powered by CADENAS

Social Share

Amazon

UEFA Liga prvaka 2018./19. (4683 views - Sports List)

UEFA Liga prvaka 2018./19. je 64. sezona najelitnijeg europskog klupskog nogometnog natjecanja, odnosno 27. sezona od kada je natjecanje promijenilo svoj format i preimenovano iz Kupa europskih prvaka u UEFA Liga prvaka. U natjecanju sudjeluje 79 momčadi iz 54 nogometnih saveza, a samo Lihtenštajn nema predstavnika u ovom natjecanju. Prošlogodišnji prvak je španjolski nogometni klub Real Madrid.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

UEFA Liga prvaka 2018./19.

UEFA Liga prvaka 2018./19.

UEFA Liga prvaka 2018./19.

Wanda Metropolitano, domaćin finalne utakmice
Podatci o turniru
Vrijeme održavanja 26. lipnja29. kolovoza 2018. (kvalifikacije)
18. rujna 2018. - 1. lipnja 2019. (odgovarajuće natjecanje)
Broj momčadi 32 (natjecanje po skupinama)
79 (kvalifikacije)
2019./20.
Portal: Nogomet

UEFA Liga prvaka 2018./19. je 64. sezona najelitnijeg europskog klupskog nogometnog natjecanja, odnosno 27. sezona od kada je natjecanje promijenilo svoj format i preimenovano iz Kupa europskih prvaka u UEFA Liga prvaka. U natjecanju sudjeluje 79 momčadi iz 54 nogometnih saveza, a samo Lihtenštajn nema predstavnika u ovom natjecanju.

Prošlogodišnji prvak je španjolski nogometni klub Real Madrid.

Momčadi u natjecanju

U sezoni 2018./19., ukupno sudjeluje 79 momčadi iz 54 od 55 UEFA-ina saveza (iznimka je Lihtenštajn, koji nema domaću ligu). Klubovi su razmješteni prema UEFA koficijentima države iz koje dolaze.

Broj klubova po UEFA-inom rangu:

  • Države ranga od 1 do 3 imaju 4 kluba
  • Države ranga od 4 do 6 imaju 3 kluba
  • Države ranga od 7 do 15 imaju 2 kluba
  • Države ranga od 16 do 55 imaju 1 klub (bez Lihtenštajna)

Pobjednici Lige prvaka 2017./18. i Europske lige 2017./18. imaju osigurano mjesto u Ligi prvaka za ovu sezonu u slučaju da se ne kvalificiraju preko njihovog nacionalnog prvenstva.

Za UEFA Ligu prvaka 2018./19., nogometnim savezima se dodjeljuju mjesta u skladu sa njihovim UEFA koeficijentom 2017. godine. Uzima se u obzir njihov učinak u europskim natjecanjima od 2012./13. do 2016./17.[1]

Zemlje sudionice

Rang Nacionalni
savez
Koef. Broj
timova
1. Španjolska 104.998 4
2. Njemačka 79.498
3. Engleska 75.962
4. Italija 73.332 3
5. Francuska 56.665
6. Rusija 50.532
7. Portugal 49.332 2
8. Ukrajina 42.633
9. Belgija 42.400
10. Turska 39.200
11. Češka 39.200
12. Švicarska 32.075
13. Nizozemska 31.063
14. Grčka 27.900
15. Austrija 25.350
16. Hrvatska 25.250 1
17. Rumunjska 24.350
18. Danska 24.000
19. Bjelorusija 19.875
Rang Nacionalni
savez
Koef. Broj
timova
20. Poljska 19.750 1
21. Švedska 19.725
22. Izrael 19.375
23. Škotska 18.925
24. Cipar 18,550
25. Norveška 18,325
26. Azerbajdžan 17,750
27. Bugarska 15,875
28. Srbija 15,375
29. Kazahstan 15,250
30. Slovenija 13,125
31. Slovačka 11,750
32. Lihtenštajn 11,000 0
33. Mađarska 9,500 1
34. Moldavija 9,500
35. Island 8,375
36. Finska 7,650
37. Albanija 6,625
38. Irska 6,575
Rang Nacionalni
savez
Koef. Broj
timova
39. Bosna i Hercegovina 6,500 1
40. Gruzija 6,375
41. Latvija 6,125
42. Makedonija 5,625
43. Estonija 5,250
44. Crna Gora 5,250
45. Armenija 5,125
46. Luksemburg 4,875
47. Sjeverna Irska 4,500
48. Litva 4,125
49. Malta 4,000
50. Wales 3,875
51. Farski otoci 3,500
52. Gibraltar 2,250
53. Andora 1,165
54. San Marino 0,333
55. Kosovo 0,000

