powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Żabka (narzędzie) (9459 views - Tooling)

Żabka – najprostszy klucz nastawny z regulowaną skokowo szerokością rozstawu szczęk. Rozstaw szczęk zaciskających się podczas nacisku reguluje się przez zmianę położenia śruby, będącej jednocześnie osią obrotu. Dzięki swej prostocie jest równocześnie dość uniwersalny przez to dość często używany przez hydraulików do skręcania rur o różnej średnicy podczas napraw interwencyjnych (awaryjnych). Działa na zasadzie dźwigni dwustronnej.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Żabka (narzędzie)

Żabka (narzędzie)

Żabka – najprostszy klucz nastawny z regulowaną skokowo szerokością rozstawu szczęk. Rozstaw szczęk zaciskających się podczas nacisku reguluje się przez zmianę położenia śruby, będącej jednocześnie osią obrotu. Dzięki swej prostocie jest równocześnie dość uniwersalny przez to dość często używany przez hydraulików do skręcania rur o różnej średnicy podczas napraw interwencyjnych (awaryjnych).

Działa na zasadzie dźwigni dwustronnej.

Zobacz teżThis article uses material from the Wikipedia article "Żabka (narzędzie)", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Tooling

tooling,tool,drill,cam,manufacturing