powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2019 (4382 views - Sports List)

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2019 (ang. FIFA Women’s World Cup 2019) – ósma edycja mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet. Turniej trwał od 7 czerwca do 7 lipca. W marcu 2015 roku Francja otrzymała prawa do organizacji turnieju. Będzie to pierwszy taki turniej w tym kraju, natomiast trzeci w Europie. Mistrzostwa zostały rozegrane na 9 stadionach w 9 miastach. W rozgrywkach brały udział 24 zespoły z 6 konfederacji. Tytuł obroniły Amerykanki.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2019

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2019

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2019
2019 FIFA Women’s World Cup
Coupe du Monde Féminine de la FIFA - Francja 2019
MŚ 2015 MŚ 2023
Dyscyplina piłka nożna
Organizator FIFA
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Francja
Otwarcie 7 czerwca 2019, Paryż
Zamknięcie (finał) 7 lipca 2019, Lyon
Liczba drużyn 24 (z 6 konfederacji)
Liczba aren 9 (w 9 miastach)
I miejsce  Stany Zjednoczone
II miejsce  Holandia
III miejsce  Szwecja
Statystyki turnieju
Liczba meczów 52
Liczba bramek 146 (2,81 na mecz)
Oglądalność 1 053 096 (20 252 na mecz)
Król strzelców Ellen White
Alex Morgan
Megan Rapinoe (6 goli)
Najlepszy zawodnik (MVP) Megan Rapinoe
Strona internetowa

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2019 (ang. FIFA Women’s World Cup 2019) – ósma edycja mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet. Turniej trwał od 7 czerwca do 7 lipca[1]. W marcu 2015 roku Francja otrzymała prawa do organizacji turnieju[2]. Będzie to pierwszy taki turniej w tym kraju, natomiast trzeci w Europie. Mistrzostwa zostały rozegrane na 9 stadionach w 9 miastach[3]. W rozgrywkach brały udział 24 zespoły z 6 konfederacji. Tytuł obroniły Amerykanki.

Procedura wyboru gospodarza

6 marca 2014 roku FIFA ogłosiła rozpoczęcie licytacji na Mistrzostwa Świata Kobiet w Piłce Nożnej 2019 roku. Stowarzyszenia członkowskie zainteresowane organizacją turnieju musiały złożyć oświadczenie o braku konfliktu interesów do dnia 15 kwietnia 2014 roku i przedłożyć pełny zestaw dokumentów przetargowych do 31 października 2014 roku[4]. Początkowo przyjęto pięć kandydatur: Francję, Koreę Południową, Anglię, Nową Zelandię i Republikę Południowej Afryki, jednak oficjalne dokumenty złożyły tylko dwie pierwsze[5].

19 marca 2015 roku Komitet Wykonawczy FIFA po głosowaniu podjął decyzję, że to Francja będzie gospodarzem Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet oraz Pucharu Świata kobiet U-20[6].

Eliminacje

W dniach 13-14 października 2016 roku FIFA zatwierdziła, że liczba drużyn oraz ilość miejsc dla poszczególnych konfederacji zostanie nie zmieniona względem poprzedniej edycji Mistrzostw Świata oprócz miejsca dla gospodarza które zostało przeniesione z CONCACAF (Kanada) na UEFA (Francja)[7].

  • AFC (Azja): 5 uczestników
  • CAF (Afryka): 3 uczestników
  • CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa, Karaiby): 3.5 uczestników
  • CONMEBOL (Ameryka Południowa): 2.5 uczestników
  • OFC (Oceania): 1 uczestnik
  • UEFA (Europa): 8+1(gospodarz) uczestników

Zakwalifikowane drużyny

Drużyna Strefa kwalifikacyjna Ilość występów do tej pory Najlepszy wynik Ostatni występ
 Francja gospodarz 4 Czwarte miejsce (2011) 2015
 Chiny AFC 7 Drugie miejsce (1999) 2015
 Tajlandia AFC 2 Faza grupowa (2015) 2015
 Australia AFC 7 Ćwierćfinał (2007, 2011, 2015) 2015
 Japonia AFC 8 Mistrzostwo (2011) 2015
 Korea Południowa AFC 3 1/8 finału (2015) 2015
 Kamerun CAF 2 1/8 finału (2015) 2015
 Nigeria CAF 8 Ćwierćfinał (1999) 2015
 Południowa Afryka CAF 1 Debiut -
 Argentyna CONMEBOL 3 Faza Grupowa (2003, 2007) 2007
 Brazylia CONMEBOL 8 Drugie miejsce (2007) 2015
 Chile CONMEBOL 1 Debiut -
 Kanada CONCACAF 7 Czwarte miejsce (2003) 2015
 Jamajka CONCACAF 1 Debiut -
 Stany Zjednoczone CONCACAF 8 Mistrzostwo (1995, 1999, 2015) 2015
 Nowa Zelandia OFC 5 Faza grupowa (1991, 2007, 2011, 2015) 2015
 Hiszpania UEFA 2 Faza grupowa (2015) 2015
 Włochy UEFA 3 Ćwierćfinał (1991) 1999
 Anglia UEFA 5 Trzecie miejsce (2015) 2015
 Szwecja UEFA 8 Drugie miejsce (2003) 2015
 Norwegia UEFA 8 Mistrzostwo (1995) 2015
 Szkocja UEFA 1 Debiut -
 Niemcy UEFA 8 Mistrzostwo (2003, 2007) 2015
 Holandia UEFA 2 1/8 finału (2015) 2015

Obiekty

Spośród 12 kandydatur 14 czerwca 2017 roku wybrano 9 miast które będą gospodarzami Mistrzostw Świata[8][9].

Trzy stadiony wykorzystano podczas UEFA Euro 2016, były to Parc Olympique Lyonnais w Lyonie, Parc des Princes w Paryżu oraz Allianz Riviera w Nicei, z kolei Stade de la Mosson w Montpellier wykorzystano podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn 1998 i Pucharu Świata w Rugby 2007.

Półfinały i finał zostaną rozegrane na Parc Olympique Lyonnais, natomiast mecz otwarcia na Parc des Princes[10].