Raspored natjecanja

Tijek natjecanja Momčadi koje započinju ovom fazom natjecanja Momčadi koje su se kvalificirale iz prethodne faze
Pretkolo
(4 momčadi)
  • 4 prvaka iz saveza rangiranih od 52. do 55. mjesta
Prvo kolo kvalifikacija
(32 momčadi)
  • 31 prvak iz saveza rangiranih od 20. do 51. mjesta (osim Lihtenštajna)
  • 1 pobjednik iz pretkola
Drugo kolo kvalifikacija Put prvaka
(20 momčadi)
  • 4 prvaka iz saveza rangiranih od 16. do 19. mjesta
  • 16 pobjednika iz prvog kola kvalifikacija
Put neprvaka
(4 momčadi)
  • 4 drugoplasiranih ekipa iz saveza rangiranih od 12. do 15. mjesta
Treće kolo kvalifikacija Put prvaka
(12 momčadi)
  • 2 prvaka iz saveza rangiranih od 14. do 15. mjesta
  • 10 pobjednika iz drugog kola kvalifikacija (put prvaka)
Put neprvaka
(8 momčadi)
  • 5 drugoplasiranih ekipa iz saveza rangiranih od 7. do 11. mjesta
  • 1 trećeplasirana ekipa iz saveza rangiranog na 6. mjestu
  • 2 pobjednika iz drugog kola kvalifikacija (staza neprvaka)
Play-off

(doigravanje)

Put prvaka
(8 momčadi)
  • 2 prvaka iz saveza rangiranih na 12. i 13. mjestu
  • 6 pobjednika iz trećeg kola kvalifikacija (put prvaka)
Put neprvaka
(4 momčadi)
  • 4 pobjednika iz drugog kola kvalifikacija (put neprvaka)
Grupna faza
(32 momčadi)
  • 11 prvaka iz saveza rangiranih od 1. do 11. mjesta
  • 6 drugoplasiranih ekipa iz saveza rangiranih od 1. do 6. mjesta
  • 5 trećeplasiranih ekipa iz saveza rangiranih od 1. do 5. mjesta
  • 4 četvrtoplasiranih ekipa iz saveza rangiranih od 1. do 4. mjesta
  • 4 pobjednika iz play-off runde (put prvaka)
  • 2 pobjednika iz play-off runde (put neprvaka)
Završni dio
(16 momčadi)
  • 8 pobjednika natjecanja po grupama
  • 8 drugoplasiranih iz natjecanja po grupama

Timovi

Dobitnici Lige prvaka i Europske lige sezone 2017./18. su označeni s LP (Liga Prvaka) i EL (Europska Liga).[2]

Grupna faza
Real MadridLP (3.) Borussia Dortmund (4.) Roma (3.) Porto (1.)
Atlético MadridEL (2.) Manchester City (1.) Internazionale (4.) Šahtar Donjeck (1.)
Barcelona (1.) Manchester United (2.) Paris Saint-Germain (1.) Club Brugge KV (1.)
Valencia (4.) Tottenham Hotspur (3.) Monaco (2.) *1 Galatasaray (1.)
Bayern Munich (1.) Liverpool (4.) Lyon (3.) Viktoria Plzeň (1.)
Schalke 04 (2.) Juventus(1.) Lokomotiv Moskva (1.)
1899 Hoffenheim (3.) Napoli (2.) CSKA Moskva (2.)
Doigravanje
Put prvaka Put neprvaka
Young Boys (1.) PSV Eindhoven (1.)
Treće kolo kvalifikacija
Put prvaka Put neprvaka
AEK Atena (1.) Red Bull Salzburg (1.) Spartak Moskva (3.) Standard Liège (2.)
Benfica (2.) Fenerbahçe (2.)
Dinamo Kijev (2.) Slavia Prag (2.)
Drugo kolo kvalifikacija
Put prvaka Put neprvaka
Dinamo Zagreb (1.) Midtjylland (1.) Basel (2.) PAOK (2.)
CFR Cluj (1.) BATE Borisov (1.) Ajax (2.) Sturm Graz (2.)
Prvo kolo kvalifikacija
Legia Varšava (1.) Crvena zvezda (1.) Kukësi (2.) *2 Alaškert (1.)
Malmö FF (1.) Astana (1.) Cork City (1.) F91 Dudelange (1.)
Hapoel Be'er Sheva (1.) Olimpija Ljubljana (1.) Zrinjski Mostar (1.) Crusaders (1.)
Celtic (1.) Spartak Trnava (1.) Torpedo Kutaisi (1.) Sūduva Marijampolė (1.)
APOEL (1.) MOL Vidi (1.) Spartaks Jūrmala (1.) Valletta (1.)
Rosenborg (1.) Sheriff Tiraspol (1.) Škendija (1.) The New Saints (1.)
Qarabağ (1.) Valur (1.) Flora Tallinn (1.) Víkingur Gøta (1.)
Ludogorets Razgrad (1.) HJK (1.) Sutjeska Nikšić (1.)
Pretkolo
Lincoln Red Imps (1.) Santa Coloma (1.) La Fiorita (1.) Drita (1.)

