powered by CADENAS

Social Share

Yamaha (21358 views - Brands)

Yamaha Group – japoński koncern, założony 12 października 1887 przez Torakusu Yamahę, notowany na giełdzie w Tokio. Wyprodukowano w nim pierwsze w Japonii pianino. W 1904 pianina i organy Yamahy zostały nagrodzone Honorową Główną Nagrodą na Targach Światowych w Saint Louis. Firma Yamaha wprowadziła na rynek pierwszy syntezator z systemem MIDI. Był to model DX-7. Koncern ma ugruntowaną pozycję w wielu gałęziach światowego przemysłu. Od 1955 roku jako Yamaha Motor Company zajmuje się produkcją pojazdów jednośladowych – motocykli, motorów sportowych, skuterów, skuterów śnieżnych i wodnych oraz silników do łodzi motorowych, a także quadów. Produkowała, także w śladowych ilościach samochody: wyczynowy pojazd na bazie bolidu Formuły 1 OX99-11 i R-Car. Aktualna działalność grupy Yamaha obejmuje: produkcję i sprzedaż: instrumentów muzycznych (m.in. fortepiany i pianina, syntezatory, zestawy perkusyjne, gitary itp.), urządzeń audiowizualnych, chipsetów i kart muzycznych, prowadzenie szkół muzycznych i innych ośrodków związanych z muzyką, rynek motoryzacyjny.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Yamaha

Yamaha

Yamaha
Yamaha Grou
Forma prawna Kabushiki-gaisha
Data założenia 12 października 1887
Państwo  Japonia
Siedziba Hamamatsu, Shizuoka
Branża przemysł muzyczny, przemysł motoryzacyjny, przemysł elektrotechniczny i elektroniczny
Produkty motocykle, silniki, skutery wodne, głośniki, słuchawki, fortepiany, pianina
Zatrudnienie 26 803 (2009)
Przychody 676 mln USD (2009)
brak współrzędnych

Yamaha Group – japoński koncern, założony 12 października 1887 przez Torakusu Yamahę, notowany na giełdzie w Tokio.

Wyprodukowano w nim pierwsze w Japonii pianino. W 1904 pianina i organy Yamahy zostały nagrodzone Honorową Główną Nagrodą na Targach Światowych w Saint Louis. Firma Yamaha wprowadziła na rynek pierwszy syntezator z systemem MIDI. Był to model DX-7. Koncern ma ugruntowaną pozycję w wielu gałęziach światowego przemysłu.

Od 1955 roku jako Yamaha Motor Company zajmuje się produkcją pojazdów jednośladowych – motocykli, motorów sportowych, skuterów, skuterów śnieżnych i wodnych oraz silników do łodzi motorowych, a także quadów. Produkowała, także w śladowych ilościach samochody: wyczynowy pojazd na bazie bolidu Formuły 1 OX99-11 i R-Car.

Aktualna działalność grupy Yamaha obejmuje:

  • produkcję i sprzedaż:
  • prowadzenie szkół muzycznych i innych ośrodków związanych z muzyką,
  • rynek motoryzacyjny.

Linki zewnętrzneThis article uses material from the Wikipedia article "Yamaha", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Brands

3D,brand,good,trademark,company,copyright,good