Lyon Paryż Nicea Montpellier
Parc OL Parc des Princes Allianz Riviera Stade de la Mosson
Pojemność: 59,186 Pojemność: 48,583 Pojemność: 35,624 Pojemność: 32,900
Rennes Miasta-organizatorzy na mapie Francji
Roazhon Park
Pojemność: 29,164
Hawr Valenciennes Reims Grenoble
Stade Océane Stade du Hainaut Stade Auguste Delaune Stade des Alpes
Pojemność: 25,178 Pojemność: 25,172 Pojemność: 21,127 Pojemność: 20,068

Losowanie

Losowanie turnieju finałowego odbyło się 8 grudnia 2018 roku w La Seine Musicale na wyspie Île Seguin[11].

Faza grupowa

Terminarz meczów został wydany 8 lutego 2018 roku[12].Czas rozpoczęcia meczu według czasu lokalnego CEST ( UTC + 2 ).

Legenda
   Bezpośredni awans do fazy pucharowej.
   Awans do fazy pucharowej, jako jedna z czterech najlepszych drużyn zajmujących trzecie miejsce w grupie.
   Odpadnięcie z turnieju.

Gdy drużyny mają tyle samo punktów, o kolejności w tabeli decyduje:

  1. różnica bramek;
  2. gole zdobyte;
  3. punkty zdobyte w meczach pomiędzy danymi drużynami;
  4. różnica bramek w meczach pomiędzy danymi drużynami;
  5. zdobyte bramki w meczach pomiędzy danymi drużynami;
  6. punkty fair play;
  7. losowanie miejsc przez komitet organizacyjny.

Grupa A

Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
 Francja 9 3 3 0 0 7 1 +6
 Norwegia 6 3 2 0 1 6 3 +3
 Nigeria 3 3 1 0 2 2 4 -2
 Korea Południowa 0 3 0 0 3 1 8 -7

7 czerwca 2019
21:00
Francja  4:0
(3:0)
 Korea Południowa Parc des Princes, Paryż  
Le Sommer  9'
Renard  35'45+2'
Henry  85'
Raport Widzów: 45 261
Sędzia: Claudia Umpiérrez

8 czerwca 2019
21:00
Norwegia  3:0
(3:0)
 Nigeria Stade Auguste Delaune, Reims  
Reiten  17'
Utland  34'
Ohale  37' (sam.)
Raport Widzów: 11 058
Sędzia: Kate Jacewicz

12 czerwca 2019
15:00
Nigeria  2:0
(1:0)
 Korea Południowa Stade des Alpes, Grenoble  
Do-Yeon  29' (sam.)
Oshoala  75'
Raport Widzów: 11 252
Sędzia: Anastasia Pustovoitova

12 czerwca 2019
21:00
Francja  2:1
(0:0)
 Norwegia Allianz Riviera, Nicea  
Gauvin  46'
Le Sommer  72' (k.)
Raport  54' (sam.) Renard Widzów: 34 872
Sędzia: Bibiana Steinhaus

17 czerwca 2019
21:00
Nigeria  0:1
(0:0)
 Francja Roazhon Park, Rennes  
Raport  78' (k.) Renard Widzów: 28 267
Sędzia: Melissa Borjas

17 czerwca 2019
21:00
Korea Południowa  1:2
(0:1)
 Norwegia Stade Auguste Delaune, Reims  
Min-Ji  78' Raport  4' (k.) Hansen
 49' (k.) Herlovsen
Widzów: 13 034
Sędzia: Marie-Soleil Beaudoin

Grupa B

Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
 Niemcy 9 3 3 0 0 6 0 +6
 Hiszpania 4 3 1 1 1 3 2 +1
 Chiny 4 3 1 1 1 1 1 0
 Południowa Afryka 0 3 0 0 3 1 8 -7

8 czerwca 2019
15:00
Niemcy  1:0
(0:0)
 Chiny Stade Océane, Hawr  
Gwinn  66' Raport Widzów: 15 283
Sędzia: Marie-Soleil Beaudoin

8 czerwca 2019
18:00
Hiszpania  3:1
(0:1)
 Południowa Afryka Roazhon Park, Rennes  
Hermoso  69' (k.)82' (k.)
Garcia  89'
Raport  25' Kgatlana Widzów: 12 044
Sędzia: María Carvajal

12 czerwca 2019
18:00
Niemcy  1:0
(1:0)
 Hiszpania Stade du Hainaut, Valenciennes  
Dabritz  42' Raport Widzów: 20 761
Sędzia: Kateryna Monzul

13 czerwca 2019
21:00
Południowa Afryka  0:1
(0:1)
 Chiny Parc des Princes, Paryż  
Raport  40' Ying Widzów: 20 011
Sędzia: Katalin Kulcsár

17 czerwca 2019
18:00
Południowa Afryka  0:4
(0:3)
 Niemcy Stade de la Mosson, Montpellier  
Raport  14' Leupolz
 29' Dabritz
 40' Popp
 58' Magull
Widzów: 15 502
Sędzia: Sandra Braz

17 czerwca 2019
18:00
Chiny  0:0  Hiszpania Stade Océane, Hawr  
Raport Widzów: 11 814
Sędzia: Edina Alves Batista

Grupa C

Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
 Włochy 6 3 2 0 1 7 2 +5
 Australia 6 3 2 0 1 8 5 +3
 Brazylia 6 3 2 0 1 6 3 +3
 Jamajka 0 3 0 0 3 1 12 -11

9 czerwca 2019
13:00
Australia  1:2
(1:0)
 Włochy Stade du Hainaut, Valenciennes  
Kerr  22' Raport  56'90+5' Bonansea Widzów: 15 380
Sędzia: Melissa Borjas

9 czerwca 2019
15:30
Brazylia  3:0
(1:0)
 Jamajka Stade des Alpes, Grenoble  
Rozeria  15'50'64' Raport Widzów: 17 668
Sędzia: Riem Hussein

13 czerwca 2019
18:00
Australia  3:2
(1:2)
 Brazylia Stade de la Mosson, Montpellier  
Foord  45+1'
Logarzo  58'
Mônica  66' (sam.)
Raport  27' (k.) Martà
 38' Rozeria
Widzów: 17 032
Sędzia: Esther Staubli

14 czerwca 2019
18:00
Jamajka  0:5
(0:2)
 Włochy Stade Auguste Delaune, Reims  
Raport  12' (k.)25'46' Girelli
 71'81' Galli
Widzów: 12 016
Sędzia: Anna-Marie Keighley