Kalendar natjecanja

Od ove sezone sve utakmice grupne faze UEFA Lige prvaka igrat će se u 18:55 i 21:00 sat. Ostale eliminacijske faze i šesto kolo grupne faze igrat će se u 21:00 sat.[4]

Ždrijeb UEFA Lige prvaka održava se u Nyonu u Švicarskoj, osim izvlačenja parova za grupnu fazu natjecanja koji se 30. kolovoza 2018. godine održap u Monacu.

Faza Krug Datum ždrijeba Prva utakmica Druga utakmica
Kvalifikacije pretkolo
12. lipnja 2018.
25. lipnja 2018.
29. lipnja 2018.
prvi krug kvalifikacija
19. lipnja 2018.
10.-11. srpnja 2018.
17.-18. srpnja 2018.
drugi krug kvalifikacija
24.-25. srpnja 2018.
31. srpnja-1.kolovoza 2018.
treći krug kvalifikacija
23. srpnja 2018.
7.-8. kolovoza 2018.
14. kolovoza 2018.
Doigravanje
6. kolovoza 2018.
21.-22. kolovoza 2018.
28.-29. kolovoza 2018.
Grupna faza prvi susret
30. kolovoza 2018.
18.-19. rujna 2018.
drugi susret
2.-3. listopada 2018.
treći susret
23.-24. listopada 2018.
četvrti susret
6.-7. studenog 2018.
peti susret
27.-28. studenog 2018.
šesti susret
11.-12. prosinca 2018.
Završni dio šesnaestina finala
17. prosinca 2018.
12.-13. i 19.-20. veljače 2019.
5.-6. i 12.-13. ožujka 2018.
četvrtina finala
15. ožujka 2019.
9.-10. travnja 2019.
16.-17. travnja 2019.
polufinale
19. travnja 2019.
30. travnja - 1. svibnja 2019.
7.-8. svibnja 2019.
finale
1. lipnja 2019.

Kvalifikacije

Pretkolo

Prva momčad Rez. Druga momčad
Polufinale
Santa Coloma 0:2 (pr) Drita
La Fiorita 0:2 Lincoln Red Imps
Finale
Lincoln Red Imps 1:4 (pr) Drita


Prvo kolo kvalifikacija

Prva momčad Rez. Druga momčad 1. ut. 2. ut.
Torpedo Kutaisi 2:4 Sheriff Tiraspol 2:1 0:3
Škendija 5:4 The New Saints 5:0 0:4
Sūduva Marijampolė 3:2 APOEL 3:1 0:1
Olimpija Ljubljana 0:1 Qarabağ 0:1 0:0
F91 Dudelange 2:3 MOL Vidi 1:1 1:2
Drita 0:5 Malmö FF 0:3 0:2
Víkingur Gøta 2:5 HJK 1:2 1:3
Ludogorec Razgrad 9:0 Crusaders 7:0 2:0
Cork City 0:4 Legia Varšava 0:1 0:3
Valur 2:3 Rosenborg 1:0 1:3
Kukësi (g.g.) 1:1 Valletta 0:0 1:1
Flora Tallinn 2:7 Hapoel Be'er Sheva 1:4 1:3
Spartaks Jūrmala 0:2 Crvena zvezda 0:0 0:2
Alaškert 0:6 Celtic 0:3 0:3
Spartak Trnava 2:1 Zrinjski Mostar 1:0 1:1
Astana 3:0 Sutjeska Nikšić 1:0 2:0

Drugo kolo kvalifikacija

Prva momčad Rez. Druga momčad 1. ut. 2. ut.
Natjecanje za prvake
Astana 2:1 Midtjylland 2:1 0:0
Ludogorec Razgrad 0:1 MOL Vidi 0:0 0:1
Kukësi 0:3 Qarabağ 0:0 0:3
CFR Cluj 1:2 Malmö FF 0:1 1:1
Dinamo Zagreb 7:2 Hapoel Be'er Sheva 5:0 2:2
Crvena Zvezda 5:0 Sūduva Marijampolė 3:0 2:0
BATE Borisov 2:1 HJK 0:0 2:1
Škendija 1:0 Sheriff Tiraspol 1:0 0:0
Legia Varšava 1:2 Spartak Trnava 0:2 1:0
Celtic 3:1 Rosenborg 3:1 0:0
Natjecanje za nepravke
PAOK 5:1 Basel 2:1 3:0
Ajax 5:1 Sturm Graz 2:0 3:1


Grupna faza

Podrobniji članak o temi: Dodatak:Grupna faza UEFA Liga prvaka 2018./19.

