powered by CADENAS

Social Share

Blind Spot Information System (12327 views - Transportation - Air Water Earth)

Blind Spot Information System w skrócie BLIS jest to system informacji "martwego pola" w pojeździe. System ten - dzięki lampkom umieszczonym obok lusterek - ostrzega kierowcę o innym pojeździe, który znajduje się w tzw. "martwym polu". Działa dzięki kamerom umieszczonym w bocznych lusterkach. System aktywuje się po przekroczeniu przez kierowcę prędkości 10 km/h. System BLIS został opracowany przez szwedzki koncern Volvo w 2001 roku w ramach prac nad programem Volvo Safety Concept Car (SCC) i po raz pierwszy zastosowano w pojeździe osobowym S80. Jego zadaniem jest wychwytywanie - niewidocznych przez kierującego - obiektów znajdujących się w martwym polu. Elementy składowe systemu to: kamery cyfrowe (umieszczone na obu lusterkach), lampki ostrzegawcze zamontowane w kabinie u podstaw lusterek. Pole widzenia BLIS to 9,5 m długości i 3 m szerokości. System działa zarówno w nocy, jak i za dnia. Wychwytuje samochody przejeżdżające z prędkością od 20 km/h do 70 km/h większą niż poruszający się pojazd.
Go to Article

Blind Spot Information System

Blind Spot Information System

Blind Spot Information System w skrócie BLIS jest to system informacji "martwego pola" w pojeździe. System ten - dzięki lampkom umieszczonym obok lusterek - ostrzega kierowcę o innym pojeździe, który znajduje się w tzw. "martwym polu". Działa dzięki kamerom umieszczonym w bocznych lusterkach. System aktywuje się po przekroczeniu przez kierowcę prędkości 10 km/h.

System BLIS został opracowany przez szwedzki koncern Volvo w 2001 roku w ramach prac nad programem Volvo Safety Concept Car (SCC) i po raz pierwszy zastosowano w pojeździe osobowym S80. Jego zadaniem jest wychwytywanie - niewidocznych przez kierującego - obiektów znajdujących się w martwym polu.

Elementy składowe systemu to:

  • kamery cyfrowe (umieszczone na obu lusterkach),
  • lampki ostrzegawcze zamontowane w kabinie u podstaw lusterek.

Pole widzenia BLIS to 9,5 m długości i 3 m szerokości. System działa zarówno w nocy, jak i za dnia. Wychwytuje samochody przejeżdżające z prędkością od 20 km/h do 70 km/h większą niż poruszający się pojazd.
This article uses material from the Wikipedia article "Blind Spot Information System", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Transportation - Air Water Earth

3D,CAD,Model,Libary,Railway, Train, Ship, Marine, Submarine, Automotive, Locomotive, Bike, Car, Formula 1, Space, Aircraft, Aerospace, Satelite, Automobile, Yacht