18 czerwca 2019
21:00
Jamajka  1:4
(0:2)
 Australia Stade des Alpes, Grenoble  
Solaun  49' Raport  11'42'69'83' Kerr Widzów: 17 402
Sędzia: Katalin Kulcsár

18 czerwca 2019
21:00
Włochy  0:1
(0:0)
 Brazylia Stade du Hainaut, Valenciennes  
Raport  74' (k.) Martà Widzów: 21 669
Sędzia: Lucila Venegas

Grupa D

Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
 Anglia 9 3 3 0 0 5 1 +4
 Japonia 4 3 1 1 1 2 3 -1
 Argentyna 2 3 0 2 1 3 4 -1
 Szkocja 1 3 0 1 2 5 7 -2

9 czerwca 2019
18:00
Anglia  2:1
(2:0)
 Szkocja Allianz Riviera, Nicea  
Parris  14' (k.)
White  40'
Raport  79' Emsile Widzów: 13 188
Sędzia: Jana Adámková

10 czerwca 2019
18:00
Argentyna  0:0  Japonia Parc des Princes, Paryż  
Raport Widzów: 25 055
Sędzia: Stéphanie Frappart

14 czerwca 2019
15:00
Japonia  2:1
(2:0)
 Szkocja Roazhon Park, Rennes  
Iwabuchi  23'
Sugasawa  37' (k.)
Raport  88' Clelland Widzów: 13 201
Sędzia: Lidya Tafesse Abebe

14 czerwca 2019
21:00
Anglia  1:0
(0:0)
 Argentyna Stade Océane, Hawr  
Taylor  62' Raport Widzów: 20 294
Sędzia: Qin Liang

19 czerwca 2019
21:00
Japonia  0:2
(0:1)
 Anglia Allianz Riviera, Nicea  
Raport  14'84' White Widzów: 14 319
Sędzia: Claudia Umpiérrez

19 czerwca 2019
21:00
Szkocja  3:3
(1:0)
 Argentyna Parc des Princes, Paryż  
Little  19'
Beattie  49'
Cuthbert  69'
Raport  74' Menendez
 79' (sam.) Alexander
 90+4' (k.) Bonsegundo
Widzów: 28 205
Sędzia: Ri Hyang-ok

Grupa E

Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
 Holandia 9 3 3 0 0 6 2 +4
 Kanada 6 3 2 0 1 4 2 +2
 Kamerun 3 3 1 0 2 3 5 -2
 Nowa Zelandia 0 3 0 0 3 1 5 -4

10 czerwca 2019
21:00
Kanada  1:0
(1:0)
 Kamerun Stade de la Mosson, Montpellier  
Buchanan  45' Raport Widzów: 10 710
Sędzia: Ri Hyang-ok

11 czerwca 2019
15:00
Nowa Zelandia  0:1
(0:0)
 Holandia Stade Océane, Hawr  
Raport  90+2' Roord Widzów: 10 654
Sędzia: Edina Alves Batista

15 czerwca 2019
15:00
Holandia  3:1
(1:1)
 Kamerun Stade du Hainaut, Valenciennes  
Miedema  41'85'
Bloodworth  48'
Raport  43' Onguene Widzów: 22 423
Sędzia: Casey Reibelt

15 czerwca 2019
21:00
Kanada  2:0
(0:0)
 Nowa Zelandia Stade des Alpes, Grenoble  
Fleming  48'
Prince  79'
Raport Widzów: 14 856
Sędzia: Yoshimi Yamashita

20 czerwca 2019
18:00
Holandia  2:1
(0:0)
 Kanada Stade Auguste Delaune, Reims  
Dekker  54'
Beerensteyn  75'
Raport  60' Sinclair Widzów: 19 277
Sędzia: Stéphanie Frappart

20 czerwca 2019
18:00
Kamerun  2:1
(0:0)
 Nowa Zelandia Stade de la Mosson, Montpellier  
Nchout  57'90+5' Raport  80' (sam.) Awona Widzów: 8 009
Sędzia: Kateryna Monzul

Grupa F

Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
 Stany Zjednoczone 9 3 3 0 0 18 0 +18
 Szwecja 6 3 2 0 1 7 3 +4
 Chile 3 3 1 0 2 2 5 -3
 Tajlandia 0 3 0 0 3 1 20 -19

11 czerwca 2019
18:00
Chile  0:2
(0:0)
 Szwecja Roazhon Park, Rennes  
Raport  83' Asllani
 90+4' Janogy
Widzów: 15 875
Sędzia: Lucila Venegas

11 czerwca 2019
21:00
Stany Zjednoczone  13:0
(3:0)
 Tajlandia Stade Auguste Delaune, Reims  
Morgan  12'53'74'81'87'
Lavelle  20'56'
Horan  32'
Mewis  50'54'
Rapinoe  79'
Pugh  85'
Lloyd  90+1'
Raport Widzów: 18 591
Sędzia: Laura Fortunato

16 czerwca 2019
15:00
Szwecja  5:1
(3:0)
 Tajlandia Parc des Princes, Paryż  
Sembrant  6'
Asllani  19'
Rolfö  42'
Hurtig  81'
Rubensson  90+6' (k.)
Raport  90+1' Sungngoen Widzów: 9 354
Sędzia: Salima Mukansanga

16 czerwca 2019
18:00
Stany Zjednoczone  3:0
(3:0)
 Chile Allianz Riviera, Nicea  
Lloyd  11'35'
Ertz  26'
Raport Widzów: 45 594
Sędzia: Riem Hussein

20 czerwca 2019
21:00
Szwecja  0:2
(0:1)
 Stany Zjednoczone Stade Océane, Hawr  
Raport  3' Horan
 50' (sam.) Andersson
Widzów: 22 418
Sędzia: Anastasia Pustowoitowa

20 czerwca 2019
21:00
Tajlandia  0:2
(0:0)
 Chile Roazhon Park, Rennes  
Raport  48' (sam.) Boonsing
 80' Urrutia
Widzów: 13 567
Sędzia: Anna-Marie Keighley

Ranking drużyn z trzecich miejsc

Cztery najlepsze drużyny spośród tych, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach ustalane są w następującej kolejności:

  1. Punkty uzyskane we wszystkich meczach grupowych;
  2. Różnica bramek we wszystkich meczach grupowych;
  3. Liczba goli zdobytych we wszystkich meczach grupowych;
  4. Losowanie FIFA Komitetu Organizacyjnego.
Grupa Zespół Pkt M W R P Br+ Br- +/-
C  Brazylia 6 3 2 0 1 6 3 +3
B  Chiny 4 3 1 1 1 1 1 0
E  Kamerun 3 3 1 0 2 3 5 -2
A  Nigeria 3 3 1 0 2 2 4 -2
F  Chile 3 3 1 0 2 2 5 -3
D  Argentyna 2 3 0 2 1 3 4 -1

W 1/8 finału, gdzie awansują 4 najlepsze zespoły z 3. miejsc, kolejność meczów z tymi drużynami zależy od tego, z jakiej są grupy (kolorem żółtym zaznaczony wariant, który stał się faktem):

4 najlepsze zespoły z 3. miejsc Rywal zwycięzcy grupy A Rywal zwycięzcy grupy B Rywal zwycięzcy grupy C Rywal zwycięzcy grupy D
A B C D 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy B
A B C E 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy E
A B C F 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy F
A B D E 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy E
A B D F 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy F
A B E F 3. miejsce z grupy E 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy F
A C D E 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy E
A C D F 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy F
A C E F 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy F 3. miejsce z grupy E
A D E F 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy A 3. miejsce z grupy F 3. miejsce z grupy E
B C D E 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy E
B C D F 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy F
B C E F 3. miejsce z grupy E 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy F
B D E F 3. miejsce z grupy E 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy B 3. miejsce z grupy F
C D E F 3. miejsce z grupy C 3. miejsce z grupy D 3. miejsce z grupy F 3. miejsce z grupy E

Faza pucharowa

W fazie pucharowej uczestniczyć będzie 16 zespołów, które awansowały z fazy grupowej. Ta część rywalizacji składać się będzie z czterech rund, w każdej rundzie odpada połowa drużyn. Po wyłonieniu czterech najlepszych drużyn turnieju, przegrani tych spotkań rozegrają mecz o brązowy medal, zaś zwycięzcy o tytuł mistrzowski. W każdym ze spotkań fazy pucharowej mecz zakończony w regulaminowym czasie remisem musi być rozstrzygnięty poprzez trzydziestominutową dogrywkę, jeżeli wynik nadal pozostanie nie rozstrzygnięty, rozstrzyga seria rzutów karnych.

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
22 czerwca 2019 - Nicea            
  Norwegia 1 (4)
27 czerwca 2019 - Hawr
  Australia 1 (1)  
  Norwegia 0
23 czerwca 2019 - Valenciennes
    Anglia 3  
  Anglia 3
2 lipca 2019 - Lyon
  Kamerun 0  
  Anglia 1
23 czerwca 2019 - Hawr
    Stany Zjednoczone 2  
  Francja 2
28 czerwca 2019 - Paryż
  Brazylia 1  
  Francja 1
24 czerwca 2019 - Reims
    Stany Zjednoczone 2  
  Hiszpania 1
7 lipca 2019 - Lyon
  Stany Zjednoczone 2  
  Stany Zjednoczone 2
25 czerwca 2019 - Montpellier
    Holandia 0
  Włochy 2
29 czerwca 2019 - Valenciennes
  Chiny 0  
  Włochy 0
25 czerwca 2019 - Rennes
    Holandia 2  
  Holandia 2
3 lipca 2019 - Lyon
  Japonia 1  
  Holandia 1
22 czerwca 2019 - Grenoble
    Szwecja 0   Mecz o 3. miejsce
  Niemcy 3
29 czerwca 2019 - Rennes 6 lipca 2019 - Nicea
  Nigeria 0  
  Niemcy 1   Anglia 1
24 czerwca 2019 - Paryż
    Szwecja 2     Szwecja 2
  Szwecja 1
  Kanada 0  

UWAGA: W nawiasach podane są wyniki po rzutach karnych.

1/8 finału

22 czerwca 2019
17:30
Niemcy  3:0
(2:0)
 Nigeria Stade des Alpes, Grenoble  
Popp  20'
Dabritz  27' (k.)
Schuller  82'
Raport Widzów: 17 988
Sędzia: Yoshimi Yamashita

22 czerwca 2019
21:00
Norwegia  1:1 po dogrywce
k. 4:1
(1:0, 1:1)
 Australia Allianz Riviera, Nicea  
Herlovsen  31' Raport  83' Kellond-Knight Widzów: 12 229
Sędzia: Riem Hussein
    Rzuty karne  
Caroline Hansen
Guro Reiten
Maren Mjelde
Ingrid Engen
Samantha Kerr
Emily Gielnik
Stephanie Catley

23 czerwca 2019
17:30
Anglia  3:0
(2:0)
 Kamerun Stade du Hainaut, Valenciennes  
Houghton  14'
White  45+4'
Greenwood  58'
Raport Widzów: 20 148
Sędzia: Qin Liang

23 czerwca 2019
21:00
Francja  2:1 po dogrywce
(0:0, 1:1)
 Brazylia Stade Océane, Hawr  
Gauvin  52'
Henry  107'
Raport  63' Thaisa Widzów: 23 965
Sędzia: Marie-Soleil Beaudoin

24 czerwca 2019
18:00
Hiszpania  1:2
(1:1)
 Stany Zjednoczone Stade Auguste Delaune, Reims  
Hermoso  9' Raport  7' (k.)75' (k.) Rapinoe Widzów: 19 633
Sędzia: Katalin Kulcsár

24 czerwca 2019
21:00
Szwecja  1:0
(0:0)
 Kanada Parc des Princes, Paryż  
Blackstenius  55' Raport Widzów: 38 078
Sędzia: Kate Jacewicz

25 czerwca 2019
18:00
Włochy  2:0
(1:0)
 Chiny Stade de la Mosson, Montpellier  
Giacinti  15'
Galli  49'
Raport Widzów: 17 492
Sędzia: Edina Alves Batista

25 czerwca 2019
21:00
Holandia  2:1
(1:1)
 Japonia Roazhon Park, Rennes  
Martens  17'90' (k.) Raport  43' Hasegawa Widzów: 21 076
Sędzia: Melissa Borjas