Upute:

  • (+) sigurni nastavak natjecanja u europskim natjecanjima
  • (-) sigurno ispadanja iz svih europskih natjecanja
  • (LP) sigurni nastavak natjecanja u Ligi prvaka
  • (EL) siguran nastavak natjecanja u Europskoj ligi

Grupa A

Poz. Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Atlético Madrid (LP) 5 4 0 1 9 6 +3 12 šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Borussia Dortmund (LP) 5 3 1 1 8 2 +6 10
3.
Club Brugge (EL) 5 1 2 2 6 5 +1 5 nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
Monaco (-) 5 0 1 4 2 12 −10 1

Grupa B

Poz. Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Barcelona (LP) 5 4 1 0 13 4 +9 13 šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Tottenham Hotsput (+) 5 2 1 2 8 9 −1 7
3.
Internazionale (+) 5 2 1 2 5 6 −1 7 nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
PSV Eindhoven (-) 5 0 1 4 5 12 −7 1

Grupa C

Poz. Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Napoli (+) 5 2 3 0 7 4 +3 9 šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Paris Saint-Germain (+) 5 2 2 1 13 8 +5 8
3.
Liverpool 5 2 0 3 8 7 +1 6 nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
Crvena zvezda 5 1 1 3 4 13 −9 4

Grupa D

Poz. Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Porto (LP) 5 4 1 0 12 4 +8 13 šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Schalke 04 (LP) 5 2 2 1 5 4 +1 8
3.
Galatasaray 5 1 1 3 3 5 −2 4 nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
Lokomotiv Moskva 5 1 0 4 4 11 −7 3

Grupa E

  • Poz.
Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Bayern Munchen (LP) 5 4 1 0 12 2 +10 13 šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Ajax (LP) 5 3 2 0 8 2 +6 11
3.
Benfica (EL) 5 1 1 3 5 11 −6 4 nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
AEK Atena (-) 5 0 0 5 2 12 −10 0

Grupa F

Poz. Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Lyon (LP) 5 3 1 1 14 5 +9 10 šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Manchester City (+) 5 1 4 0 11 10 +1 7
3.
Šahtar Donjeck 5 1 2 2 7 15 −8 5 nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
1899 Hoffenheim 5 0 3 2 10 12 −2 3

Grupa G

Poz. Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Real Madrid (LP) 5 4 0 1 12 2 +10 12 šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Roma (LP) 5 3 0 2 10 6 +4 9
3.
Viktoria Plzen 5 1 1 3 5 15 −10 4 nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
CSKA Moskva 5 1 1 3 5 9 −4 4

Grupa H

Poz. Momčad U P N I G+ G- G+/− Bod. Nastavak natjecanja
1.
Juventus (LP)
5
4
0
1
8
2
+6
12
šesnaestina finala UEFA Lige prvaka
2.
Manchester United (LP)
5
3
1
1
6
2
+4
10
3.
Valencia (EL)
5
1
2
2
4
5
−1
5
nastavak natjecanja u UEFA Europskoj ligi
4.
Young Boys (-)
5
0
1
4
2
11
−9
1

Posljednje ažuriranje: kraj 5. kola - 29. studenog 2018.

Šesnaestina finala

Ždrijeb šesnaestine finala održat će se 17. prosinca 2018. godine.

Prvi susreti igrat će se 12. i 13. veljače te 19. i 20. veljače 2019., a uzvrati 5. i 6. ožujka te 12. i 13. ožujka 2019. godine.

Četvrtina finala

Ždrijeb četvrtine finala održat će se 15. ožujka 2019. godine.

Prvi susreti igrat će se 9. i 10. travnja, a uzvrati 16. i 17. travnja 2019. godine.

Polufinale

Ždrijeb polufinala održat će se 19. travnja 2019. godine.

Prvi susreti igrat će se 30. travnja i 1. svibnja 2019. godine, a uzvrati 7. i 8. svibnja 2019. godine.

Finale

Finalni susret igrat će se 1. lipnja 2019. godine na stadionu Wanda Metropolitano u Madridu.

Statistika

Najbolji strijelci

Poz. Igrač Odigrane minute Golovi Asistencije Klub
1.
Lionel Messi
270
6
1
Barcelona
Robert Lewandowski
444
6
0
Barcelona
3.
Edin Džeko
360
5
2
Roma
4.
Antoine Griezmann
450
4
2
Atlético
Andrej Kramarić
391
4
1
Hoffenheim
Moussa Marega
450
4
1
Porto
Paulo Dybala
337
4
0
Juventus
Neymar
442
4
0
PSG
Harry Kane
450
4
0
Tottenham
10.
Gareth Bale
322
3
2
Real Madrid
Karim Benzema
379
3
2
Real Madrid
Dušan Tadić
450
3
2
Ajax
Jesús Corona
324
3
1
Porto
Nikola Vlašić
450
3
1
CSKA
Maxwel Cornet
188
3
0
Lyon
Gabriel Jesus
240
3
0
Man. City
Dries Mertens
308
3
0
Napoli
Lorenzo Insigne
400
3
0
Napoli
David Silva
433
3
0
Man. City
Luuk de Jong
441
3
0
PSV
Mauro Icardi
450
3
0
Internazionale

Posljednje ažuriranje: kraj 5. kola grupne faze - 29. studenog 2018. [5]

Vanjske poveznice

  1. UEFA rankings for club competitions (engleski). uefa.com. UEFA pristupljeno 1. rujna 2018.
  2. 2018/19 UEFA Champions League participants. Union of European Football Associations pristupljeno 29. lipnja 2018.
  3. Albania’s Skenderbeu handed 10-year ban over match-fixing in worst ever UEFA punishment. Tirana Times (29. ožujka 2018.)
  4. Champions League and Europa League changes next season (engleski). uefa.com. UEFA (27. veljače 2018.) pristupljeno 1. rujna 2018.
  5. UEFA:Statistics (engleski). prvahnl.hr. UEFA pristupljeno 4. listopada 2018.


