościenne skrzynie wykonane są na ogół z desek połączonych ze sobą przy pomocy usztywniających listew. Mogą mieć rozmiary od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilku metrów. W skrzynie pakowane mogą być zarówno - zbiorczo - paczki i pudła mniejszych rozmiarów, jak i duże maszyny i urządzenia, i w zależności od zawartości i rozmiarów ważyć mogą od kilkuset gramów do kilkudziesięciu ton. Najcięższe opakowania tego rodzaju bywają wzmacniane dodatkowymi profilami stalowymi oraz wyposażane w zaczepy pozwalające na podnoszenie ich przy pomocy urządzeń dźwignicowych. Drewniane skrzynie szczególnie użyteczne były w przeszłości, do transportu towarów statkami w czasach, kiedy nie stosowano kontenerów. Obecnie ich zastosowanie zmalało i ogranicza się do transportu towarów i przedmiotów szczególnie delikatnych (np. części maszyn, przedmiotów łatwo tłukących się).
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Skrzynia (opakowanie)

Skrzynia (opakowanie)

Skrzynia (opakowanie)

Licensed under Creative Commons Attribution 2.5 (Oxyman).

Skrzynia - rodzaj opakowania, zazwyczaj drewnianego, stosowanego do transportu towarów, szczególnie na dalekie odległości. Opakowanie w skrzynię zabezpiecza przewożone towary przed uderzeniami, na co szczególnie narażone są transporty morskie. Prostopadłościenne skrzynie wykonane są na ogół z desek połączonych ze sobą przy pomocy usztywniających listew. Mogą mieć rozmiary od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilku metrów. W skrzynie pakowane mogą być zarówno - zbiorczo - paczki i pudła mniejszych rozmiarów, jak i duże maszyny i urządzenia, i w zależności od zawartości i rozmiarów ważyć mogą od kilkuset gramów do kilkudziesięciu ton. Najcięższe opakowania tego rodzaju bywają wzmacniane dodatkowymi profilami stalowymi oraz wyposażane w zaczepy pozwalające na podnoszenie ich przy pomocy urządzeń dźwignicowych.

Drewniane skrzynie szczególnie użyteczne były w przeszłości, do transportu towarów statkami w czasach, kiedy nie stosowano kontenerów. Obecnie ich zastosowanie zmalało i ogranicza się do transportu towarów i przedmiotów szczególnie delikatnych (np. części maszyn, przedmiotów łatwo tłukących się).

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Skrzynia (opakowanie)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Basics

3d,cad,model,library,download,drawing,step,cad blocks,basics,university,highschool,college,grammer school,statistics,3dprinted