Ćwierćfinały

27 czerwca 2019
21:00
Norwegia  0:3
(0:2)
 Anglia Stade Océane, Hawr  
Raport  3' Scott
 40' White
 57' Bronze
Widzów: 21 111
Sędzia: Lucila Venegas

28 czerwca 2019
21:00
Francja  1:2
(0:1)
 Stany Zjednoczone Parc des Princes, Paryż  
Renard  81' Raport  5'65' Rapinoe Widzów: 45 595
Sędzia: Kateryna Monzul

29 czerwca 2019
15:00
Włochy  0:2
(0:0)
 Holandia Stade du Hainaut, Valenciennes  
Raport  70' Miedema
 80' van der Gragt
Widzów: 22 600
Sędzia: Claudia Umpierrez

29 czerwca 2019
18:30
Niemcy  1:2
(1:1)
 Szwecja Roazhon Park, Rennes  
Magull  16' Raport  22' Jakobsson
 48' Blackstenius
Widzów: 25 301
Sędzia: Stephanie Frappart

Półfinały

2 lipca 2019
21:00
Anglia  1:2
(1:2)
 Stany Zjednoczone Parc OL, Lyon  
White  19' Raport  10' Press
 31' Morgan
Widzów: 53 512
Sędzia: Edina Alves Batista

3 lipca 2019
21:00
Holandia  1:0 po dogrywce
(0:0), (0:0)
 Szwecja Parc OL, Lyon  
Groenen  99' Raport Widzów: 48 452
Sędzia: Marie-Soleil Beaudoin

Mecz o 3. miejsce

6 lipca 2019
17:00
Anglia  1:2
(1:2)
 Szwecja Allianz Riviera, Nicea  
Kirby  31'  11' Asllani
 22' Jakobsson

Sędzia: Anastasia Pustovoytova

Finał

7 lipca 2019
17:00
Stany Zjednoczone  2:0
(0:0)
 Holandia Parc OL, Lyon  
Rapinoe  61' (k)
Lavelle  69'
Widzów: 57900
Sędzia: Stephanie Frappart

Strzelczynie

6 goli

5 goli

4 gole

3 gole

2 gole

1 gol

Gole samobójcze

Klasyfikacja końcowa

Lp. Reprezentacja Mecze Z R P Br+ Br- +/- Punkty
1.  Stany Zjednoczone 7 7 0 0 26 3 +23 21
2.  Holandia 7 6 0 1 11 5 +6 18
3.  Szwecja 7 5 0 2 12 6 +6 15
4.  Anglia 7 5 0 2 13 5 +8 15
Wyeliminowane w ćwierćfinale
5.  Niemcy 5 4 0 1 10 2 +8 12
6.  Francja 5 4 0 1 10 4 +6 12
7.  Włochy 5 3 0 2 9 4 +5 9
8.  Norwegia 5 2 1 2 7 7 0 7
Wyeliminowane w 1/8 finału
9.  Australia 4 2 1 1 9 6 +3 7
10.  Brazylia 4 2 0 2 7 5 +2 6
11.  Kanada 4 2 0 2 4 3 +1 6
12  Hiszpania 4 1 1 2 4 4 0 4
13.  Japonia 4 1 1 2 3 5 -2 4
14.  Chiny 4 1 1 2 1 3 -2 4
15.  Kamerun 4 1 0 3 3 8 -5 3
16.  Nigeria 4 1 0 3 2 7 -5 3
Wyeliminowane po fazie grupowej
17.  Chile 3 1 0 2 2 5 -3 3
18.  Argentyna 3 0 2 1 3 4 -1 2
19.  Szkocja 3 0 1 2 5 7 -2 1
20.  Nowa Zelandia 3 0 0 3 1 5 -4 0
21.  Korea Południowa 3 0 0 3 1 8 -7 0
22.  Południowa Afryka 3 0 0 3 1 8 -7 0
23.  Jamajka 3 0 0 3 1 12 -11 0
24.  Tajlandia 3 0 0 3 1 20 -19 0
  1. FIFA.com, OC for FIFA Competitions approves procedures for the Final Draw of the 2018 FIFA World Cup, „FIFA.com”, 14 września 2017 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  2. FIFA.com, France to host the FIFA Women’s World Cup in 2019, „FIFA.com”, 19 marca 2015 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  3. FIFA.com, The nine host cities confirmed, „FIFA.com”, 1900 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  4. FIFA.com, Bidding process opened for eight FIFA competitions, „FIFA.com”, 6 marca 2014 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  5. FIFA.com, France to host the FIFA Women’s World Cup in 2019, „FIFA.com”, 19 marca 2015 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  6. m, Women's World Cup - News – UEFA.com, „UEFA.com”, 19 marca 2015 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  7. FIFA women's tournaments in 2018 and 2019.
  8. Rédaction, La France organisera la Coupe du monde 2019!, „L'ÉQUIPE” [dostęp 2018-07-01] (fr.).
  9. FIFA.com, The nine host cities confirmed, „FIFA.com”, 1900 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  10. FIFA.com, Official Slogan and Emblem of FIFA Women’s World Cup France 2019 launched today, „FIFA.com”, 1900 [dostęp 2018-07-01] (ang.).
  11. Le calendrier du Mondial 2019 dévoilé, „Fédération Française de Football” [dostęp 2018-07-01] (fr.).
  12. FIFA.com, Match schedule for FIFA Women’s World Cup France 2019 announced, „FIFA.com”, 8 lutego 2018 [dostęp 2018-07-01] (ang.).