This article uses material from the Wikipedia article "UEFA Liga prvaka 2018./19.", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Sports List

Air sports
• Aerobatics
• Air racing
• Cluster ballooning
• Hopper ballooning

Wingsuit flying
• Gliding
• Hang gliding
• Powered hang glider
• Human powered aircraft
• Model aircraft
• Parachuting
• Banzai skydiving
• BASE jumping
• Skydiving
• Skysurfing
• Wingsuit flying
• Paragliding
• Powered paragliding
• Paramotoring
• Ultralight aviation

Archery
• Field archery
• Flight archery
• Gungdo
• Indoor archery
• Kyūdō
• Popinjay
• Target archery

Ball-over-net games
• Badminton
• Ball badminton
• Biribol
• Bossaball
• Fistball
• Footbag net
• Football tennis
• Footvolley
• Hooverball
• Jianzi
• Padel
• Peteca
• Pickleball
• Platform tennis
• Sepak takraw
• Sipa
• Throwball
• Volleyball
• Beach volleyball
• Water volleyball
• Paralympic volleyball
• Wallyball
• Ringo


Basketball family
• Basketball
• Beach basketball
• Deaf basketball
• Streetball
• Water basketball
• Wheelchair basketball
• Cestoball
• Korfball
• Netball
• Fastnet
• Indoor netball
• Ringball
• Slamball

Bat-and-ball (safe haven)
• Baseball
• Softball
• Slow pitch
• Fast-pitch softball
• 16-inch softball
• Bat and trap
• British baseball – four posts
• Brännboll – four bases
• Corkball – four bases (no base-running)
• Cricket – two creases
• Indoor cricket
• Limited overs cricket
• One Day International
• Test cricket
• Twenty20
• Danish longball
• Kickball
• Kilikiti
• Lapta – two salos (bases)
• The Massachusetts Game – four bases
• Matball
• Oina
• Old cat – variable
• Over-the-line – qv
• Palant
• Pesäpallo – four bases
• Punchball
• Rounders – four bases or posts
• Scrub baseball – four bases (not a team game per se)
• Stickball – variable
• Stool ball – two stools
• Tee-ball
• Town ball – variable
• Vigoro – two wickets
• Wireball
• Wiffleball

Baton twirling
• Baton twirling

Acro sports
• Ballet
• Dancing
• Cheerleading
• Gymnastics

Performance sports
• Drum corps
• Marching band

Board sports

• Skateboarding
• Scootering
• Casterboarding
• Freeboard (skateboard)
• Longboarding
• Streetboarding
• Skysurfing
• Streetluge
• Snowboarding
• Mountainboarding
• Sandboarding
• Snowkiting
• Surfing
• Wakesurfing
• Bodyboarding
• Riverboarding
• Skimboarding
• Windsurfing
• Wakeboarding
• Kneeboarding
• Paddleboarding

Catch games
• Dodgeball
• Ga-ga
• Keep away
• Kin-Ball
• Newcomb ball
• Quidditch
• Rundown (a.k.a. Pickle)
• Yukigassen

Climbing

• Abseiling
• Aid climbing
• Ice climbing
• Mixed climbing
• Mountaineering
• Rock climbing
• Bouldering
• Deep-water soloing
• Sport climbing
• Traditional climbing
• Other
• Canyoning (Canyoneering)
• Coasteering
• Hiking
• Rope climbing
• Pole climbing

Cycling

• Artistic cycling
• BMX
• Cyclo-cross
• Cross-country mountain biking
• Cycle polo
• Cycle speedway
• Downhill mountain biking
• Dirt jumping
• Enduro mountain biking
• Freestyle BMX
• Hardcourt Bike Polo
• Road bicycle racing
• Track cycling
• Underwater cycling

Skibob
• Skibobbing

Unicycle

• Mountain unicycling
• Unicycling
• Unicycle basketball
• Unicycle hockey
• Unicycle trials
Combat sports: wrestling and martial arts
• Aiki-jūjutsu
• Aikido
• Jujutsu
• Judo
• Brazilian jiu-jitsu
• Sambo (martial art)
• Sumo
• Wrestling
• Amateur wrestling
• Greco-Roman wrestling
• Freestyle wrestling
• Folk wrestling
• Boli Khela
• Collar-and-elbow
• Cornish wrestling
• Dumog
• Glima
• Gouren
• Kurash
• Lancashire wrestling
• Catch wrestling
• Malla-yuddha
• Mongolian wrestling
• Pehlwani
• Professional wrestling
• Schwingen
• Shuai jiao
• Ssireum
• Varzesh-e Pahlavani
• Yağlı Güreş
• Greek wrestling

