powered by CADENAS

Social Share

Cadstar (5293 views - EDA & PCB (Electronics))

Cadstar - system projektowania PCB produkowany przez konsorcjum Zuken. Młodszy brat flagowego produktu tej firmy - CR-5000 najdroższego i zarazem najbardziej zaawansowanego systemu EDA, używanego przez czołowe i duże firmy produkujące elektronikę[potrzebny przypis]. Cadstar aktualnie w wersji 10 dysponuje modułami zaimplementowanymi z CR-5000. Jest jednym z 3 wiodących na świecie systemów EDA[potrzebny przypis], obok Mentor Graphics i Cadence. Intensywnie rozwijany przez angielski oddział Zukena (firma japońska) mieszczący się w Bristolu. Cadstar ma ujednolicone środowisko graficzne, bardzo rozbudowane definicje reguł PCB już na etapie rysowania schematu, wiele niespotykanych u konkurencji funkcji. Wyposażony w dodatkowe moduły staje się potężnym systemem projektowym.
Go to Article

Cadstar

Cadstar

Cadstar - system projektowania PCB produkowany przez konsorcjum Zuken. Młodszy brat flagowego produktu tej firmy - CR-5000 najdroższego i zarazem najbardziej zaawansowanego systemu EDA, używanego przez czołowe i duże firmy produkujące elektronikę[potrzebny przypis].

Cadstar aktualnie w wersji 10 dysponuje modułami zaimplementowanymi z CR-5000. Jest jednym z 3 wiodących na świecie systemów EDA[potrzebny przypis], obok Mentor Graphics i Cadence. Intensywnie rozwijany przez angielski oddział Zukena (firma japońska) mieszczący się w Bristolu. Cadstar ma ujednolicone środowisko graficzne, bardzo rozbudowane definicje reguł PCB już na etapie rysowania schematu, wiele niespotykanych u konkurencji funkcji. Wyposażony w dodatkowe moduły staje się potężnym systemem projektowym.


Moduły dodatkowe

Cadstar 3D

- służy nie tylko do wizualizacji w trzech wymiarach projektu płytki ale również do wprowadzania zmian w tej płytce i dostosowywaniu jej do obudowy, której projekt można zaimportować w jednym z kilku standardowych formatów programów projektowych typu AutoCAD, z serii Solid, itp. Zmiany wprowadzone są przenoszone wstecz do projektu PCB dzięki funkcji Auto ECO.

P.R. Editor

- zaawansowany moduł placementu i routingu PCB z wieloma funkcjami typu Push and springback (popychania elementu bądź ścieżki będącej na trasie kolizji lub przeszkadzającej w poprowadzeniu czy ułożeniu ścieżki/elementu.

P.R.Editor HS

- wersja modułu P.R. Editor dla układów szybkich.

Adviser

- moduł testujący projekt pod względem kompatybilności elektromagnetycznej - podatność na zakłócenia projektu i jego emisja zakłóceń.

Signal Integrity

- moduł kontroli i weryfikacji sygnałowej projektu.

Oprócz tego od niedawna dostępny jest moduł projektowy dla układów scalonych programowalnych napisany dla Cadstara przez firmę Aldec, symulator A/D porównywalny lub identyczny z najlepszymi tego typu symulatorami[potrzebny przypis].This article uses material from the Wikipedia article "Cadstar", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

EDA & PCB (Electronics)

Electronics, Electro, EDA, PCB, Circuit, Schematics