This article uses material from the Wikipedia article "Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2019", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Sports List

Air sports
• Aerobatics
• Air racing
• Cluster ballooning
• Hopper ballooning

Wingsuit flying
• Gliding
• Hang gliding
• Powered hang glider
• Human powered aircraft
• Model aircraft
• Parachuting
• Banzai skydiving
• BASE jumping
• Skydiving
• Skysurfing
• Wingsuit flying
• Paragliding
• Powered paragliding
• Paramotoring
• Ultralight aviation

Archery
• Field archery
• Flight archery
• Gungdo
• Indoor archery
• Kyūdō
• Popinjay
• Target archery

Ball-over-net games
• Badminton
• Ball badminton
• Biribol
• Bossaball
• Fistball
• Footbag net
• Football tennis
• Footvolley
• Hooverball
• Jianzi
• Padel
• Peteca
• Pickleball
• Platform tennis
• Sepak takraw
• Sipa
• Throwball
• Volleyball
• Beach volleyball
• Water volleyball
• Paralympic volleyball
• Wallyball
• Ringo


Basketball family
• Basketball
• Beach basketball
• Deaf basketball
• Streetball
• Water basketball
• Wheelchair basketball
• Cestoball
• Korfball
• Netball
• Fastnet
• Indoor netball
• Ringball
• Slamball

Bat-and-ball (safe haven)
• Baseball
• Softball
• Slow pitch
• Fast-pitch softball
• 16-inch softball
• Bat and trap
• British baseball – four posts
• Brännboll – four bases
• Corkball – four bases (no base-running)
• Cricket – two creases
• Indoor cricket
• Limited overs cricket
• One Day International
• Test cricket
• Twenty20
• Danish longball
• Kickball
• Kilikiti
• Lapta – two salos (bases)
• The Massachusetts Game – four bases
• Matball
• Oina
• Old cat – variable
• Over-the-line – qv
• Palant
• Pesäpallo – four bases
• Punchball
• Rounders – four bases or posts
• Scrub baseball – four bases (not a team game per se)
• Stickball – variable
• Stool ball – two stools
• Tee-ball
• Town ball – variable
• Vigoro – two wickets
• Wireball
• Wiffleball

Baton twirling
• Baton twirling

Acro sports
• Ballet
• Dancing
• Cheerleading
• Gymnastics

Performance sports
• Drum corps
• Marching band

Board sports

• Skateboarding
• Scootering
• Casterboarding
• Freeboard (skateboard)
• Longboarding
• Streetboarding
• Skysurfing
• Streetluge
• Snowboarding
• Mountainboarding
• Sandboarding
• Snowkiting
• Surfing
• Wakesurfing
• Bodyboarding
• Riverboarding
• Skimboarding
• Windsurfing
• Wakeboarding
• Kneeboarding
• Paddleboarding

Catch games
• Dodgeball
• Ga-ga
• Keep away
• Kin-Ball
• Newcomb ball
• Quidditch
• Rundown (a.k.a. Pickle)
• Yukigassen

Climbing

• Abseiling
• Aid climbing
• Ice climbing
• Mixed climbing
• Mountaineering
• Rock climbing
• Bouldering
• Deep-water soloing
• Sport climbing
• Traditional climbing
• Other
• Canyoning (Canyoneering)
• Coasteering
• Hiking
• Rope climbing
• Pole climbing

Cycling

• Artistic cycling
• BMX
• Cyclo-cross
• Cross-country mountain biking
• Cycle polo
• Cycle speedway
• Downhill mountain biking
• Dirt jumping
• Enduro mountain biking
• Freestyle BMX
• Hardcourt Bike Polo
• Road bicycle racing
• Track cycling
• Underwater cycling

Skibob
• Skibobbing

Unicycle

• Mountain unicycling
• Unicycling
• Unicycle basketball
• Unicycle hockey
• Unicycle trials
Combat sports: wrestling and martial arts
• Aiki-jūjutsu
• Aikido
• Jujutsu
• Judo
• Brazilian jiu-jitsu
• Sambo (martial art)
• Sumo
• Wrestling
• Amateur wrestling
• Greco-Roman wrestling
• Freestyle wrestling
• Folk wrestling
• Boli Khela
• Collar-and-elbow
• Cornish wrestling
• Dumog
• Glima
• Gouren
• Kurash
• Lancashire wrestling
• Catch wrestling
• Malla-yuddha
• Mongolian wrestling
• Pehlwani
• Professional wrestling
• Schwingen
• Shuai jiao
• Ssireum
• Varzesh-e Pahlavani
• Yağlı Güreş
• Greek wrestling

Striking

• Choi Kwang-Do
• Cockfighting
• Boxing
• Bokator
• Capoeira
• Fujian White Crane
• Karate
• Kenpō
• Kickboxing
• Lethwei
• Muay Thai
• Pradal serey
• Sanshou
• Savate
• Shaolin Kung Fu
• Sikaran
• Silat
• Subak
• Taekkyeon
• Taekwondo
• Taidō
• Tang Soo Do
• Wing Chun
• Zui quan

Mixed or hybrid
• Baguazhang
• Bando
• Bartitsu
• Bujinkan
• Hapkido
• Hwa Rang Do
• Jeet Kune Do
• Kajukenbo
• Kalaripayattu
• Krav Maga
• Kuk Sool Won
• Marine Corps Martial Arts Program
• Mixed martial arts
• Northern Praying Mantis
• Ninjutsu
• Pankration
• Pencak Silat
• Sanshou
• Shidōkan Karate
• Shōrin-ryū Shidōkan
• Shoot boxing
• Shootfighting
• Shorinji Kempo
• Systema
• T'ai chi ch'uan
• Vajra-mushti
• Vale tudo
• Vovinam
• Xing Yi Quan
• Zen Bu Kan Kempo

Weapons
• Axe throwing
• Battōjutsu
• Boffer fighting
• Eskrima
• Egyptian stick fencing
• Fencing
• Gatka
• Hojōjutsu
• Iaidō
• Iaijutsu
• Jōdō
• Jogo do pau
• Jūkendō
• Jittejutsu
• Kendo
• Kenjutsu
• Krabi–krabong
• Kung fu
• Kyūdō
• Kyūjutsu
• Modern Arnis
• Naginatajutsu
• Nguni stick-fighting
• Okinawan kobudō
• Shurikenjutsu
• Silambam
• Sōjutsu
• Sword fighting
• Wushu
• Kumdo
• Wing Chun