Striking

• Choi Kwang-Do
• Cockfighting
• Boxing
• Bokator
• Capoeira
• Fujian White Crane
• Karate
• Kenpō
• Kickboxing
• Lethwei
• Muay Thai
• Pradal serey
• Sanshou
• Savate
• Shaolin Kung Fu
• Sikaran
• Silat
• Subak
• Taekkyeon
• Taekwondo
• Taidō
• Tang Soo Do
• Wing Chun
• Zui quan

Mixed or hybrid
• Baguazhang
• Bando
• Bartitsu
• Bujinkan
• Hapkido
• Hwa Rang Do
• Jeet Kune Do
• Kajukenbo
• Kalaripayattu
• Krav Maga
• Kuk Sool Won
• Marine Corps Martial Arts Program
• Mixed martial arts
• Northern Praying Mantis
• Ninjutsu
• Pankration
• Pencak Silat
• Sanshou
• Shidōkan Karate
• Shōrin-ryū Shidōkan
• Shoot boxing
• Shootfighting
• Shorinji Kempo
• Systema
• T'ai chi ch'uan
• Vajra-mushti
• Vale tudo
• Vovinam
• Xing Yi Quan
• Zen Bu Kan Kempo

Weapons
• Axe throwing
• Battōjutsu
• Boffer fighting
• Eskrima
• Egyptian stick fencing
• Fencing
• Gatka
• Hojōjutsu
• Iaidō
• Iaijutsu
• Jōdō
• Jogo do pau
• Jūkendō
• Jittejutsu
• Kendo
• Kenjutsu
• Krabi–krabong
• Kung fu
• Kyūdō
• Kyūjutsu
• Modern Arnis
• Naginatajutsu
• Nguni stick-fighting
• Okinawan kobudō
• Shurikenjutsu
• Silambam
• Sōjutsu
• Sword fighting
• Wushu
• Kumdo
• Wing Chun


Skirmish
• Airsoft
• Laser tag
• Paintball


Cue sports
• Carom billiards
• Three-cushion
• Five-pins
• Balkline and straight rail
• Cushion caroms
• Four-ball (yotsudama)
• Artistic billiards
• Novuss (and cued forms of carrom)
• Pocket billiards (pool)
• Eight-ball
• Blackball (a.k.a. British eight-ball pool)
• Nine-ball
• Straight pool (14.1 continuous)
• One-pocket
• Three-ball
• Seven-ball
• Ten-ball
• Rotation
• Baseball pocket billiards
• Cribbage (pool)
• Bank pool
• Artistic pool
• Trick shot competition
• Speed pool
• Bowlliards
• Chicago
• Kelly pool
• Cutthroat
• Killer
• Russian pyramid
• Snooker
• Sinuca brasileira
• Six-red snooker
• Snooker plus
• Hybrid carom–pocket games
• English billiards
• Bottle pool
• Cowboy
• Obstacle variations
• Bagatelle
• Bar billiards
• Bumper pool
• Table Sports
• Foosball


Equine sports
• Buzkashi
• Barrel racing
• Campdrafting
• Cirit
• Charreada
• Chilean rodeo
• Cross country
• Cutting
• Dressage
• Endurance riding
• English pleasure
• Equitation
• Eventing
• Equestrian vaulting
• Gymkhana
• Harness racing
• Horse racing
• Horseball
• Hunter
• Hunter-jumpers
• Jousting
• Pato
• Reining
• Rodeo
• Show jumping
• Steeplechase
• Team penning
• Tent pegging
• Western pleasure


Fishing
• Angling
• Big-game fishing
• Casting
• Noodling
• Spearfishing
• Sport fishing
• Surf fishing
• Rock fishing
• Fly fishing
• Ice fishing

Flying disc sports

• Beach ultimate
• Disc dog
• Disc golf
• Disc golf (urban)
• Dodge disc
• Double disc court
• Flutterguts
• Freestyle
• Freestyle competition
• Goaltimate
• Guts
• Hot box
• Ultimate

Football

• Ancient games
• Chinlone
• Cuju
• Episkyros
• Harpastum
• Kemari
• Ki-o-rahi
• Marn Grook
• Woggabaliri
• Yubi lakpi
• Medieval football
• Ba game
• Caid
• Calcio Fiorentino
• Camping (game)
• Chester-le-Street
• Cnapan
• Cornish hurling
• Haxey Hood
• Knattleikr
• La soule
• Lelo burti
• Mob football
• Royal Shrovetide Football
• Uppies and Downies
• Association football
• Jorkyball
• Paralympic football
• Powerchair Football
• Reduced variants
• Five-a-side football
• Beach soccer
• Futebol de Salão
• Futsal
• Papi fut
• Indoor soccer
• Masters Football
• Street football
• Freestyle football
• Keepie uppie
• Swamp football
• Three sided football
• Australian football
• Nine-a-side footy
• Rec footy
• Metro footy
• English school games
• Eton College
• Field game
• Wall game
• Harrow football
• Gaelic football
• Ladies' Gaelic football
• Gridiron football
• American football
• Eight-man football
• Flag football
• Indoor football
• Arena football
• Nine-man football
• Six-man football
• Sprint football
• Touch football
• Canadian football
• Street football (American)
• Rugby football
• Beach rugby
• Rugby league
• Masters Rugby League
• Mod league
• Rugby league nines
• Rugby league sevens
• Tag rugby
• Touch football
• Wheelchair rugby league
• Rugby union
• American flag rugby
• Mini rugby
• Rugby sevens
• Tag rugby
• Touch rugby
• Rugby tens
• Snow rugby
• Hybrid codes
• Austus
• Eton wall game
• International rules football
• Samoa rules
• Speedball
• Universal football
• Volata