Skirmish
• Airsoft
• Laser tag
• Paintball


Cue sports
• Carom billiards
• Three-cushion
• Five-pins
• Balkline and straight rail
• Cushion caroms
• Four-ball (yotsudama)
• Artistic billiards
• Novuss (and cued forms of carrom)
• Pocket billiards (pool)
• Eight-ball
• Blackball (a.k.a. British eight-ball pool)
• Nine-ball
• Straight pool (14.1 continuous)
• One-pocket
• Three-ball
• Seven-ball
• Ten-ball
• Rotation
• Baseball pocket billiards
• Cribbage (pool)
• Bank pool
• Artistic pool
• Trick shot competition
• Speed pool
• Bowlliards
• Chicago
• Kelly pool
• Cutthroat
• Killer
• Russian pyramid
• Snooker
• Sinuca brasileira
• Six-red snooker
• Snooker plus
• Hybrid carom–pocket games
• English billiards
• Bottle pool
• Cowboy
• Obstacle variations
• Bagatelle
• Bar billiards
• Bumper pool
• Table Sports
• Foosball


Equine sports
• Buzkashi
• Barrel racing
• Campdrafting
• Cirit
• Charreada
• Chilean rodeo
• Cross country
• Cutting
• Dressage
• Endurance riding
• English pleasure
• Equitation
• Eventing
• Equestrian vaulting
• Gymkhana
• Harness racing
• Horse racing
• Horseball
• Hunter
• Hunter-jumpers
• Jousting
• Pato
• Reining
• Rodeo
• Show jumping
• Steeplechase
• Team penning
• Tent pegging
• Western pleasure


Fishing
• Angling
• Big-game fishing
• Casting
• Noodling
• Spearfishing
• Sport fishing
• Surf fishing
• Rock fishing
• Fly fishing
• Ice fishing

Flying disc sports

• Beach ultimate
• Disc dog
• Disc golf
• Disc golf (urban)
• Dodge disc
• Double disc court
• Flutterguts
• Freestyle
• Freestyle competition
• Goaltimate
• Guts
• Hot box
• Ultimate

Football

• Ancient games
• Chinlone
• Cuju
• Episkyros
• Harpastum
• Kemari
• Ki-o-rahi
• Marn Grook
• Woggabaliri
• Yubi lakpi
• Medieval football
• Ba game
• Caid
• Calcio Fiorentino
• Camping (game)
• Chester-le-Street
• Cnapan
• Cornish hurling
• Haxey Hood
• Knattleikr
• La soule
• Lelo burti
• Mob football
• Royal Shrovetide Football
• Uppies and Downies
• Association football
• Jorkyball
• Paralympic football
• Powerchair Football
• Reduced variants
• Five-a-side football
• Beach soccer
• Futebol de Salão
• Futsal
• Papi fut
• Indoor soccer
• Masters Football
• Street football
• Freestyle football
• Keepie uppie
• Swamp football
• Three sided football
• Australian football
• Nine-a-side footy
• Rec footy
• Metro footy
• English school games
• Eton College
• Field game
• Wall game
• Harrow football
• Gaelic football
• Ladies' Gaelic football
• Gridiron football
• American football
• Eight-man football
• Flag football
• Indoor football
• Arena football
• Nine-man football
• Six-man football
• Sprint football
• Touch football
• Canadian football
• Street football (American)
• Rugby football
• Beach rugby
• Rugby league
• Masters Rugby League
• Mod league
• Rugby league nines
• Rugby league sevens
• Tag rugby
• Touch football
• Wheelchair rugby league
• Rugby union
• American flag rugby
• Mini rugby
• Rugby sevens
• Tag rugby
• Touch rugby
• Rugby tens
• Snow rugby
• Hybrid codes
• Austus
• Eton wall game
• International rules football
• Samoa rules
• Speedball
• Universal football
• Volata


Golf

• Miniature golf
• Match play
• Skins game
• Speed golf
• Stroke play
• Team play
• Shotgun start

Gymnastics

• Acrobatic gymnastics
• Aerobic gymnastics
• Artistic gymnastics
• Balance beam
• Floor
• High bar
• Parallel bars
• Pommel horse
• Still rings
• Uneven bars
• Vault
• Juggling
• Rhythmic gymnastics
• Ball
• Club
• Hoop
• Ribbon
• Rope
• Rope jumping
• Slacklining
• Trampolining
• Trapeze
• Flying trapeze
• Static trapeze
• Tumbling

Handball family
• Goalball
• Hitbal
• Tchoukball
• Team handball
• Beach handball
• Czech handball
• Field handball
• Torball
• Water polo

Hunting

• Beagling
• Big game hunting
• Deer hunting
• Fox hunting
• Hare coursing
• Wolf hunting

Ice sports
• Bandy
• Rink bandy
• Broomball
• Curling
• Ice hockey
• Ringette
• Ice yachting
• Figure skating


Kite sports
• Kite buggy
• Kite fighting
• Kite landboarding
• Kitesurfing
• Parasailing
• Snow kiting
• Sport kite (Stunt kite)

Mixed discipline
• Adventure racing
• Biathlon
• Duathlon
• Decathlon
• Heptathlon
• Icosathlon
• Modern pentathlon
• Pentathlon
• Tetrathlon
• Triathlon

Orienteering family
• Geocaching
• Orienteering
• Rogaining
• Letterboxing
• Waymarking

Pilota family
• American handball
• Australian handball
• Basque pelota
• Jai alai
• Fives
• Eton Fives
• Rugby Fives
• Frisian handball
• Four square
• Gaelic handball
• Jeu de paume
• Palla
• Patball
• Valencian pilota

Racquet (or racket) sports
• Badminton
• Ball badminton
• Basque pelota
• Frontenis
• Xare
• Beach tennis
• Fives
• Matkot
• Padel
• Paleta Frontón
• Pelota mixteca
• Pickleball
• Platform tennis
• Qianball
• Racketlon
• Racquetball
• Racquets
• Real tennis
• Soft tennis
• Speed-ball
• Speedminton
• Squash
• Hardball squash
• Squash tennis
• Stické
• Table tennis
• Tennis
Remote control
• Model aerobatics
• RC racing
• Robot combat
• Slot car racing

Rodeo-originated
• Bullriding
• Barrel Racing
• Bronc Riding
• Saddle Bronc Riding
• Roping
• Calf Roping
• Team Roping
• Steer Wrestling
• Goat Tying

Running
• Endurance
• 5K run
• 10K run
• Cross-country running
• Half marathon
• Marathon
• Road running
• Tower running
• Ultramarathon
• Sprint
• Hurdles

Sailing / Windsurfing
• Ice yachting
• Land sailing
• Land windsurfing
• Sailing
• Windsurfing
• Kiteboarding
• Dinghy sailing