Golf

• Miniature golf
• Match play
• Skins game
• Speed golf
• Stroke play
• Team play
• Shotgun start

Gymnastics

• Acrobatic gymnastics
• Aerobic gymnastics
• Artistic gymnastics
• Balance beam
• Floor
• High bar
• Parallel bars
• Pommel horse
• Still rings
• Uneven bars
• Vault
• Juggling
• Rhythmic gymnastics
• Ball
• Club
• Hoop
• Ribbon
• Rope
• Rope jumping
• Slacklining
• Trampolining
• Trapeze
• Flying trapeze
• Static trapeze
• Tumbling

Handball family
• Goalball
• Hitbal
• Tchoukball
• Team handball
• Beach handball
• Czech handball
• Field handball
• Torball
• Water polo

Hunting

• Beagling
• Big game hunting
• Deer hunting
• Fox hunting
• Hare coursing
• Wolf hunting

Ice sports
• Bandy
• Rink bandy
• Broomball
• Curling
• Ice hockey
• Ringette
• Ice yachting
• Figure skating


Kite sports
• Kite buggy
• Kite fighting
• Kite landboarding
• Kitesurfing
• Parasailing
• Snow kiting
• Sport kite (Stunt kite)

Mixed discipline
• Adventure racing
• Biathlon
• Duathlon
• Decathlon
• Heptathlon
• Icosathlon
• Modern pentathlon
• Pentathlon
• Tetrathlon
• Triathlon

Orienteering family
• Geocaching
• Orienteering
• Rogaining
• Letterboxing
• Waymarking

Pilota family
• American handball
• Australian handball
• Basque pelota
• Jai alai
• Fives
• Eton Fives
• Rugby Fives
• Frisian handball
• Four square
• Gaelic handball
• Jeu de paume
• Palla
• Patball
• Valencian pilota

Racquet (or racket) sports
• Badminton
• Ball badminton
• Basque pelota
• Frontenis
• Xare
• Beach tennis
• Fives
• Matkot
• Padel
• Paleta Frontón
• Pelota mixteca
• Pickleball
• Platform tennis
• Qianball
• Racketlon
• Racquetball
• Racquets
• Real tennis
• Soft tennis
• Speed-ball
• Speedminton
• Squash
• Hardball squash
• Squash tennis
• Stické
• Table tennis
• Tennis
Remote control
• Model aerobatics
• RC racing
• Robot combat
• Slot car racing

Rodeo-originated
• Bullriding
• Barrel Racing
• Bronc Riding
• Saddle Bronc Riding
• Roping
• Calf Roping
• Team Roping
• Steer Wrestling
• Goat Tying

Running
• Endurance
• 5K run
• 10K run
• Cross-country running
• Half marathon
• Marathon
• Road running
• Tower running
• Ultramarathon
• Sprint
• Hurdles

Sailing / Windsurfing
• Ice yachting
• Land sailing
• Land windsurfing
• Sailing
• Windsurfing
• Kiteboarding
• Dinghy sailing

Snow sports
• Alpine skiing
• Freestyle skiing
• Nordic combined
• Nordic skiing
• Cross-country skiing
• Telemark skiing
• Ski jumping
• Ski touring
• Skijoring
• Speed skiing

Sled sports

• Bobsleigh
• Luge
• Skibobbing
• Skeleton
• Toboggan

Shooting sports
• Clay pigeon shooting
• Skeet shooting
• Trap shooting
• Sporting clays
• Target shooting
• Field target
• Fullbore target rifle
• High power rifle
• Benchrest shooting
• Metallic silhouette
• Practical shooting
• Cowboy action shooting
• Metallic silhouette shooting
Stacking
• Card stacking
• Dice stacking
• Sport stacking

Stick and ball games
• Hornussen

Hockey
• Hockey
• Ball hockey
• Bando
• Bandy
• Rink bandy
• Broomball
• Moscow broomball
• Field hockey
• Indoor field hockey
• Floorball
• Ice hockey

Ice hockey 
 • Pond hockey
• Power hockey
• Ringette
• Sledge hockey
• Underwater ice hockey
• Roller hockey
• Inline hockey
• Roller hockey (Quad)
• Skater hockey
• Rossall Hockey
• Spongee
• Street hockey
• Underwater hockey
• Unicycle hockey

Hurling and shinty
• Cammag
• Hurling
• Camogie
• Shinty
• Composite rules shinty-hurling

Lacrosse
• Lacrosse
• Box lacrosse
• Field lacrosse
• Women's lacrosse
• Intercrosse


Polo
• Polo
 • Bicycle polo
• Canoe polo
• Cowboy polo
• Elephant polo
• Horse polo
• Segway polo
• Yak polo

Street sports
• Free running
• Freestyle footbag
• Freestyle football
• Powerbocking
• Parkour
• Scootering
• Street workout

Tag games

• British bulldogs (American Eagle)
• Capture the flag
• Hana Ichi Monme
• Hide and seek
• Jugger
• Kabaddi
• Kho kho
• Kick the can
• Oztag
• Red rover
• Tag

Walking
• Hiking
• Backpacking (wilderness)
• Racewalking
• Bushwhacking
• Walking

Wall-and-ball
• American handball
• Australian handball
• Basque pelota
• Butts Up
• Chinese handball
• Fives
• Gaelic handball
• International fronton
• Jorkyball
• Racquetball
• Squash
• Squash tennis
• Suicide (game)
• Valencian frontó
• Wallball
• Wallyball

Aquatic & paddle sports
• Creeking
• Flyak
• Freeboating
• Sea kayaking
• Squirt boating
• Surf kayaking
• Whitewater kayaking

Rafting
• Rafting
• White water rafting

Rowing
• Rowing (sport)
• Gig racing
• Coastal and ocean rowing
• Surfboat
• Single scull
Other paddling sports
• Dragon boat racing
• Stand up paddle boarding
• Water polo
• Canoe polo
• Waboba

Underwater
• Underwater football
• Underwater rugby
• Underwater hockey

Competitive swimming
• Backstroke
• Breaststroke
• Butterfly stroke
• Freestyle swimming
• Individual medley
• Synchronized swimming
• Medley relay

Kindred activities
• Bifins (finswimming)
• Surface finswimming

Subsurface and recreational
• Apnoea finswimming
• Aquathlon (underwater wrestling)
• Freediving
• Immersion finswimming
• Scuba diving
• Spearfishing
• Snorkelling
• Sport diving (sport)
• Underwater hockey
• Underwater orienteering
• Underwater photography (sport)
• Underwater target shooting
Diving
• Cliff diving
• Diving

Weightlifting
• Basque traditional weightlifting
• Bodybuilding
• Highland games
• Olympic weightlifting
• Powerlifting
• Strength athletics (strongman)
• Steinstossen

Motorized sports
• Autocross (a.k.a. Slalom)
• Autograss
• Banger racing
• Board track racing
• Demolition derby
• Desert racing
• Dirt track racing
• Drag racing
• Drifting
• Folkrace
• Formula racing
• Formula Libre
• Formula Student
• Hillclimbing
• Ice racing
• Kart racing
• Land speed records
• Legends car racing
• Midget car racing
• Monster truck
• Mud bogging
• Off-road racing
• Pickup truck racing
• Production car racing
• Race of Champions
• Rally raid
• Rallycross
• Rallying
• Regularity rally
• Road racing
• Short track motor racing
• Snowmobile racing
• Sports car racing
• Sprint car racing
• Street racing
• Stock car racing
• Time attack
• Tractor pulling
• Touring car racing
• Truck racing
• Vintage racing
• Wheelstand competition

Motorboat racing
• Drag boat racing
• F1 powerboat racing
• Hydroplane racing
• Jet sprint boat racing
• Offshore powerboat racing
• Personal water craft

Motorcycle racing
• Auto Race
• Board track racing
• Cross-country rally
• Endurance racing
• Enduro
• Freestyle motocross
• Grand Prix motorcycle racing
• Grasstrack
• Hillclimbing
• Ice racing
• Ice speedway
• Indoor enduro
• Motocross
• Motorcycle drag racing
• Motorcycle speedway
• Off-roading
• Rally raid
• Road racing
• Superbike racing
• Supercross
• Supermoto
• Supersport racing
• Superside
• Track racing
• Trial
• TT racing
• Free-style moto

Marker sports
• Airsoft
• Archery
• Paintball
• Darts

Musical sports
• Color guard
• Drum corps
• Indoor percussion
• Marching band

Fantasy sports
• Quidditch
• Hunger Games(Gladiating)
• Pod Racing
• Mortal Kombat(MMA)

Other
• Stihl Timbersports Series
• Woodsman

Overlapping sports
• Tennis
• Polocrosse
• Badminton
• Polo

Skating sports
• Aggressive inline skating
• Artistic roller skating
• Figure skating
• Freestyle slalom skating
• Ice dancing
• Ice skating
• Inline speed skating
• Rinkball
• Rink hockey
• Roller derby
• Roller skating
• Short track speed skating
• Skater hockey
• Speed skating
• Synchronized skating

Freestyle skiing
• Snowboarding
• Ski flying
• Skibob
• Snowshoeing
• Skiboarding