Snow sports
• Alpine skiing
• Freestyle skiing
• Nordic combined
• Nordic skiing
• Cross-country skiing
• Telemark skiing
• Ski jumping
• Ski touring
• Skijoring
• Speed skiing

Sled sports

• Bobsleigh
• Luge
• Skibobbing
• Skeleton
• Toboggan

Shooting sports
• Clay pigeon shooting
• Skeet shooting
• Trap shooting
• Sporting clays
• Target shooting
• Field target
• Fullbore target rifle
• High power rifle
• Benchrest shooting
• Metallic silhouette
• Practical shooting
• Cowboy action shooting
• Metallic silhouette shooting
Stacking
• Card stacking
• Dice stacking
• Sport stacking

Stick and ball games
• Hornussen

Hockey
• Hockey
• Ball hockey
• Bando
• Bandy
• Rink bandy
• Broomball
• Moscow broomball
• Field hockey
• Indoor field hockey
• Floorball
• Ice hockey

Ice hockey 
 • Pond hockey
• Power hockey
• Ringette
• Sledge hockey
• Underwater ice hockey
• Roller hockey
• Inline hockey
• Roller hockey (Quad)
• Skater hockey
• Rossall Hockey
• Spongee
• Street hockey
• Underwater hockey
• Unicycle hockey

Hurling and shinty
• Cammag
• Hurling
• Camogie
• Shinty
• Composite rules shinty-hurling

Lacrosse
• Lacrosse
• Box lacrosse
• Field lacrosse
• Women's lacrosse
• Intercrosse


Polo
• Polo
 • Bicycle polo
• Canoe polo
• Cowboy polo
• Elephant polo
• Horse polo
• Segway polo
• Yak polo

Street sports
• Free running
• Freestyle footbag
• Freestyle football
• Powerbocking
• Parkour
• Scootering
• Street workout

Tag games

• British bulldogs (American Eagle)
• Capture the flag
• Hana Ichi Monme
• Hide and seek
• Jugger
• Kabaddi
• Kho kho
• Kick the can
• Oztag
• Red rover
• Tag

Walking
• Hiking
• Backpacking (wilderness)
• Racewalking
• Bushwhacking
• Walking

Wall-and-ball
• American handball
• Australian handball
• Basque pelota
• Butts Up
• Chinese handball
• Fives
• Gaelic handball
• International fronton
• Jorkyball
• Racquetball
• Squash
• Squash tennis
• Suicide (game)
• Valencian frontó
• Wallball
• Wallyball

Aquatic & paddle sports
• Creeking
• Flyak
• Freeboating
• Sea kayaking
• Squirt boating
• Surf kayaking
• Whitewater kayaking

Rafting
• Rafting
• White water rafting

Rowing
• Rowing (sport)
• Gig racing
• Coastal and ocean rowing
• Surfboat
• Single scull
Other paddling sports
• Dragon boat racing
• Stand up paddle boarding
• Water polo
• Canoe polo
• Waboba

Underwater
• Underwater football
• Underwater rugby
• Underwater hockey

Competitive swimming
• Backstroke
• Breaststroke
• Butterfly stroke
• Freestyle swimming
• Individual medley
• Synchronized swimming
• Medley relay

Kindred activities
• Bifins (finswimming)
• Surface finswimming

Subsurface and recreational
• Apnoea finswimming
• Aquathlon (underwater wrestling)
• Freediving
• Immersion finswimming
• Scuba diving
• Spearfishing
• Snorkelling
• Sport diving (sport)
• Underwater hockey
• Underwater orienteering
• Underwater photography (sport)
• Underwater target shooting
Diving
• Cliff diving
• Diving

Weightlifting
• Basque traditional weightlifting
• Bodybuilding
• Highland games
• Olympic weightlifting
• Powerlifting
• Strength athletics (strongman)
• Steinstossen

Motorized sports
• Autocross (a.k.a. Slalom)
• Autograss
• Banger racing
• Board track racing
• Demolition derby
• Desert racing
• Dirt track racing
• Drag racing
• Drifting
• Folkrace
• Formula racing
• Formula Libre
• Formula Student
• Hillclimbing
• Ice racing
• Kart racing
• Land speed records
• Legends car racing
• Midget car racing
• Monster truck
• Mud bogging
• Off-road racing
• Pickup truck racing
• Production car racing
• Race of Champions
• Rally raid
• Rallycross
• Rallying
• Regularity rally
• Road racing
• Short track motor racing
• Snowmobile racing
• Sports car racing
• Sprint car racing
• Street racing
• Stock car racing
• Time attack
• Tractor pulling
• Touring car racing
• Truck racing
• Vintage racing
• Wheelstand competition

Motorboat racing
• Drag boat racing
• F1 powerboat racing
• Hydroplane racing
• Jet sprint boat racing
• Offshore powerboat racing
• Personal water craft

Motorcycle racing
• Auto Race
• Board track racing
• Cross-country rally
• Endurance racing
• Enduro
• Freestyle motocross
• Grand Prix motorcycle racing
• Grasstrack
• Hillclimbing
• Ice racing
• Ice speedway
• Indoor enduro
• Motocross
• Motorcycle drag racing
• Motorcycle speedway
• Off-roading
• Rally raid
• Road racing
• Superbike racing
• Supercross
• Supermoto
• Supersport racing
• Superside
• Track racing
• Trial
• TT racing
• Free-style moto

Marker sports
• Airsoft
• Archery
• Paintball
• Darts

Musical sports
• Color guard
• Drum corps
• Indoor percussion
• Marching band

Fantasy sports
• Quidditch
• Hunger Games(Gladiating)
• Pod Racing
• Mortal Kombat(MMA)

Other
• Stihl Timbersports Series
• Woodsman

Overlapping sports
• Tennis
• Polocrosse
• Badminton
• Polo

Skating sports
• Aggressive inline skating
• Artistic roller skating
• Figure skating
• Freestyle slalom skating
• Ice dancing
• Ice skating
• Inline speed skating
• Rinkball
• Rink hockey
• Roller derby
• Roller skating
• Short track speed skating
• Skater hockey
• Speed skating
• Synchronized skating

Freestyle skiing
• Snowboarding
• Ski flying
• Skibob
• Snowshoeing
• Skiboarding